Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turgut Özal 1927 - 1993

DiabloTyrael

Öne çıkan mesajlar

o harıtadakı olaya teşebbus etmelerı halınde bıle dırek gonullu gıderım orduya veya bızzat daga cıkarım
terorıstlerle pazarlık olma zgrırıp hepsını bır bır kesıceksın pişmanlık yasası fılan yalan
apoyuda sallandırıcaksın
leyla zana yı ve nıce AB yolunda bırakılan lıderlerınıde tıkıcaksın ıcerı
AB yede gumruk bırlıgı restını cekıceksın
yapılamsı gereken bunlar apo orda beslendıkce o ınsanalrın hayallerı de devam edıcek
acıba amerıka bın ladın ı yakalasa beslıycekmı sorun bunu kendınıze apo asılmasın dıyenler[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

kahramanlik hikayeleri okumanin bir anlami yok burada . oyle fazla ateslenmeyin .

pkk li teroristlerle dagda carpisirken bir suru kahraman tabutta geri geliyor zaten .

pkk li teroristle kurt vatandaslari birbirine karistirmayin . karistirmasaniz bile insanlarin alinmasina gucenmesine sebep olacak seyler soylemeyin .

ayrilikci birileri yok ; varsa bile istisna .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

huun kahramanlık taslamak gibi geliyor ama öyle birşey olsa ben de giderim orduya yani, belki beceriksizin tekiyim hiçbir işe yaramadan ölüp gideceğim ama hiç olmazsa benim için en kutsal şeyin uğrunda ölüp gideceğim.

viktor'un apo hakkında söylediklerine de +1[signature][hline];;suitfly
Sosyal ağlarda paylaş

Konu inanılmaz sapmış ama madem sapmış bir şey diyeyim , bakınız İngiltere'de işlenen terör olaylarından sonra halk müslümanları öldürmeye başlamış , çok canice ve terörün kendisi kadar vahşice ama biz de tam tersini yapıyoruz kürtler terörist değil sadece bir kaçı öyle aman kürtlere terorist demeyince rahatsız etmeyin.Tamam ingilizler kadar vahşi olmaya gerek yok ama unutmayın onlar azınlık onlar bize tabi olmak zorundalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihsever Patiler!

Hamasiyet edebiyatı ile gazlanıp, tarafsızlığınızı kaybederek gaza gelmeyin. Unutmayın ki bu ülkenin bölünmesi, güç kaybetmesi, kötülenmesi birilerinin işine gelecek. Türk'e Kürt'ü, Kürt'e Türk'ü kırdırtmak birilerinin karlarını arttıracak, petrol bölgelerinde egemen olmalarını sağlayacak, TCnin güç ve prestij kaybetmesini sağlayacak.

Savunmayı düşündüğünüz kutsal değerler bugünlerde birilerini oyuncağı olmaya aday. Körü körüne savunmadan önce kimin ne niyetle hareket ettiğine bakın, Kürtler de "Haydin savaşa" diye bir niyet içinde değil Türkler de, kim fitili yakıp bombayı patlatmaya çalışıyor bir düşünün. Bayrakların yakılmaya başlaması, Kürt milliyetçiliğinin tırmanması, PKK ofislerinin yayılması bir rastlantı değil, oyun tahtası hazır, piyonlar kıpırmadaya başladı. Sağduyunuzu kaybedip siz de birer piyon haline gelmeyin.

Hepinizi biraz daha sakin düşünmeye, biraz daha olayların farkında olmaya çağırıyorum. Elbet hepimiz bu vatan için gerekirse savaşacağız(ki benim askerlik vaktim geldi bile üniversite bitti, sizden önce ben giderim), ama savaşırken koruduğum değerlerin birilerinin amacı uğruna çıtır çerez olmasını da istemem. Dilerim derdimi anlatabilmişimdir.

Saygılarımla,[signature][hline]Paticik.com'a yarayacaksa, bu bölüm bir reklama ayrılmıştır... Herhalde yapsam yapsam Nescafe reklamı yaparım, süper bir şey ben günde 25 fincan içiyorum.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
yorumlara bakıyorumda pek çok yorum cehalet dolu.
kimisi pkk'yı getirdi ülkeye demiş, kahkaha attım burada;
çoğu arkadaşımız 3-4 yaşındayken öldü turgut özal, daha tanıyamadınız bile, oradan buradan duyduklarınız ile ahkam kesmeyim,
Bu memlekete en çok faydası dokunmuş 2. adamdır kendisi.
1. Atatürk.

darbe memleketi 30 sene geriye götürür,
özal ise darbe sonrası gelmiş biri olmasına rağmen memleketi 30 sene ileri götürdü.[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 07 Ağustos 2005 19:13 tarihinde demiş ki:
cok şey getirmiş olabılır ama getırdıgın fazla şeyi goturdu

PKK dıyorum başka bişey demıyorum

Teşekkürler...kim dicek die bekliyodum...
Bu bölümde her cevabına +1 koyuyorum ama bu farklı :)[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

Sakin olup akıllı düşünmek lazım.
1.Kürtler konusunda birçok kişinin babasından duyduklarıyla burada konuştuğunuz görüyorum.Kurtuluş savaşı yıllarında halkın kendi gücüyle düşmanları yenmiş olduğu bölgelerde (maraş-antep-urfa vb..) kürt ve türk insanları omuz omuza savaşmış ve aynı gaye uğruna beraber ölmüşlerdir.
Ziya Gökalp Kürtler hakkındaki bir makalesinde "Türkleri sevmeyen kürt kürt değil,kürtleri sevmeyen türk ise türk değildir demiştir.Şu an dağda türk askeriyle savaşan insanlarda beyinleri yıkanmış doğu insanımızdır.

2.Turgut Özalın yaptığı şeyler anlık güzelliklerdir.Kötülüklerini şu anda bizler çekiyoruz.Zamanında borç bile denemeyecek kadar az dış borcumuz varken şu an dışarıya bağımlı yaşamamızı sağlayan insan da turgut özalın ta kendisidir.Bi arkadaş çok güzel demiş getirdiklerinin çok daha fazlasını götürdü diye , durum aynen öyle.

Bu arada birşey daha söylemek istiyorum.Kürt devleti kurmak istiyenlere diyecek hiç birşeyim yok.Onlardan nefrette etmiyorum.Tarihte bu tür olaylar sürekli olmuştur.Bu da onun gibi bir olaydır ve Türkiye Cumhuriyeti (T.C. derken hükümüti değil senden benden yani türk insanından bahsediyorum)
buna kesinlikle izin vermeyecektir.

[Bu mesaj myers tarafından 04 Eylül 2005 02:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

O dagdakilerin yarisi bizim dogu bolgelerinden degil, Suriye, Iran, Irak gibi ulkelerde yasayn Kurtlerden toplama. Gecen Karadeniz'de yakalanan teroristler ornegin Suriye vatandasi cikti. Bizim ulkemizden bile degiller yani.

Bu arada ozellikle bahsettigin sehirlerde ve Mardin'de Arap kokenli Turklerde yasiyor onlarin da katkilari oldu bu ulkeye atlamayalim diye yaziyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sheref, 03 Eylül 2005 15:18 tarihinde demiş ki:
çoğu arkadaşımız 3-4 yaşındayken öldü turgut özal, daha tanıyamadınız bile, oradan buradan duyduklarınız ile ahkam kesmeyim,
1. Atatürk.

özal ise darbe sonrası gelmiş biri olmasına rağmen memleketi 30 sene ileri götürdü.

bu memleketi 30 sene ileri goturmek ile kastettiğin birçok gencin altında parasının nereden geldiği belli olmayan son model arabalarda bütün gun gezip ülkenin diğer köşesindeki insanların bütün gün bir ekmek parası için çalışması ise bu ileri götürme kalsın.Özal belki bir çok yenilik getirmiştir.Kendi döneminde birçok insanın refah düzeyi çok yükselmiştir.fakat taşıma suyla değirmen dönmez.şu an o refah yıllarının faturasını bizler ödeyeceğiz.4-5 çocuguna bakmaya çalışan bu milletin evlatlarından alınan vergiler hala bu adamın aldığı borçların faizine ödüyoruz.Binlerce yıldır alın terine inanan, bu vatanı devlet kasasında beş kuruş olmadan yeniden inşa etmiş insanların torunlarını, rüşvete devleti soymağa teşvik eden bir adamın hala neyi savunulur anlayamıyorum.Heleki bu adamı tarihte eşi az bulunan Atatürkle aynı kefeye koymaya kesinlikle karşı çıkıyorum.[signature][hline] BabacumMostors, 13 Kasım 2004 03:28 tarihinde demiş ki:
git yanına de ki "bizim ailenin erkekleri doğuştan 3 bacaklı" de.. bakalım tepkisi nasıl olacak
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sheref, 03 Eylül 2005 15:18 tarihinde demiş ki:
1. Atatürk.

özal ise darbe sonrası gelmiş biri olmasına rağmen memleketi 30 sene ileri götürdü.

bu üllkeye faydası dokunan adam sayısı az tamam.Turgut Özal ı nie 2. sıraya koydun pek anlamadım...30 yıl ileri götürmesi dediğin şey ülkedeki lüks araba-ev vs. biz bu kadar lüksü kaldırıcak bi ülke deiliz..hani bügünkü dış borcumuz kaç yüz milyar dolar tam bilmiyorum o 30 yıl ileri götürmeyle alakalı işte..
yoksa ekonomik açıdan bi leri gitme sağlanamadı.ha ekonomi büyüdü ama bunun yanında borçlarda dağları tepeleri aştı...artık önüne geçemiyoruz.[signature][hline]insight, 21 Temmuz 2005 18:53 tarihinde demiş ki:
Fener ronaldinhoyu zorlanmadan alır
Sosyal ağlarda paylaş

Sheref madem yaşımıza göre yorum yapacağız o zaman bana ihtilalin Türkiye'yi 30 yıl geriye götürdüğü iddiasını nasıl açıklayacaksın? Bu duruma göre ya 40 yaşındasın (olgun bir insanın 16-20 yaş arasında bu olayları anlayabileceğini varsayarsak) ya da bize akıl öğretirken kendin batıyorsun. Olayları yorumlamak için o anı bizzat yaşamak gerekmiyor, öyle olsa tarih bilimi diye birşeye gerek olmazdı.

Kaldı ki Özal'ın propagandasını yapman, hatta onu övmen bizzat bu milletin çektiği acılardan haberin olmadığını ve klavye başında güzelce bir salladığını gösteriyor. Evet Özal bu ülke insanına hizmet etmiştir: zengini daha da zengin, fakiri daha da fakir yapmış ve sınıflar arasındaki farkı derinleştirmiştir. Bunun yanında ABD kölesi olarak Türkiye soktuğu bataktan bugün bile çıkamamış durumdayız. Bol bol hava vererek bir taraflarını kaldırdığımız Talabani-Barzani ikilisinin bugün geldiği nokta ortadadır. Sırf Körfez Savaşı'nda ABD'nin yanında olup masum Irak halkına onca acıyı yaşatması ve ambargo uygulanması bile onun suçunu açıklar niteliktedir.

Bence ya Özal'ın bir tanıdığı-akrabasısın ya da gerçekleri görmek istemeyen birisisin.[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Sosyal ağlarda paylaş

ozalin -ekonomik anlamda - yapmaya calistiklari iyiydi ama yontemleri yanlisti .

para!!! denen olguyu ekonomik hayatta harekete gecirebildi ama devleti pek cok konuda zayif birakdigi icin bunun sosyal sonuclari cok agir oldu .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

benım memurum işini bilir

anayasayı bır kez delmekle bir şey olmaz

tren ve toplutasımacılık komunıst işidir

kolumu kessenız kurt kanı akar

bır ulkenın cumhurbaskanı nasıl bır mantıkla bu kadar yozlaşmış lafları soyler

turkıyedekı sınıf farkının gelır ucurumunun yolsuzlukların adam kayırmacılıkalrın bır numaralı mımarıdır ozal PKK nın mımarı oldugu gıbı[signature][hline]"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

Özal'ın en önemli icraatı(!) Uzanlar gibi insanları zengin etmek olmuştur...Günümüzde insanlar magandaların kurşunlarıyla ölüyorsa,bunun tek nedeni daha fazla vergi kazancı için silahlanmayı kolaylaştıran büyük insan (!) Özal'dır.[signature][hline]Büyük iyilikleri tanımak için, küçük kötülükleri tanımamız gerekir.
J.J.Rousseau
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 yıl sonra ...
Geçen gün Cem Toker'in bir videosunu izliyordum, bu konuda tartışılanlar aklıma geldi. Atatürk'ün liberal ekonomileri referans alarak kurduğu bir ülkede, yıllar boyunca bu kadar kapalı bir ekonomi uygulanmış olması cidden enteresan.

Turgut Özal bunu kırmış. Ancak ne yazık ki sermayeyi rant odaklı haline getirdiği için de ayrı bir zarar yaratmış.

http://www.dunyabulteni.net/haberler/244303/turkiye-ekonomisinin-kirilma-noktasi-24-ocak-istikrar-kararlari

Şöyle düzgün bir Liberal ekonomi uygulayacak parti gelse de coşşa ortalık...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...