Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Record of Lodoss War Guide

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Şimdi daha önce acıldımı konu bılmıyorum ama Zed sagolsun Record of Lodoss war ıle tanıştım ve tek kelımeyle hasta oldum yapımcılarınında deyımıyle ılk AD D anımesıymış yapımcı cocukken kı hayallerıyle buyuk bır FRP oynamıs arkadaslarıyla dunyayı kendı yaratmış ve ortaya forceria dunyası cıkmış fakat cizgi film sadece lodoss isimli ufak bir adada geçiyor
Şimdi bu Forceria japonyada tıpkı DL FR gıbı settıng olarak pıyasaya surulmuş ve kendı ozgun kurallarıyla DL FR gıbı settınglerden daha fazla satmış

şimdi izlemek istiyenler için yardımcı olayım bır kere ROLW 13 episode dan oluşan bir OAV serisi olarak çıktı (ilk once manga olarak pıyasaya suruldu tabı sonradan OAV geldı) şimdi zed e Mule linklerini vermiş ama ben kasmak istemeyenlere orjinal VCD yi bulabilicekleri yerleri yazıyım
Sihirde vardı galıba Kucukyalı Piramit Bilgisayarda var şahsen ordan aldım sahibi japonyadan getirtmiş ama ingilizce dub lı tabiki 6cd halında ben burayı tavsıye ederim ama bana ulaşıp banada çektirebılırsınız :D

şimdi OAV lar cıktıktan sonra OAV lar hıkayeyı kısaltıp sonunu degıstırdıgı ıcın 8. bolume kadar OAV ı temel almış ama OAV ın geri kalan bolumlerını atan bir TV animasyonu yapıldı şimdi karışık gelebilir ama TV anımasyonu 8. bolumun bıtmesınden 5 yıl sonra gecen olayları konu alıyordu ılk 10 tv bolumunde eskı kahramanlar yer alıyor ama 10 cudan ıtıbaren cocuklugunu gordugumuz yenı bır kahramanla calısıyoruz (9-10 arası 15 sene vardı galıba) ve hıkaye 27 . bolume kadar devam edıyor ayrıca TV epısode larında her bolum sonunda welcometo loddoss ısland dıye mını bır bolum var bu bırbırını takıp eden super deformasyon kullanılmış komedı serısı ve gercekten cok komik hazirlanmiş bu epısode larıda Kazaa dan cok rahat ındırebılırsınız chronicles of the heroic knight diyede geciyor tv bolumlerı

Aynı zamanda kazaa da Metallicanın Unforgıven şarkısı ıcın yapılmış super bır de Lodoss klıbı var bunuda tavsıye ederım (bolumler 90mb cıvarında şarkı klıbı ıse 67 MB)[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ROLW a yeni başlayanlar için birazcık bacground hakkında yazıcam
ilk once Lodoss un doguşundan başlıyalım forceria dunyasındakı tanrılar cok guclenirler ve o zamanlar tanrılar yeryuzunde insanlarla beraber yaşamaktadır yani güçleri cok buyuktur ve her olaya karişirlar zaman gectikce tanrılar dahada guclenir ve tıpkı krallıklar gibi birbirlerinin gucunu kıskanır duruma gelirler ve Fallaris kotulugun tanrısı tum kotu tanrıları ve demon ejderhaları (bir demon dragon kavramı var Lodoss ta) Falice in ustune sürer iyiligin tanrisi falice de ordularını toplar ve onların ustune yurur ve tanrılar tum guclerıyle çarpışır savaşın sonunda sadece iki tanrı ayakta kalır topragın ve yaratımın tanriçası Marfa ile Deliligin ve Yokedilişin tanriçası Kardis . Son iki tanriça birbirleriyle olesiye savaşırlar ve marfa kardisi yener ama kardis olurken tum dunyaya Ölügü yerden bir lanet bırakır marfa da son gucuyle yavaş yavaş yayılan laeti durdurmak için bozulmuş kara parçasını alecrast kıtasından ayırır. ve marfa da ölür o günden sonra alecrastın güneyinde ki adanın ismi lanetli ada Lodoss olarak kalır .

şimdi tanrılar olurken guclerının buyuk kısmını dunyaya bırakırlar ve bu da sorcery ı canlandırır (lodoss ta mage yok sorcerer var bıtek) ve bu gucler mana yı oluşturur tanrılar ise ruhlarıyla başka bir plane e aksederler ve celericler vasıtasıyla dunyayla ilgilenmeye başlarlar yani celericler bir nevi tanrıların dunyaya ulaşım aracı olur
binlerce yıl kecince Kasturel kırallıgı kurulur lodoss ve forcerıa nın tumunde (animelerde sırf lodoss ta var dıye bahsedıyor ama başkentleri lodoss taydı tum gezegene yayılmışlardı) Kastull krallıgı yada dıger adıyla Kingdom of Sorcery buyuyu o kadar tutkuyla kullanırlarkı mutlak guc onların elıne gecer tanrıları bıle yok eden 5 ancient dragona hukmederler lodossta ve tum guç onların elıne gecer ama buyuye doymazlar ve yapılan bir deney sonucunda tum halk cıldırır ve başkente saldırır bunun en basıt sebebı lodoss un lanetıdır ve sorcerer ların kadım şehrını barbarlar işgal eder şehrin son koruyucularıda undead ler kalır şehrin yıkılıcagını anlıyan governor tum 5 tane buyuk hazınesını ejderhalara emanet eder ve bunları sonsuza kadar saklamalarını emir verir cunki cok tehlikeli artifact ledir bunlar fakat şehirde son kalan sorceress Karla guclerıyle bir circlet yapar ve ruhunu bu circlet e baglar ve şehre inip dovüşmeye başlar circlet onu olduren barbarın suratına yapışınca vucudu kontrolu altına alır ve şehırden çıkar boylece olümsüzlügü elde etmiştir yıllar boyunca vücüttan vücüda gecerek yaşar
kasturel in yok oluşundan 500 yıl sonra lodoss ta bır suru krallık vardır ve cogu birbiriyle savaş halindedir o sırada daemonlar kasturel in onnarı hapsettıgı yerden cıkarlar ve dunyayı işgale başlarlar boylece 6 efsanevi kahraman toplanır
Iyılıgın kutsal şovalyesi elinde kutsal kılıçla Farn
Farnın en ıyı arkadaşı elınde Daemonların Kılıcıyla Beld
(iki kılıcta efsanevı ıkı tanrıcanın son savaşında tanrıcaların şampiyonlarının kılıcları oldugu rivayet ediliyor ve cok guclu kılıclar)
Marfa nın secilmiş en iyi rahıbesı Niece
Cucelerin kralı Fleve
En guclu sorcerer Wart
ve adı olmayan buyunun savaşcısı (aslında bu kasturelden kaçan Karla oluyor)

Demonlar yenilince Niece başrahibe olup marfanın tapınagında kalıyor
Wart Daemonların cıktıgı kapının orada bir kule yaptırıp kapıyı gozlemek için orada yaşıyor aynı zamanda dunyayı da izliyor ordan
Fleve ölüyordu galıba
Beld Kılıcı sayesınde karanlık ada Marmo nun kralı oluyor
Farn ise kutsal krallık Valice i kuruyor ve kutsal şovalyeler yetiştiriyor
Karla ise ortadan yok oluyor
asıl hıkayemiz bu olaylardan 40 yıl sonra gecıyor aşagıda onemli yerleri tanıtıcam ve karakterleri tanıtıcam boylece hıkaye ile ilgili bir fikri olur ilk defa izliyenlerin[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bir Irkları ve class ları tanıtıyım
tabiki human var cuce var ama cuceler şehırlerıne kımseyı almadıkları halde insan şehırlerınde yaşıyanlara sık sık rastlanılıyor cuceler ın en belırgın ozellıgı ırı yarı olmaları (boy harıc) ve cok guçlu olmaları sonra elfler var ama elfler 3 e ayrılıyor ve başka bir plane de yaşıyorlar elf ler spırıt lerın ve fairy lerin yaşadıgı plane den gelıyorlar ve dunyada yaşıyan her şeyın ıcınde ruh oldugu ıcın bu ruhlar konusunda uzmanlar
4 çeşit elf var
High Elf = bunlar biraz ukala ve kendini begenmiş oluyorlar insanları kucumsuyor ve onlarla konuşmayı reddedıyorlar sonsuz yaşamları var ve fazla cocuk yapmıyorlar ormanların vasıtasıyla ulaştıkları realmlerinde yaşıyorlar
Normal Elfler= bunlar insan şehırleınde de yaşıyorlar ama kendılerını bır cıta yukarda goruyorlar tabı high elflerden ayrı yaşıyorlar 700 yıl cıvarı hayatları var
Dark Elfler= bunlar drow larla felan karıştırılmamalı normal elflerden sadece ten rengı ıle ayrılıyorlar bıraz daha koyu tenlerı var ve saçaları açık renk oluyor genelde karanlık ada marmo da yaşıyorlar ve 500 yıl cıvarı hayatları var genellıkle kobold lara hukmedıyorlar
Grass Runner lar= cok ufak tefek cın le halflıng karışımına benzıyen elfımvarı yaratıklar haklarında pek bır bılgı yok
bunların dışında yarım elfler var tabı ama hıgh elflerın cocukları yarım elf olmuyor genelde zaten High elfler insanları kucuk gordugu ıcın evlılıklerı ımkansız oluyor ( bir yerde vardı ıkı elf konuşuyor bir hıgh elf ınsanlara yardım etmiş arkadaşı dıyorkı Bunlara nıye yardım ettın ve arkadaş oldun bir degerleri yokkı kaç yıl yaşıyorlar 60 mı ne )
ırklar bu kadar bir de class ları tanıtıyım

şimdi fighter var tabi ama fighter ın 3 çeşidi var klasık fighter ki insanlar arasında pek fazla yok bunlardan daha cok cucelerden cıkıyor mercenary ler var kı adı ustunde paralı asker fıghter olan humanların cogu mercenary oluyor genelde bır de Knight lar var bunlar ıse klasık şovalyeler her krallıgın kendine ait askerleri knight sınıfına giriyor genelde

sorcerer var ki cok nadir bulunuyorlar Kastull kırallıgının cokusunden sonra fazla sorcerer kalmıyor zaten cok uzun calışmalar sonucu en yeteneklıler sorcerer olabılıyorlar ve cok fazla bulunmıyorlar daha cok humanalrdan sorcerer cıkıyor ama cucelerdende cıktıgı olabılıyor arada bır hepsının elınde buyulu bır sopası var ve bunları kendılerı yapıyor

Celeric var her biri tanrılara admış vucutlarını ve ihtiyac anında yardım için seslenip o tanrının gucunu channel edebılıyorlar

rogue var tabıkı ama klasık rogue bunlar işte

Berserker var ama bunlar fıgterlardan cıkıyor ama bır class olarak secılmıyor bahsettıgım gıbı Forcerıa da cok fazla spırıt var her yaşıyan şeyın icinde spırıtler bulunuyor berserker lar genellıkle kendılerını etkılıyen cok acı bır olaydan sonra ofkenın ve rage ın spırıt ı Hyurı tarafından ele gecırıle nsavaşcılar oluyor kendılerını etkılıyen olayan benzerını gorduklerınde kelımenın tam manasıyla delırıyorlar ve hyurı kontrolu ele alıyor ve aşırı bir şekılde guclenıyorlar ve yorgunluktan yıgılana kadar onlerıne ne cıkarsa yok edıp yakıp yıkıyorlar dost düşman fark etmiyor bir berserkerın gectıgı yerde sadece cesetler ve yanmış toprak oluyor cok nadır bır berserker hyurıden kurtulabılıyor bununda tek yolu hyurıyı korkutmak ama cok zor bu bır de berserkerların hıslerı yok yanı aşk uzgunluk ofke tutku sınır gıbı hıslerı olmuyor.

