Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Meslekler Rehberi Ve SSS

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

( http://www.worldofwarcraft.com forumlarından alıntıdır)

Meslekler Rehberi Ve SSS

Burada meslekler hakkında bilinmesi gereken her şeye bir el atacağız.hazırlayan arkadaştan arakladım yeniden kasmak yerine .Birazda makasladım gereksiz yerleri.

İÇİNDEKİLER

Bölüm 1 - SSS Bilgiler ve Kaynaklar
Bölüm 2 - Meslek Temelleri
Bölüm 3 - Başlangıç
Bölüm 4 - Diğer Şeyler
Bölüm 5 - Eğitim Bilgisi
Bölüm 6 - Eğitmen Mekanları
Bölüm 7 - İkincil Meslek Expert(Uzman) Kitapları
Bölüm 8 - İkincil Meslek Artisan(Zanaatkar) Görevleri

1 - SSS Bilgiler ve Kaynaklar

1.1 Meslekler hakkında resmi detayları nerede bulabilirim?
- http://www.worldofwarcraft.com/info/professions/

1.2 Peki ya "Gayrıresmi" detaylar ?
- İşte bu rehber .
- Ayrıca bu iki siteyede bakmanızı öneririm http://www.thottbot.com/ ve http://wow.allakhazam.com/.

1.3 Benim bildiğim başka bilgiler de var bu rehber için nasıl ulaştırabilirim?
- Eno,Eternal,Wendigo,Qui ye ulaştırın editlesinler.

1.4 Bu rehberi başka bir yere yazabilirmiyim?
- Hayır sadece link verebilirsiniz demiş rehberi hazırlayan zat-ı muhterem.Bende biyerde çalıyorum aslında ama neyse Türkçe versiyonunu çalan dombilidir :-P.

2 Meslek Temelleri

2.1 Mesleklerin diğer sınıflandırmaları neler?
- Tip:Birincil ve İkincil.En fazla iki(2) Birincil Meslek seçebilirsiniz. Ama bütün İkincil Meslekleri seçebilirsiniz.
- Kategori: Toplayıcılık, Üreticilik ve Hizmet. Toplayıcılık Meslekleri , Üretim Meslekleri tarafından ürün haline getirlilen kaynak ve materyalleri toplar. Hizmet Meslekleri ise bir eşyayı büyülemek veya bir oyuncuyu iyileştirmek için kullanılırlar.

2.2 Birincil Meslekler nelerdir?
- Simyacılık(alchemy), Demircilik (Blacksmithing), Büyüleme (enchanting) , Mühendislik (Engineering), Otacılık (Herbalism),Deri İşleme (Leatherworking), Madencilik(Mining), Deri Yüzme(Skinning), ve Terzilik(Tailoring).

2.2 İkincil Meslekler nelerdir?
- Aşçılık (Cooking), İlk Yardım (First Aid), ve Balıkçılık (Fishing).

2.3 Toplayıcılık Meslekleri nelerdir?
- Balıkçılık , Otacılık , Deri Yüzme ve Madencilik

2.4 Üretim Meslekleri nelerdir?
- Simyacılık , Demircilik, Aşçılık, Mühendislik, Deri İşleme ve Terzilik.

2.5 Hizmet Meslekleri nelerdir?
- Büyüleme ve İlk Yardım

3 - BAŞLANGIÇ

3.1 Nasıl bir Meslek Öğrenirim?
- Bir meslekte apprentice(çırak) olarak eğitilmek 10 bakıra mal olur.(İkincil Meslekler 1 gümüş). Biraz farklı yerlerde bulacaksınız ama genel olarak başlangıç mekanlarında yada büyük şehirlerde bulunur eğitmenler.

3.2 Nerede bu Meslek eğitmenleri?
- Bir muhafıza sorun! Birçok yerde muhafızlar size eğitmenlerin ve diğer birçok hizmetin nerede bulunazağını söylerler. (Muhafızın üstüne sağ tıklayın. İstenilen Mesleği seçin. "Goodbye"a basın.) Radarınızdaki veya haritanızdaki bayrağa bakın.

3.3 Mesleğimi bir eşya yapmak için nasıl kullanabilirim?
- Yetenek listenizi açın ("P") ve mesleğinizin özel üretim menüsünü görmek için mesleğinizin ikonuna basın. Bu menü size neler yapabileceğinizi ve bunlardan envanterinize göre kaç tane yapabileceğinizi gösterir (bankadaki eşyalarınız hariç).Ayrıca buradan desen/plan/formül için gerekli olan malzemeleride görebilirsiniz.

3.4 Aynı zamanda birkaç eşyayı nasıl yapabilirim?
- Meslek menünüzün sol alt köşesinde kaç adet eşya yapabileceğinizi seçebildiğiniz bir kısım vardır. Buradan seçip "create" tuşuna basarsanız envanteriniz ölçüsünde o eşyadan yapabilirsiniz. Ayrıca maksimum sayıda eşya için "create all" tuşunu kullanabilirsiniz.

3.5 Tarifler (recipe) ne içindir?
- Tariflerden nasıl özel eşyalar yapabileceğinizi öğrenirsiniz. Bunlar sayesinde o eşyayı gerekli malzemeler ve araçlar olduğu zaman yapabilmenizi sağlar. Özel bir eşyayı yapabilmek için o eşyanın tarifine sahip olmanız gerekir.
3.6 Tarifleri nereden bulabilirim?
-Mesleğinizde ilk eğitildiğinizde sadece birkaç tarif öğrenirsiniz. Birçok tarif yine aynı mesleğin eğitmenlerinde mevcuttur. Birçok tarif dünyanın çeşitli yerlerindeki satıcılarda mevcuttur yada öldürdüğünüz yaratıkların cesetlerinden bulursunuz.

3.7 Bir eşyayı yaratırken başarısız olur muyum ?
- Hayır. Eğer bir eşyayı yaparsanız her zaman başarılı olursunuz.Hiç bir zaman materyaller boşa gitmez.

3.8 Aynı eşyayı yapmak için her zaman yeni bir tarif mi gerekir?
- O mesleği bırakmadığınız sürece öğrenilen tarifler kalır bir yenisine ihtiyacınız yoktur.

3.9 Yapacağım eşyanın özelliklerini nasıl görebilirim?
- Meslek menüsünde o eşyanın ikonunun üzerinde durursanız özelliklerini görebilirsiniz..

3.10 Hangi eşyalar üretim için kullanılır?
- Bu yazmak için çok uzun olur. Genel kural eşyan
Sosyal ağlarda paylaş

felcloth ayakları.valla tailor şeysini çevirince görürsünüz.evet baya bir hata var bağlantı koptu dün editleyemedim.modlardan biri el atsın[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Fflar strikes back
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sparkcaster, 04 Ağustos 2005 08:08 tarihinde demiş ki:
felcloth ayakları.valla tailor şeysini çevirince görürsünüz.evet baya bir hata var bağlantı koptu dün editleyemedim.modlardan biri el atsın
Hic duymadim bugüne kadar cok sasirdim valla.
Simdi ben 300 tailoring skilline sahibim gidip shadoweave subclass i secebiliyor muyum? Gerci subclass olmasi icin baska secimler de olmasi lazim?[signature][hline]Elandra, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Penthesilea, Night Elf Huntress

In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
Sosyal ağlarda paylaş

Master Shadoweave Tailor - Jalane Ayrole in Stormwind City (Westside of Mage Quarters) (A) or Josephine Lister in The Undercity (The Magic Quaters) (H)
şöyle demişler.valla 300 e kadar kasmadığım tek skill tailor olduğu için bilemiycem:)[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Fflar strikes back
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...