Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güneş Pili

Toledor

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
benimde aslında çok fazla merak ettiğim bir teknoloji. wikipedia'da oldukça detaylı açıklanmış, fakat genede türkçe kaynak yok bu konuda. national g. dergisinde "petrolden sonra?" adlı bir kapak gördüm ve ilgimi çekti. aslında petrolden sonrasını çok merak ediyorum bende. yenilenebilir enerji kaynaklarının çıkmasını zaten bekliyordum. rüzgar ve güneş olarak iki temel bölüme ayrılmıştı diyebiliriz. bugün avrupa ve amerika'da çok yaygın olarak kullanılıyor. elektriğin olmadığı kasaba ve köylerde rüzgar veya güneşten enerji elde ediliyor. gelecekle ilgili çok büyük yatırımlar var. mesela almanya'da bir kentte çok büyük güneş panelleri kurulmuştu. oldukça büyüktü ki ülkenin enerjisinin %16'sına yakın bir kısmını karşılıyordu. fakat yatırım maliyeti bakımından çok pahalı. rüzgar biraz daha avantajlı bir teknoloji. danimarka şuan bu konuda hayvanlaşmış bir boyutta. güneş pilleri uydular ve basit hesap makinalarındada kullanılıyor olsalar..[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eliptik, 25 Ağustos 2005 17:28 tarihinde demiş ki:
pahalı değil 25x30 cm 35 milyon falan ama radyo için 2 tane falan gerekir onları bbi aküye bağlıyacanki gecede dinleyebilesin 3 güneş bili anca olur

Yanlış anlamışın uheauaheu neyse 007nin verdiği siteyi bi inceleyeyim belki birşeyler bulabilriim[signature][hline]Ben sevdanın oturduğu sokakta oturuyorum
Geceler hiç bitmiyor ben hiç uyumuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...