bard var klasık oda grass runnerlardan cıkıyor bolca

bır de en guzelı shamanıst buyuculuk var kı bunu bır tek elf kanı olanlar yapabılıyor ve dunyadkı yaşıyan şeylere hukmedebılıyorlar Hıgh Elfler bu konuda en ıyı olanlar shamanıst buyu spırıt summon ederek oluyor genellıkle
Dark elflerde shamanıst buyunun kotu tarafını kullanıyorlar yanı kotu spırıt lerı summon edıp lanetler felan yapıyorlar[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
bu lodoss warin kac bolumu var tam olarak?
arkadasta orjinal dvd vardi .onu izledim
sonra gecen gun televizyonda sabaha kadar yeni bolumleri vardi .(
2 gune bolmuslerdi ben bi gece izleyebildim ertesi gece kacirdim vede olanlari merak ediyorum simdi 2.bolumde
tvde verdikleri dvdden farkli idi
cekebilecegim torrent sitesi bilen varsa hatta super olur
Sosyal ağlarda paylaş

24 TV bolumu var 11 ova var Ova ların ılk bolumu war of heroes u onlatıyor 2. bolumu ıse savastan sonra olan gelısmeler ve kardısın gerı donusunu anlatıyor ama Ova ların 2. kısmı cok geyık olmuş yanı prenses kacırıldı gıt kurdar aman deamon geldı tarzı o yuzden TV bolumlerı ovanın 2. bolumun yerıne yapıldı yanı ovaları yarısına kadar ızlıyorsun (savasın sonunha kadar) ondan sonra araya 20 yıl girmiş parn buyumuş fılan ama asıl yenı karakterler fılan gelmiş klasık quest tıpıne dondurmus serıyı[signature][hline]Hiko Seijuro,öğrencisi Kenshine bılınmıyen bir tarihde demişki:
Sword is just a weapon,Swordmanship is learning how to kill.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
13 ova pardon kafa sulandı ıyıce kukusura bakmayın :)
alternatıfı ne yazıkkı yok AD&D bazlı tek anime
bu tarz sevıyorsan star ocean ex serısını tavsıye ederım uzay gıbı gelsede tamamen klasık partıde gecıyor tek farkı ana karakter 25. yuzyılda dunyadan hala orta cagı yaşıyan başka bır gezegene gıdıyor ve orda mahsur kalıyor sonra klasık party oluşuyor warrior cleric mage berserker ranger vs vs
prıncess mononoke de guzeldır onuda ızlemek lazım[signature][hline]Hiko Seijuro,öğrencisi Kenshine bılınmıyen bir tarihde demişki:
Sword is just a weapon,Swordmanship is learning how to kill.

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Ellerine saplık viktor ha bide buluşunca anlatırsın bunları okumak kastıda keh keh keh[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kleo, 18 Ağustos 2005 23:08 tarihinde demiş ki:
bana bunu tavsiye eden cok oldu. izlemeyi cok istiyorum ama hic biyerde torrent bulamadim =(
bildiim sitelerde yok daha doorusu. bilen varmi indirebiliceem bi yer please??

cidden çok eski ama dönemine göre çizimlere hasta kaldım bakaçam şimdi bulursam haber veririm sana[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kleo, 18 Ağustos 2005 23:08 tarihinde demiş ki:
bana bunu tavsiye eden cok oldu. izlemeyi cok istiyorum ama hic biyerde torrent bulamadim =(
bildiim sitelerde yok daha doorusu. bilen varmi indirebiliceem bi yer please??

Emule ve DC++ ile bulabilirsin.
Bende mangaları dahil tüm seriler var...[signature][hline]Türkiye'nin en geniş anime arşivi için;
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşiv için;

Mail: [email protected]
MSN: [email protected]

Takaslık ve satılık...
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 yıl sonra ...
  • 3 yıl sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...