Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uber mage'mi olmak istiyorsunuz o zaman yazıyı okuyun.

ponzio

Öne çıkan mesajlar

Uber mage'mi olmak istiyorsunuz o zaman yazıyı okuyun.

Oyunun pvp ve raidlerde baskın charlarından olan mage uzun mesafelerde etkili bir char olmakla beraber, karşı tarafa damage vermek söz konusu oldugunda en güçlü chardır ve bu yüzden raidlerin olmassa olmazı mageler ve tabiki yanlarında onları heal eden priestlerdir.

Mage oynayan arkadaşlarında bildiği gibi talent konusunda 4 kombinasyon vardır.

1- Fire - Arcane

2- Frost - Arcane

3- Arcane - Fire

4- Arcane - Frost

Bu talentler yerine göre bir birlerine üstünlük sağlamakla beraber içlerinde kısımlara ayrılırlar sırayla bu kısımları inceleyelim ve üstün yanlarını ve zayıf yönlerine beraber bakalım.

-----------------------------------------------------------

1- Fire- Arcane : Bu talent dagılımı söz konusu olduğunda başlıca 2 secenek vardır.

1- 33 Fire - 18 Arcane

2- 30 Fire - 21 Arcane

Bu iki dağılımdaki ana fark Combustion ve POM arasında seçim yapmaktan geçmektedir.

33 Fire - 18 Arcanede

Improved Arcane Missiles (5/5)
Arcane Concentration (5/5)
Improved Arcane Explosion (5/5)
Evocation (1/1)
Improved Counterspell (2/2)

Improved Fireball (5/5)
Impact (5/5)
Ignite (5/5)
Flame Throwing (2/2)
Incinerate (2/2)
Pyroblast (1/1)
Burning Soul (3/3)
Improved Scorch (1/5)
Critical Mass (3/3)
Fire Power (5/5)
Combustion (1/1)

-------------------------------------------------------------------------------

30 Fire - 21 Arcanede

Evocation (1/1)
Improved Mana Shield (2/2)
Presence Of Mind (1/1)

Improved Fireball (5/5)
Impact (5/5)
Ignite (5/5)
Flame Throwing (2/2)
Incinerate (1/2)
Pyroblast (1/1)
Burning Soul (3/3)
Critical Mass (3/Critical Mass (3/3)3)
Fire Power (5/5)

Burdada görüldügü gibi bu iki talent dağılımında esas nokta POM'mu yoksa Combustion mu secimidir.

Mantıklı bir secim yapmak gerekirse pvp için COM la başlayan bir mage kadar saglam bir başlangıç yapmak imkansızdır poly + COM'la beraber Pyro + FireBall + FireBall + Fireblast kombosuyla başladıgınız bir char birazda critik şansıyla %70 yerde demektir. Fakat burdaki önemli nokta COM'un yeniden dolma süresinin 5 dakika POM'un ise 2 dakika oluşudur bunuda göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

2- 33 Frost - 18 Arcane

Evocation (1/1)

Improved Frostbolt (5/5)
Ice Shards (5/5)
Improved Frost Nova (2/2)
Cold Snap (1/1)
Improved Blizzard (3/3)
Arctic Reach (2/2)
Frost Channeling (3/3)
Shatter (5/5)
Ice Block (1/1)
Frostbite (5/5)
Ice Barrier (1/1)

Uber mage olarak tarif edilen bu mage türü hakkında oynamadıgımdan fazla bilgi sahibi değilim fakat damage olarak fire - arcane talentinden düşük olduğunu ama critik yüzdesiyle bu açıgı kapattıgı söyleniyor. Ayrıca rank 4 bir Ice Barrier'in 818 damage absorb ettigi düşünülürse bu seçim mantıklı olabilir deneyip görmek size kalıyor.

-------------------------------------------------------------------------------

3- Arcane - Fire

Improved Dampen Magic (2/2)
Evocation (1/1)
Presence Of Mind (1/1)
Arcane Mind (4/4)
Arcane Instability (3/3)
Arcane Power (1/1)

Improved Fireball (5/5)
Impact (5/5)
Ignite (5/5)
Flame Throwing (2/2)
Incinerate (2/2)
Pyroblast (1/1)

PvP yenemeyecegi char olmayan bu talentin tek eksik yönü raidlerde zayıf kalmasıdır. PvP de kral olacam ben kardeşim diyen adamın kesinlikle bu talenti secmesi gereklidir bana göre fakat raidlerde gerçekten ezik kalır haberiniz olsun.

------------------------------------------------------------------------------

Ve son olarak benim kullandığım talenti yazmank istiyorum

28 Arcane - 23 Fire

Evocation (1/1)
Presence Of Mind (1/1)
Arcane Mind (4/4)
Arcane Instability (3/3)

Impact (5/5)
Ignite (5/5)
Flame Throwing (2/2)
Incinerate (2/2)
Critical Mass (3/3)
İmproved fire blast (5/5)

Burdaki amaç Scorch kullanarak rakibi vurdugumuz seri darbelerle yere indirmek. Gördügünüz gibi pyro yok fireball da nadir olarak kullanılıyor falat talent critik yüzdesi bakımından aşmıs oldugundan ve Scorch un cast'inin 1.5 saniye oluşundan dolayı seri olarak atıldıgından dolayı rakibi hızlı sekilde indirebiliyorsunuz. Ayrıca fireblast ın dolma süresi 1.5 saniye daha düşük buda inanılmaz işe yarıyor cünkü bildiginiz gibi fireblast instant bir spell.

Kombo ol
Sosyal ağlarda paylaş

Bunların dışında bi de fire - frost oynadığını söyleyen bi arkadaş vardı. İsmini hatırlayamıyorum, hatırlayanlar yazsın. :)[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Lord Soth, Knight of the Black Rose
Sosyal ağlarda paylaş

Ceti amacım burda pvp taktigi vermek degil talentleri kendi yorumumla anlatmak yok 2500 ambush atam rogue ya karsı napcaksın yok 3500 vuran warior'la seni bi hamlede keserim hey hemserim ben shadowpriest'im cıkma karsıma gibi yorumlarların burda yapılmamasını rica ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ceti, 01 Haziran 2005 09:44 tarihinde demiş ki:
iyide tek ambush la 2500 civari bir dmg yiyip ya da cheap shot sonrasi senin blink yonune sprint atan bir rogue a karsi naapacaksin cok merak ediyorum :) mage beni stealth disi yakalayipda su dediklerini yapamadi daha :) lol

Sen hiç 30 yardtan 3 sn de 5 dmg yedinmi ? ignite ı eklemedim bile....
bırak bunları :)

[Bu mesaj cashar tarafından 01 Haziran 2005 11:49 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj cashar tarafından 01 Haziran 2005 11:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ponzio, 01 Haziran 2005 09:15 tarihinde demiş ki:
2- 33 Frost - 18 Arcane

Evocation (1/1)

Improved Frostbolt (5/5)
Ice Shards (5/5)
Improved Frost Nova (2/2)
Cold Snap (1/1)
Improved Blizzard (3/3)
Arctic Reach (2/2)
Frost Channeling (3/3)
Shatter (5/5)
Ice Block (1/1)
Frostbite (5/5)
Ice Barrier (1/1)

Uber mage olarak tarif edilen bu mage türü hakkında oynamadıgımdan fazla bilgi sahibi değilim fakat damage olarak fire - arcane talentinden düşük olduğunu ama critik yüzdesiyle bu açıgı kapattıgı söyleniyor. Ayrıca rank 4 bir Ice Barrier'in 818 damage absorb ettigi düşünülürse bu seçim mantıklı olabilir deneyip görmek size kalıyor.

[Bu mesaj ponzio tarafından 01 Haziran 2005 09:32 tarihinde değiştirilmiştir]

pve olsun pvp olsun en iyi spec bence budur. 100 kere respec edip herşeyi denedim hatta burda yazmıyan sapık specleri bile... şu specte olan magei yenmek gerçekten imkansız gibi birşey[signature][hline]Gladric RR10L3 Mercenary ML8 Banelord - Kay
Anchorite lvl 60 Çoban - Shadow Moon
Sosyal ağlarda paylaş

Frost-fire combosu iyi bir combo mu? Bunu söyleyen arkadaşa guilddeki mage arkadaşlar çok takılmıştı. Arcane almamak mantıklı mı?

Mage karakterim yok sadece öğrenmek için soruyorum.[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."

Lord Soth, Knight of the Black Rose
Sosyal ağlarda paylaş

Uber mage spell le talent la olunmuyo yetenek lazım.
Duelle iyi oyuncu oldugunuzu kanıtlayamassınız.Normal bir combatta ne kadar başarılıysan o kadar iyi oyuncusundur.VEya Instance da mage ini ne kadar iyi kullanabiliyosan.[signature][hline]eternal : tokayı bulmam lazım ..
diappare : saçlarınımı toplıcaksın.. ?
eternal : o_O ?!?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
iyide tek ambush la 2500 civari bir dmg yiyip ya da cheap shot sonrasi senin blink yonune sprint atan bir rogue a karsi naapacaksin cok merak ediyorum :) mage beni stealth disi yakalayipda su dediklerini yapamadi daha :) lol

oh nasıl atılıyor ambushla 2.5k.hiç yemedim daha.1.3-1.5k civarı koyuyor bl nin rogueları.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Burning legion da oynuyosun nick im Metaphor level 60 human mage im.stealth dışı veya içi herşekilde bi duelleşelim daha rahat anlıcaz birbirimizi.
2.5k dmg falan varmıs ambush la ondan bende istiyorum[signature][hline]eternal : tokayı bulmam lazım ..
diappare : saçlarınımı toplıcaksın.. ?
eternal : o_O ?!?
Sosyal ağlarda paylaş

elementalist bence fazla fantazi.

frost ile AoE böyle yapılıyor.onun dışında da dengeli bir build.

Arcane Talents (16 points)

# Improved Arcane Missiles - 5/5 points
Gives you a 100% chance to avoid interruption caused by damage while channeling Arcane Missiles.

# Arcane Concentration - 5/5 points
Gives you a 10% chance of entering a Clearcasting state after any damage spell hits a target. The Clearcasting state reduces the mana cost of your next damage spell by 100%.

# Evocation - 1/1 point
While channeling this spell, your mana regeneration is active and increased by 1500%. Lasts 8 seconds.

# Improved Arcane Explosion - 5/5 points
Reduces the casting time of your Arcane Explosion by 1.5 seconds.

Frost Talents (35 points)

# Improved Frostbolt - 5/5 points
Reduces the casting time of your Frostbolt spell by 0.5 seconds.

# Improved Frost Nova - 2/2 points
Reduces the cooldown of your Frost Nova spell by 4 seconds.

# Ice Shards - 5/5 points
Increases the critical strike damage bonus of your Frost spells by 100%.

# Cold Snap - 1/1 point
When activated, this spell finishes the cooldown on all of your cold spells.

# Improved Blizzard - 2/3 points
Adds a chill effect to your Blizzard spell. This effect lowers the target's movement speed to 50% of normal. Lasts 1.50 seconds.

# Frost Channeling - 3/3 points
Reduces the mana cost of your frost spells by 15%.

# Arctic Reach - 2/2 points
Increases the range of your Frostbolt spell and the radius of your Frost Nova and Cone of Cold spells by 20%.

# Shatter - 5/5 points
Increases the critical strike chance of your frost spells against frozen targets by 50%.

# Ice Block - 1/1 point
You become encased in a block of ice, protecting you from all physical attacks and spells for 10 seconds, but during that time you cannot attack, move, or cast spells.

# Improved Cone of Cold - 3/3 points
Increases the damage dealt by your Cone of Cold spell by 35%.

# Frostbite - 5/5 points
Gives your chill effects a 15% chance to freeze the target for 5 seconds.

# Ice Barrier - 1/1 point
Instantly shields you, absorbing 455 damage. Lasts 1 minute. While the shield holds, spells will not be interrupted.[signature][hline][i]Herif kaynak gözlüğüyle dolaşıyo, ona ışın kılıcı kor mu...
Sosyal ağlarda paylaş

o süper frost a herhangi bi fire mage çok rahat çakar, benim yazdığıma da çakar gerçi eheh

imp. cone of cold suz frost mage nasıl oluyor ben onu anlamadım
cone of cold abanmayacaksan niye frost açıosun ehueh[signature][hline][i]Herif kaynak gözlüğüyle dolaşıyo, ona ışın kılıcı kor mu...
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel milletimin iki insanı yazı okuyarak uber mage olunmaz demiş. Yok canım bunu her okuyan uber mage olacak başka çağresi yok ya ben gülümmü ağlımmi ne yapım şimdi.

Mage war druid hangi class olursa olsun başta tecrübe, yetenek, oyun zekası sonra talent gelir. He yine gelipte biri demesin diye söylüyorum başlığı ubermage olmakmı istiyosunuz okuyun diye yazmamın sebebi tabiki ilgi çekici bir başlık olmasını istediğimdendir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...