Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zaman Çarkı -Wheel of Time-

Faerdun

Öne çıkan mesajlar

Geçen gün D&R a gittim baktım yeni bir kitap,
eh wheel of time ünlüdür zaten bayağı oyunu falan da cikmisti bir ara.
Herneyse Phoenix Yayınevinden çıkmış ve kitabı daha okumadım ama inanılmaz kasmışlar gibi duruyor,kocaman kitap zaten.
Çeviri nasil bilmiyorum,lakin özen gösterilmiş belli.

Eh umarım hikayesi de güzeldir wheel of time in bu 1.kitap "Dünyanın Gözü" yani[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

Hmm hakkaten özen gösterilmişse gzl...
hikayede iise alıp okumaya değer! ii oldu bu kitap yapacak bişiyler arıodum :)
fiyat hakkında bi bilgin var mı?[hline]Melkor; kötülügün her formunun efendisi. Bazi zamanlar zalim, korkutucu. Bazi zamanlar insafsiz bir iskenceci, bazi zamanlar kitleleri imha eden ordularin komutani, bazi zamanlar ise afdileyen yüzünün altinda, ögütleri ile insanlari, elfleri zehirleyen bir fesat düsünceler yayicisi. Her ne şekilde olursa olsun Arda'dan sürüldüğü zamana kadar geçen yaklaşık 31 bin yılda Orta Dünya'nın tüm kötü yaratıklarının tek ve büyük efendisi...
Sosyal ağlarda paylaş

uyarmak istiyorum
seri 9 kitap
her biri de böyle 1000 sayfa civarı.
bence 9 senede falan tamamlanır en iyi ihtimalle (elricle kıyaslıyorum da...)

ayrıca ilk kitabın 16 milyon olması sizi aldatmasın derim. bütün serilerin ilk kitaplarını ucuza çıkarıyorlar ki alınsın(kendileri söylüyo walla...) sonra devam edilsin. fotokopi bile 30000 lira şu devirde.

umarım yanılırım.
ps:evet kızgınım yayın evlerine :hrr: [hline]Pain is weakness leaving your body...
Sosyal ağlarda paylaş

bir arkadas okumus asmıs bır kıtap dıyor
100uncu sayfada sarmıs adamı
kadıkoyde bır kıtapevının sahıbı kendısı onun tavsıyesıne guvenılır sahsen bu aralar almayı dusunuyorum para bulursam[hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

seri 9 kitapti 10 oldu... :P

oyle boyle degil insanin iligini somuruo... ha cok iyi o ayri[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
-Kings of Chaos-
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
  • Genel Yönetici
3 yıl kadar önce başlayıp 7'ye kadar gelmiştim, sonra ders, öss falan derken unuttum gitti. Birkaç gün içinde en baştan tekrar başlayıp aralıksız okuyup 11. kadar gelmeyi planladım bu konuyu görünce. Hatta şimdi başlayim, evdeki kitap kolilerinin birinde ilk 9'unun paperbacki olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

11 i yeni bitirdim 10. kitabın sıkıcılığından sonra 11 ilaç gibi geliyo en çok eğlendiğim kitap 11di galba =) tarmon gaidon gelse de savaşsak=p
@gerge: yavaş yavaş oku insana bitmiycek gibi geliyo ama bitince boşlukta kalıosun=P

[ Mesaj 02 Haziran 2007, Cumartesi - 22:35 tarihinde, tunca tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Masaüstü guide ı gayet güzel İstanbul dan almıştım bende bir ziyaretimde; kitap için ise söyleyecek bir söz yok, en kalın kitabı dahi maksimum 3 günde okudum, okutturdum :D
Bu arada serinin 12. kitabı 2009 un ilk çeyreği çıkacak bir erteleme olmazsa, ayrıca serinin yanında Lan ve Moiraine nin Rand i aradıkları zaman dilimi ve Tarmon Gadion dan 5 yıl sonra Mat ve malum kişinin (spoiler olmasın) hayatlarını anlatan bir seri yazılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Gğnlerden bir gün, yıllardan Lise 2 (2003-2004) saklıkent hala ayakta o zamanlar, biz de bir arkadaşımla kaptırdık gittik, sonrasında içeride oyun oynayanları izliyip geyik yaparken şuursuzca kırmızı ciltli bir kitaba elim gitti (Üzerindeki kapağı çıkartmış kitabın sahibi) ilk bir kaç satırı okuduktan sonra "almalıyım ulan" dedim. Yıl 2007 günlerden pazar... 11. kitaptayım, elimde yazarın imzaladığı eski kitaplar dahi var, o dereceye ulaşmış kitaba olan hayranlığım. Ve Robert Jorden kanser... Adam ölecek büyük ihtimalle ona mı üzüleyim, seriyi bitiremeden gidebilme ihtimalinin yüksekliğine mi? Kararsızım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Basitçe anlatim;

Kanserde hücreler ne yaptığını sasırır, bunda ise amyloid denilen ortak hüzresel yapısı paylaşan proteinler kanserimsi bir şekilde çoğalmaya başlar. alzheimer, parkinson, katarakt, deli dana gibi hastalıkların nedenidir.

Jordan'ınki kalıtsal (birincil de denir - illada kalıtsal olması lazım değil) türden ve kalbinde. Aslında en ağır şekli bu. Ama lambda zinciri değerlerim (hastalığın ölçüm değeri) 2,7 diyor son verdiği bilgilerde. 3'ten sonrası ölümcül sayılıyor. Jordan'ın ki aylardır üçün üstündeydi - bir sürü deneysel ilaç kullandı - şimdi üçün altında. Kemoterapi de kulanılır tedavide. Bazen işe yarar. Jordan da yaramış. Değer daha yeni düştüğünden bişey söylenemez ama 2 ay falan böyle devam ederse %20-30 kadar uzun süre yaşama (10-20 yıl çok uzun bir süre) sansı var.

Eğer ani bir kalp krizi geçirmezse kitabı bitirir.
Sosyal ağlarda paylaş

Off sinir oluyorum şöyle uzayan serilere. En fazla 7 kitapta bırakılmalı bence, uzayan herşey afedersiniz b.ka sarar. Bir sonu olmalı, bitmeli. Tut ki 14. kitabı yazarken kaza geçirdin öldün, nooldu hayatının eseri? Yarım kaldı. :D

Konusu da ilgi çekici ama fantastik yada bilimkurgusakl seriler için ideal olan 3leme yada 4lemedir bence, fazlası zarar. Ha bir de 7leme olur bkz. Ölüm Kapısı ve Harry Potter

Buyur adam kansermiş zaten, daha az parçaya bölseymiş herkes mutlu olurmuş.

Düşünsenize ya Tolkien de 15 kitaba bölseydi ve bitiremeden ölseydi? Şu anda yaşadığımız dünyada birçok değişiklik olacaktı, özellikle insanların zevklerinde ve paranın harcanış şeklinde..

[ Mesaj 05 Haziran 2007, Salı - 10:57 tarihinde, nileppezdel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tolkien Middle Earth'i bitiremedi ki? Sadece Lord of the Rings serisini bitirebildi. Aklındaki projrnin %50si bile değildi bence yazdıkları. Oğlunun toparladıkları bile yepyeni hikayeler anlatıyorken koca Middle Earth'i 3 kitaba sığdırmak ne kadar doğru bilemiyorum. (Tabii Silmarillion, The Hobbit gibi ME kitaplarını saymıyorum bile.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...