[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Sayfadaki Playerdan Bilgi Çekmek
Gönderen Kisi:: bingildak

uzmanlık sorusu:

site içerisinde yapmak istediğim bir geliştirme var. ufak quality of life eklentisi aslında. video oynarken, video sürecini gösteren barı düşünün. soldan sağa doğru saniye saniye ilerliyor.

o barın bir mirror'ını alt tarafa atıp, belli saniyeler kırılımında (0:20-0:50 diyelim) tooltip ve hover ile yönlendirme çıkartacağım.

atıyorum uygulama videosu, 20. saniyede ürün kullanmaya başlıyor 60. saniyeye kadar. o zaman aralığında alta ekleyeceğimiz bir bar (veya soldan dil falan da çıkartabiliriz - nasıl uygulandığı önemli değil) ilgili ürüne yönlendirme vermek istiyorum. yani izlediği anda ve saniyede, izlerken "şu an bu kullanılıyor" yönlendirmesini yapmak site içinde.

bunu gerçekleştirmek adına sayfada çalışan diyelim ki youtube playerdan dinamik olarak saniye bilgisi alınabiliyor mu? bu kapsamda önceden geliştirme yapan oldu mu? bir şekilde html veya js ile youtube playerının kaçıncı saniyede olduğu bilgisini çekebiliyor muyuz?

play e bastığında event trigger işimizi görmüyor çünkü video buffer edebilir, pause olabilir, ileri geri gidebilir falan falan.

alternatif rota olarak, bu tarz veri akışı sağlayabileceğimiz 3rd party playerlar var mı? direkt videoyu o player içinde oynatsak bu bilgiyi çekebilir miyiz?

teşekkür ettim

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum