[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Seboreik Dermatit
Gönderen Kisi:: bingildak

bilim & teknik altına giriyormuş sağlık, herhalde burası uygun oluyor.

yıllardır seborerik ciltten çeken biri olarak baya pes ettim. çünkü ne bok yersen ye çözümü olmayan lanet bir şey. bu tür cilde sahip olan arkadaşlar ne demek istediğimi biliyor.

bugün türkiye'de "supposedly" en iyi cilt uzmanlarından birine gittim. inceledi, bir sürü şey yazdı, tavsiyelerde bulundu.

o tavsiyeleri genel hatlarıyla burada paylaşacağım, yazdığı reçetleri paylaşıp paylaşmama konusunda emin değilim, sonuçta ilaç yani. birine ters etkisi falan olur.

bu sorunla cebelleşip, "iyi gelen" şeyler bulanlarda burada paylaşsın, community healing yapalım.

seborik cilt nedir?

genel hatlarıyla şuradan okuyabilirsiniz. [eksisozluk.com]
yağlı cilt olmasına gerek yok seborik olması için, kuru ciltte de olabilir. T bölgesi, saç dipleri, tüy olan herhangi bir bölge (kaş, bıyık, sakal) bölgesinde kurulup, pullanma, kepek gibi sorunlara sebep olur. kızarıklık yapar. benim vücudumda yok ama saç, yüz etkili. kulak arkasında ve içinde de aşırı kuruluk olur.

ne zaman gider, ne zaman azar?

stress ana teması. stress oldu mu azıyor direkt. ayrıca mevsim dönümleri, cildin sıcak suya buhara fln maruz kalması da arttırıyor. stress olmadığında olmayacağı anlamına gelmiyor. sabah süper evden çıkıyorsun, 2 telefon konuşması ve kıpkırmızı oluyor. cildin hanım kız olan versiyonu, hemen alınık bozuluyor.

doktor neler dedi?
-2 günde 1 şampuan kullan (bu zaten seboreik olmayanlara da böyle öneriliyor)

-mümkünse yıkanmayı 2 günde 1 yapmak (bana gelmiyor bu)

-stress mümkün olduğunca azalt

-aşırı alkolden kaçın

-banyoda aşırı sıcak (buhar yapan cinsten) kullanma, soğuk - ılık yıkan

-kortizonlu krem kullanma (bütün doktorlar bu konuda kortizonlu krem verir gönderir, dermovat vb.) çözüm olmadığı için cildi maffettiğinle kalırsın dedi

-özel şampuan kullan fakat iyi gelen şampuanı 3 aydan fazla kullanma, cilt 3 ay sonra resetliyor, 4 ay grup bulup 3 ayda bir bunların arasında dönmen gerek

-tıraş için özel krem önerdi, sadece amerikada varmış adı Averno (veya böyle bir şey doktor yazısı babama decode ettiricem)

-2 cilt kremi verdi : 1) bioderma sensibio DS+ cream, diğerini bulamadım şimdi. birinin astar, diğerini üzerine kullanmak gerekiyormuş. >bu herkese uygun olmayabilir, kullanmayı tavsiye etmiyorum

-triod baktır dedi, eğer stress yoksa triod olabilir dedi. hiç sanmıyorum ama baktıracağım.

-saç derisi için özel formül yazdı, alchemiste yaptırıyormuşuz.

yazdığı kremleri önceden kullanmadım, onun dışında verdiği özel solüsyonu saç derisine yıkanmadan 1 saat önce kullanıyormuşuz. onunda etkisi olacak diye umuyorum. şampuanları dönüşümlü kullanma olayı da ilk defa duydum. o da yeni bir bilgi oldu benim için.

formül + 2 kalem yeni bilgi için 400 tl ücret alıyorlar bu arada asdasd. özel sağlık sigortası olmasa baya içime otururdu.

bunların hepsine dikkat edersen baya rahatlarsın dedi. deneyip göreceğiz.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum