Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gandalf The White vs. Raistlin Majere

Selamon

Öne çıkan mesajlar

Dün bir arkadaşım Raistlin Gandalf The White'dan daha iyidir dedi benimde şalterler attı. Gandalf'ın combat a da girebildiğini Raistlin'e göre çok daha iyi bir büyücü olduğunu ve bir yarı tanrı olarak nitelendirilebileceğini anlattım. Arkadaşımın cevabı ise "Raistlin yarıtanrı değil tanrı, yani Gandalf'dan iyidir" oldu. Sinirden kudurdum deliye döndüm. Bir sürü açıklamayla Gandalf'ın daha iyi olduğunu anlattım ama tatmin olamadım. Sizde kendi görüşlerinizi söyler misiniz? Raistlin'e daha iyi diyecek yok değil mi? Hani eskaza Raist daha iyi diyecek varsa nedenlerini yazarsa sevinirim.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

kitaplarına bakarsak raist daha güçlü bi büyücüdür derim.
gandalfın ne kitapta ne de filmde yaptığı adam gibi bi büyüyü göremedim. ama raistlin allahın verdiğini ne kuldan ne de tanrının kendisinden esirgememiştir.[hline]"C" is for cookie / thats good enough for me
Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya inanamıyorum nasıl da yüzeysel bakıyorsunuz. Gandalf büyü kullanmaya ihtiyaç duymamıştır. O dünyadaki iyiliğin dengesini sağlamakla görevlendirilmişdir. Tanrılar'ın dünyadaki elidir. İstediği zaman muhteşem büyüler yapabilir, kaderi bile değiştirebilir. Yapmamasının nedeni bilginliğinde yatan kudrettir. Raistlin gibi güç aşığı değildir. Anor Ateşi'nin kudreti Raistlin'i milyon kere kavurmaya yeterlidir. Bakın ben nedenleriyle yazıyorum sizde nedenlerini söylerseniz sevinirim.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

adam dün daha terminatörle uğraşıyordu bırakında biraz dinlensin insaf be raistlinden hoşlanmasamda gandalfı haklar gandalfı haklıyamayacak büyücü yokki orta dünyanın bir masa üstü yok adamın gücünü bilelim bir ışık yakıyor şeytan kovuyor opera söylüyor okadar.

[Bu mesaj TheSilver tarafından 06 July 2003 14:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

raistlin'in tanırısı olduğu dünyaya bakın bir de gandalf'ın yarı-tanrı olduğu dünyaya. orta dünya ansalon'u dörde katlayacağından gandalf da raistlin'i ikiye katlar..

ansalon öyle bir kıta ki cüzzamlılardan tanrı, ayollardan parti lideri, hayat kadınlarından ejderha binicisi çıkarıyor. toprağı yaramaz bir kere..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 06 July 2003 14:49 tarihinde demiş ki:
adam dün daha terminatörle uğraşıyordu bırakında biraz dinlensin insaf be raistlinden hoşlanmasamda gandalfı haklar gandalfı haklıyamayacak büyücü yokki orta dünyanın bir masa üstü yok adamın gücünü bilelim bir ışık yakıyor şeytan kovuyor opera söylüyor okadar.

[Bu mesaj TheSilver tarafından 06 July 2003 14:50 tarihinde değiştirilmiştir]

J.R.R Tolkien'in kemikleri sızlıyor. Adam Gandalf'ı yaratırken var olan en güçlü büyücüyü kurgulayarak yarattı. Yok alev topu şu bu... Adam kaderi yönetiyor diyorum size. İyiliğin temsilcisi olarak parlıyor orta dünyada. Siz daha Raistlin'in basit büyüleriyle Gandalf'ı alabileceğine inanıyorsunuz. Olabilir mi? Elbette ki hayır. Anor Ateşin'den bahsediyoruz. Gücün yandığı ateş. Ve Gandalf bu ateşin en yüce kullanıcısı. Raistlin gibi Fistandantilus tarzı bir adamdan destek alarak da gelmiyor. Tamamen kendi kudretiyle yaşıyor. Yapabileceği büyülerin gücünü kimse sınayamaz. Tek harekeyi Raistlin Majere'i Abbys'e göndermeye yeter.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

yav gandalf kitapta falan parlamıyor öyle artislik falan yapmıyor legolas önünde falan eyilmiyor kafadan sallamışlar beyaz ateşe gelince evet o kitapta var fakat bunun sadece iblisler üstünde işe yarayan birşey olmadığını nereden bilyorsun

[Bu mesaj TheSilver tarafından 06 July 2003 15:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı settinglerdeki iki büyücüyü kapıştırıyorsunuz insaf.
Bu tartışma ortaokul sıralarında geçiyor galba.Benim babam seninkini döver hesabı.Terminatörle gandalfı kapıştıranlar normal hayattada kavanozda örümcekle,arıyı kapıştırır.Bu gereksiz muhabbeti sonlandırmanız dileğiyle....

Zaten bir sonuca varmaz,raist sevenler raist,gandalf ve orta dünyacıların hepside gandalf dicektir.İkisnin düello yapabileceği bi sistem yada platform olmadığı için tavsiyem aynı sistem yada settingden karakterleri savaştırın,sonuç 2 dakkada belli olur :)[hline]Asheron's Call - Level 126 Mage
Starcraft BW - 2nd session champion lad.1457
Any PvP..........
Sosyal ağlarda paylaş

aslında turk halki "Sıkıcı olm bu bananae" seklınde bır dıslamayla Sılmarıllıonu okumadan LOTR ustasıyım dedıgı ıcın boyle puruzler cıkıyor
Bır kere Illuvatar yanı buyuk tek tanrı dıger tarıları yarattıgında Gandalf ordaydı ısmı Olorin bınlerce yıl Valinorda tanrılarla bırlıkte yaşadı Dunyanın yaratılısını gordu Elflerın yaratılısını gordu Illuın ın yıkımını Agacların ısıgını Melkorun saltanatını gordu Agacların bozulmasını ve sılmarıllerı gordu melkorla savastı Melkorun zıncırlendıgı savasta rol aldı ve balroglarla dovustu sonra melkorun morgoth olarak adlandırılmasına sahıt oldu melkoru ortadunyadan atan savasa katıldı Numenorun yaratılısını gordu Numenorun cokusunu ve numenor un tanrılara savasını gordu Gunesın yaratılısını gordu ılluvatarın dunyayı eyıp bıcmesıne sahıt oldu Sauron yokedıldıkten sonra Orta Dunyaya yollandı dıger ıstarı ıle yollandıkı bır daha kotuluk olmasın orta dunyada ve sauron yok edılsın (bır Maıar ı kolay kolay yok edemessın) Yuzuk savasına katıldı senelerce orta dunyayı gezdı Batıda ona Gandalf dedıler Elfler ona Mithrandir dediler dogu ınsanları ona grıhacı dedıler hep ınsanlara yardım ettı Morgoth un kudretlı balroguyla savastı ve yenmemesı gereken kendınden daha guclu balrogu yendı. Olumden ve ateşden gectı yenıden Illuvatar taraında gorevlendırıldı ve sauronun yok edılmesıne yardım ettı ısı bıtınce Su yuzugu 3 buyuk elf yuzugunden bırıyle orta dunyadan ayrıldı ve valınora gerı dondu cunkı gorevı bıtmıstı

Pekı Raıstlın ne yaptı
Oksurdu Caramonun tavşanlarını ızledı tekrar öksürdü hastalandi Fistandantilusa ruhunu satti Caramon u hayalide olsa iki kere öldürdü ejderha kuresı kullandı zamanda yolculuk yaptı Tanrı olmaya calıstı cehenneme gırdı ama basaramadı sonra yegenı kurtardı koh koh evınde oturdu sonra Paladıne onu alıp goturdu
sımdı ıkısı kıyaslanabılırmı hasta ve kotu bır buyucuyle yarı tanrı kudretlı bır Maıar hıc kıyaslanırmı Koskoca Edebıyat profesorunun omru boyunca calısıp yarattıgı kıtabıyla hıc bir papaz ıle oyun edıtoru bır kadının yazdıkları bır tutulabılırmı
LOTR ıle Dragonlance arasındakı fark neyse Raıst ıle Gandalfta odur
ben Dragonlance i cok severım hatta LOTR dan cok severım ama akıol var mantık var LOTR edebı bır eser DL ıse daha cok bır ADD oyununun LOTR dan ozenılerek yapılmıs hıkayesı[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır

[Bu mesaj Viktor tarafından 06 July 2003 15:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gandalf vs terminator başlığında değişik bir tema vardı, en başındaki mesajları okursanız anlayabilirsiniz. sonra bazı arkadaşlar "şu bunu döver, bu bunu döver" diye dağıttı biraz konuyu..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jarlaxle, 06 July 2003 15:13 tarihinde demiş ki:
Terminatörle gandalfı kapıştıranlar normal hayattada kavanozda örümcekle,arıyı kapıştırır.

yanlış topiğe gelmişsin kardeş. o biraz daha aşşağıda (belki şimdi yukarı çıkmıştır) + termi vs. gandi tartışması sırf geyikti. bi sonuca ulaşması veya bize bişey kazandırması için açılmadı. ve hayır ben gerçek hayatta arı ve örümceği bi kavanoza koyup dövüştürtmedim. zannetmiyorum ki başka birisi çıksın da kabul etsin böyle bi ithamı...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 July 2003 15:22 tarihinde demiş ki:
gandalf vs terminator başlığında değişik bir tema vardı, en başındaki mesajları okursanız anlayabilirsiniz. sonra bazı arkadaşlar "şu bunu döver, bu bunu döver" diye dağıttı biraz konuyu..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001

ehe dovmece de vardi orda ama. bu topic daha ziyade ad&d topici olmus.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

vardı da biz orada akademik bir tartışma yapıyorduk, sonra millet çıktı yok atom karınca yok gazman diye hiçbir açıklama yapmadan. öyle olacaksa oturup sayalım bütün üç kuruşluk yazar elinden çıkmış kahramanları, desteksiz atalım.. :)[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...