[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Yazılım Geliştirici'nin Türkiye'de Yazılım Geliştirici sayılmaması
Gönderen Kisi:: Bone

ben şu mevzuyu anlamıyorum.

yurtdışında yazılım ile ilgili bir okula veya bir işe başvururken, "BSc degree in CS or equivalent" şartı aranıyor. eğer buna sahipsen kabul ediliyorsun.
CS equivalent dedikleri de Information Technology, Information Systems, Computer Engineering, Software Engineering gibi okullardan mezun olan kişiler.

ancak Türkiye'de Yazılım Geliştirici olmak için "Mühendislik fakültesi diploması" şartı aranıyor. iş ilanlarında hep bu tip maddelere rastlıyorum. yani Fizik Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Endüstri Mühendisi felan girebileceği işe, CS-equivalent bir diploma ile başvurulamıyor.

İş ilanları da "Yazılım Geliştirici" başlığına sahip oysa...
ama Yazılım Geliştiriciyi kabul etmiyor.

Elektrik Mühendisliği fakültesinde adam Electrical Circuits, Digital Circuits, Power Electronic Circuits, Illumination Techniques, Power Transmission Systems, Electrical Machines öğrenirken,
sen Computer Organization, Database Programming, Object Oriented Programming, Computer Networks, System Analysis and Design, Computer Security, Software Engineering gibi konuları öğreniyorsun,
ama iş ilanında bu adam alınıyor, sen alınmıyorsun...

Böyle bir şey olabilir mi?

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum