Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 sene once bu gun - Srebrenica

demirbilek2

Öne çıkan mesajlar

buraya o yazıyı getirmem, altına imzamı atmam, yani aynı bakış açısında olmam demek zaten. bu bakış açısına saldırman da aslında benim bakış açıma saldırman demek ki yukarıda söylediklerim de hala bu durumda, ki benimle ilgisi olmasaydı bile geçerli oluyor. kişisellik senin yaklaşımının içinde var zaten.

ki bu durumda
said:

ben senin dediğine karşı çıkmaz, ve karşı olmayan bi görüş belirtirken çıkıp da aynı olay, aynı durum üzerinden konuşurken, durum bu, olay bu, aksini iddia edemezsin şeklinde saçmalayarak -ortadacevap verecek bi durum olmamasına karşın- cevap veren, beni, benim yaptığımı, farklı bakış açısını yerden yere vuran sen değil miydin pardon?

bu ithamlar hala güncelliği koruyor.
anlatabildim mi, hatalı olduğun yer de burası zaten.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konu hakkında bir topic açıcaktım sonra vazgeçtim.

Nedeni şu.

Ben boşnak göçmeniyim.Ailemde öyle ama Türküz o zamanlar Türk Topraklarıymış.Osmanlıya bağlıyken doğmuş bizim sülale...

Ben Bosna ya 4 kez gittim.
Sarejova ya ilk gittiğimde hiçbirşey yoktu o zamanlar küçüktüm ama sırplarla çatışılıyordu.
Sanırım 93-95 yılları arasında savaş başladı.
Sırplar gerçekten katlettiler bosnayı.

Ne çocuk bıraktılar ne kadın müslümanlara değil insanlığa yapılan bir saldırıydı ki Kiliseler bile bombalandı.
Azınlıkta olan Hristiyan kesim bile öldürüldü.

96 gibi sanırım 2. kez Sarejova ya gittiğimde ağlamaya başladım şehire ilk girdiğimden itibaren yaklaşık 4 gün kaldık 4 gün boyunca ağlamışımdır.
Gerçekten vahşet

Bazı yerlerde hala insanların kanları duruyor cesetlerinin parçaları duruyordu bazı binalarda.
Kurşun izi olmayan bina yoktu.

Felaketti...

Sırplar bunları yaptılar.Türkiye girmeye çalıştı daha öncesinde ama BM ve NATO onaylamadı.
Ta ki Türkiye Giriyorum artık dedi.
ve askerlerini gönderdi o sırada Nato ve BM müdahlesi oldu.
Hollandalıların yaptığı gerçekten şerefsizlikti.

Daha sonra Sırp genaraller savaş suçlusu ilan edildi.

Sırbıstandaki karargahlarında olmalarına rağmen oradan dünyaya seslenmelerine rağmen BM ve Nato hiçbir yaptırım uygulamadı genaraller hakkında.
Sadece bir genaral öldürüldü.

Binlerce insanın kanı yerde boşuna akıtıldı sanki bir eğlenceymiş gibi....[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

Yugoslavya parçalanmasının arkasında ABD ve AB var. Etnik kurumları kışkırtıp kullanarak önce siyasi propagandası yaparak iç çatışmayı başlattı. Bu yüzden parçalandı..

Yugoslavya'yı parçalayan ABD, NATO'ya başvurup Barış gücüyle oraya gitmeyi teklif sunuyor. NATO ülkeler de katılıyor. BM ülkeler de onlarla Parçalanmakta olan Yugoslavya'ya gidiyorlar. Onlar Yugoslavya'nın toprak bütünlüğüne saygılıyız diyordu ve birşey yapmıyordu. Daha gittikçe parçalandığını göz yumdular. Irak için de aynı şeyi söylüyor. Zaten Irak parçalanacak..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...