Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gandalf The White vs. Raistlin Majere

Selamon

Öne çıkan mesajlar

Buyucu cok genis bir kavram.
Mage'i var Sorcerer'i var Invoker'i, Necromancer'i, Wizard'i var..
Wizard kullanamaz kilic.Zaten buyuleride calisarak atar vb. vb.Parsomen kullanir.Dogal olarak kitapla kalemle ugrasmaktan bir deri bir kemik kas gucunden uzak olur.Sorcerer ise icinde tasidigi gucle icinden geldigi gibi atar buyulerini.Daha az buyu kullanir.Ama kilici da oldukca iyi kullanir.(Hele FR oynaniyorsa Lance ya da Spear derim..)[hline]tHe Original fi$h®
Banshee

Popeye, 04 July 2003 23:08 tarihinde demiş ki:
zaten bi elflere bide gandalfa torpil geçiliyo orta dünyada diger ırkları sallayan yok
Sosyal ağlarda paylaş

buda gandalfın terminatörü döver tartışmasına dönmüş ama
tabiki raist her şartda alır aşağı çünki bütün tanrıları öldürüp tanrıların tahtına ulaşan bi kişi var o da raistlin
son tanrıyı öldürmüyor o da geçmişi ve geleceği yazan tanrı olduğu için onu kandırıyor ![hline] Sothi nuinqua Tsalarioth
Sosyal ağlarda paylaş

onu kandırıyormu peh.. caramonla tas oraya bilerek gelmiyorlar parsalianın verdiği zaman makinesi (asa) ile tesadüf eseri başka bir gerçeklikte kendi zamanlarına dönüyorlar hem raistlini tanrı olması bu hıyarların kendi suçu verirsen maguisün asasını hemde içinde fistan olduğunu bildiğin adama bir de büyünün saftirik tanrıları buna muazam büyü gücü verince tanrı olmasa şaşardım.

[Bu mesaj TheSilver tarafından 06 July 2003 16:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Selamon, 06 July 2003 14:41 tarihinde demiş ki:
Ya inanamıyorum nasıl da yüzeysel bakıyorsunuz. Gandalf büyü kullanmaya ihtiyaç duymamıştır. O dünyadaki iyiliğin dengesini sağlamakla görevlendirilmişdir. Tanrılar'ın dünyadaki elidir. İstediği zaman muhteşem büyüler yapabilir, kaderi bile değiştirebilir. Yapmamasının nedeni bilginliğinde yatan kudrettir. Raistlin gibi güç aşığı değildir. Anor Ateşi'nin kudreti Raistlin'i milyon kere kavurmaya yeterlidir. Bakın ben nedenleriyle yazıyorum sizde nedenlerini söylerseniz sevinirim.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''

Ne biliosunki
Belki Gandalf Elf'ti ama biraz kilo alıp sakal bıraktı biraz da zekiydi ve milleti kandırdı yok efenim ben aslında Yarı tanrıyım vsvs diye.. Balrog a da rüşvet verdiği kamera arkasında apaçık ortada zaten
Hem Gandalf kandırmamış olsa da Tanrının Yeryüzündeki eli diye sen söyledin.. Raistlin tanrrının ta kendisi.. El emeği göz nuru harcadı tanrı oldu adam..Gandalf ancak onun eli işte..[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Raislin donek satıcı bır buyu Gandalf ıse dendıgı gıbı olumlulerın ısıne karısmıyor o orda dengeyı saglamak ıcın var hem Gandalf AD&D kahramanı degıl eger FOTR ın Khazad dum bolumunu okursanız gandalfın balrog u gormeden oradankı orkları durdurmak ıcın kapıyı kıtlemeye calısıyor buyule ve dıgerlerını onden yolluyor fakat perısan bır halde gerı gelıyor ve kacın kendı dengımı buldum dıyor
asagıda ıse kapının arkasında cok guclu bır sey hıssettıgını orkların Gansh yanı alev dedıgını soylıyor ve balrog un karsı buyusune hazırlıksız yakalandıgını az daha ölucegını pacayı zor yırttıgını soylıyor sonrada kapıya bır emır sozcugu uyguladıgını ama bunun fazla gelıp kapıyı havaya ucurdugunu soylıyor

Gandalf guclu fakat gucu sınırlandırılmıs kasten cunkı cok guclu olursa Yuzuge dokundugunda soyledıgı gıbı bu gucu ıyılık ıcın kullanır ve kucuk ıyılıkler buyuk kotuluklerı dogurur zaten kıtabın teması bu
Gandalfın gucu sınırlı ama Whıte olarak geldıgınde asırı guclenıyor cunkı tanrılar saurona karsı dursun dıye daha fazla gucunu serbest bırakıyor hatta sarumanı o sayede Istari divanından yani buyuculer arasından atıyor yani baska bir maiar ın tum guclerını kendıne alıyor

Sorcere olayına gelınce LOTR da Buyu yoktur buyu sadece Anor alevının hızmetkerlarına verılmıstır bunlarda tanrılardır Anor u ılluvatar yaratmıstır
AD&D ıse buyuyu tanrılar saglar ve takıpcılerının calısarak kullanmasına ızın verırler Sorcerer lar buyuyu ıclerınde bulundurur Wizardlar calısmak zorundadır ama LOTR da buyu sadece Tanrısal kana sahıp olanlara acıktır elflerın kımısı Maiar soyundan geldigi icin silah enchant edebilir veya basit buyuler yapabilir Aragorn dada buyu vardır cunkı onunda soy agıcında Maıar vardır ama ona bahsedılen guc ıyılestırmedır Athelas ıle buyusunu bırlestırıp ınsanları ıyılılestırır ve yapabılıcegı maksımum odur yanı buyu LOTR da kanda mevcuttur ve anor alevının hızmetkarlarına verılmıstır[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GeeM, 06 July 2003 16:58 tarihinde demiş ki:
Ne biliosunki
Belki Gandalf Elf'ti ama biraz kilo alıp sakal bıraktı biraz da zekiydi ve milleti kandırdı yok efenim ben aslında Yarı tanrıyım vsvs diye.. Balrog a da rüşvet verdiği kamera arkasında apaçık ortada zaten
Hem Gandalf kandırmamış olsa da Tanrının Yeryüzündeki eli diye sen söyledin.. Raistlin tanrrının ta kendisi.. El emeği göz nuru harcadı tanrı oldu adam..Gandalf ancak onun eli işte..[hline]

Geem Şaka yapıyorsun dimi yoksa kaynak dayatıcam :D[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 July 2003 14:57 tarihinde demiş ki:
raistlin'in tanırısı olduğu dünyaya bakın bir de gandalf'ın yarı-tanrı olduğu dünyaya. orta dünya ansalon'u dörde katlayacağından gandalf da raistlin'i ikiye katlar..

ansalon öyle bir kıta ki cüzzamlılardan tanrı, ayollardan parti lideri, hayat kadınlarından ejderha binicisi çıkarıyor. toprağı yaramaz bir kere..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
ilk paragrafı hangi mantığa dayandırdın anlayamadım, yüz ölçüm gibi gözüküyor.dl nin tamamını bilemezsin rakamsal olarak ikisinin de bilemezsin yani buradan bi patladım

ikinci paragraf ise dl yi bi daha okuman gerektiğini veya okumamış olduğunu kanıtlıyor ve daha feci patlıosun

boom ![hline]they say...                                         
when you hunt the engineer-
the engineer also hunts you!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Wissy, 06 July 2003 17:23 tarihinde demiş ki:
Geyik oldugunu anlamayaraktan sende havalara uctun.[hline]tHe Original fi$h®
Banshee

zaten bi elflere bide gandalfa torpil geçiliyo orta dünyada diger ırkları sallayan yok
benimkinin de geyik olup olmadığını nerden biliyorsun

boom ![hline]they say...                                         
Sosyal ağlarda paylaş

raistlin; hırs, kıskançlık, bencillik tarzındaki negatif enerjisiyle yapıcı olamayacağını kavrayamayacak kadar firasetsiz. gandalf ise bir arif. kıyası bile söz konusu olamaz ikisinin.

zaten raistlin evil olmasaydı, şu anki hayran kitlesinin 1/10'unu bile toplayamazdı. insanoğlu kötülüğe aç. ne ilginç.[hline]eski bir çin atasözü der ki:
chong song tung, chenk.: (ayağını yorganına göre uzat)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Selamon, 06 July 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
"Raistlin yarıtanrı değil tanrı, yani Gandalf'dan iyidir"

Bunun neresine delirdin onu anlamadim? Raistlin once Takhisis'i, daha sonra diger butun tanrilari yenmis, ama gelecekte boyle oldugunu gorup vazgecmistir. Farkli dunyalardaki kahramanlar olduklari icin 'ayni seyleri Gandalf daha iyi yapardi' da gecerli bir iddia olabilir, 'madem oyle Gandalf da kimmis' de dogru olabilir.

Tartisacak ve sonuca ulasilabilecek daha mantikli seyler bulun bence ciddi anlamda.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 06 July 2003 17:58 tarihinde demiş ki:
said:
-Wissy, 06 July 2003 17:23 tarihinde demiş ki:
Geyik oldugunu anlamayaraktan sende havalara uctun.[hline]tHe Original fi$h®
Banshee

benimkinin de geyik olup olmadığını nerden biliyorsun

boom ![hline]they say...                                         

Okursan yazini anlarsin.[hline]tHe Original fi$h®
Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 06 July 2003 16:13 tarihinde demiş ki:
akademik tartışmamı :lol: akdemik tartışma görmesek akademik tartışma diye yutturucan.

hayatin murekkep yalayarak gecti galba akademik ortamlarda, anfilerde[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sufi, 06 July 2003 18:02 tarihinde demiş ki:
raistlin; hırs, kıskançlık, bencillik tarzındaki negatif enerjisiyle yapıcı olamayacağını kavrayamayacak kadar firasetsiz. gandalf ise bir arif. kıyası bile söz konusu olamaz ikisinin.
[hline]eski bir çin atasözü der ki:

ahah bi iki post sonra mevleviler de kariscak kavgaya bu gidisle.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

beyler gandalf farklı bir konuya giriyor bence siz elminister ile raistlini karşılaştırın. (Bu konu hakkında da bin tane laf çıkar ama olsun :) )[hline]icq:108382340

[Bu mesaj Jaan tarafından 06 July 2003 18:49 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 06 July 2003 18:46 tarihinde demiş ki:
said:
Sufi, 06 July 2003 18:02 tarihinde demiş ki:
[hline]eski bir çin atasözü der ki:

ahah bi iki post sonra mevleviler de kariscak kavgaya bu gidisle.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

ahah iyi aklıma getirdin, dur... :-p[hline]eski bir çin atasözü der ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 06 July 2003 18:48 tarihinde demiş ki:
beyler gandalf farklı bir konuya giriyor bence siz elminister ile raistlini karşılaştırın. (Bu konu hakkında da bin tane laf çıkar ama olsun :) )[hline]icq:108382340

iki d&d büyücüsünü kıyaslamak gibi son derece normal bişeyi niye isteyelim ki? :-)[hline]eski bir çin atasözü der ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...