Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelişen tekneoloji ve evrim karmaşası

SON_SAVASCI

Öne çıkan mesajlar

fizikci olmayan beni boyle konularda konusturcaksinya.. abi evren bazi kurallara gore isler, biz once deney yapariz, sonra sonculara gore evreni modelleyip, o model uzerinden islemlerimizi yapariz. hic bir model 100% dogru degildir. onbinlerce fizikci gelmis gecmis, kutlecekimi kimse bozamamis. 2015'te evet her birakilan obje yere duser. zaten degisim ve gelisim esastir bilimde, o yuzden 2015'te diyorum, bunun disinda konusmak icin ya genius olmak gerekir ya da aptal. sen boyle sorularla evrimi challenge etsen amenna, oturur deneyini yaparsin bakarsin, ama cunku kitapta oyle yaziyor diye bir arguman olamaz.

dunya duz demekten farki yoktur 2015'te evrim yoktur demenin. ortadogu'da oldugumuz icin tam anlayamiyoruz ama diger ulkeler bu safsatalari coktan gecti

http://www.iflscience.com/environment/creationism-banned-science-classes-scottish-government

bu (evrim yoktur diyen) insanlara gore dunya 6 bin yasinda falan yani birakin bu kafadaki insanlarla ayni dusunmeyi gozunuzu seveyim.

felsefeye gireceksek ben de matrix yapayim, bi cocugun odasindaki gameboyun icinde yasiyoruz hepimiz, tanrimiz da o, nerden biliyosun diyim. ama cok anlamli argumanlar degil bunlar felsefe disinda :) sen var misin diyim falan, bunlari ne sorcak ne cevap verecek kisi ben degilim, ama evrim bilimsel biseydir, bilim cercevesinde tartisabiliriz. tipki kutlecekim ve formulleri gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
Beyler ben twitter da Harun Yahyacılarla kapıştım ve 3-5 elemana karşı tek başıma evrimi savunuyorum. Cepten hızlı yazamadığım ve yetişemediğimden maç bakacağım diye kaçtım. Maçtan sonra sözleştik ve şu ilk sayfadaki gibi kaynaklar gösteriyorlar. Verdiğim kaynakları okuyupta " hmm tamam sen haklıymışsın diyecek tiplere benzemiyorlar ve Harun Yahya gibi adama yakın olduklarından birazda tırmıyor değilim. Arada hakaret, dine karşı bir yorum olursa affetmezler mahkeme olayları olabilir diye. Şimdi ne yapayım kara veremedim.

Ya ben yanlış biliyormuşum deyip hiç uğraşmamak en doğrusu mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Beyler ben twitter da Harun Yahyacılarla kapıştım ve 3-5 elemana karşı tek başıma evrimi savunuyorum. Cepten hızlı yazamadığım ve yetişemediğimden maç bakacağım diye kaçtım. Maçtan sonra sözleştik ve şu ilk sayfadaki gibi kaynaklar gösteriyorlar. Verdiğim kaynakları okuyupta " hmm tamam sen haklıymışsın diyecek tiplere benzemiyorlar ve Harun Yahya gibi adama yakın olduklarından birazda tırmıyor değilim. Arada hakaret, dine karşı bir yorum olursa affetmezler mahkeme olayları olabilir diye. Şimdi ne yapayım kara veremedim.

Ya ben yanlış biliyormuşum deyip hiç uğraşmamak en doğrusu mu ?

dini referanslarla evrim tartışılmaz diyeceksin. çünkü islami kaynaklara göre dünya 10 bin yaşında. dünyanın 10 bin yıldan yaşlı olmadığını tartışmak istersen bilgisayar başına yeğenimi oturtucam diyeceksin. 10 bin yıl evrim için çok çok kısa bi süre evrime teorisine konu homo sapiensin 200 bin yıl geçmişi var diyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...