[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
EU3 DW Byzantium Empire AAR / Imperium Et Libertas!
Gönderen Kisi:: sipeyskeyk

Bizans oynayasım geldi yine, divine wind de oynamamıştım. Çok başlarda değilim ama yazayım dedim AAR, zevkli olur. Oynarız falan.


Here we go.

Doğunun incisi, dünyanın merkezi; Constantinople. Konstantin'in şehri.

Yıl 1399

ConstantinopolisBu şehir ki yüzlerce yıldır dimdik ayakta kalmış. Dünyanın her yerinden gelenler kiliselerine, ihtişamına hayran kalmış. Cennet zannedermiş bazıları bu şehri, evlerine gidip ailelerine, dostlarına anlatırlarmış saatlerce, öyle bir yermiş Konstantin'in şehri. Doğu'nun güneşi demişler Constantinopolis için, gerçekten de güneş gibi doğmuş bu şehir Anadolu'ya ve ötesine. Şimdi hüzün var şehirde.
İmparator utancından karışamaz olmuş halkın arasına. Ailesi , dostları Türkler tarafından katledilen insanların yüzüne bakamazmış çünkü. Hep kendini suçlar olmuş, yatağa düşmüş, bir deri bir kemik kalmış. Türkler şehrin çok yakınında köyleri talan ederken. İmparatorluğun kızları onlara cariye, ekinleri ordularına erzak olurken İmparator şehri seyredermiş yatağından hüzünlü gözlerle.

Mora yarımadasından haberler geliyormuş zaman zaman. Yardım çığlıkları, çaresizlik dolu mesajlar.

25 Aralık 1399

Uykuya dalmak üzereydi imparator Manuel Palaiologos o akşam. Bir rüya görmüştü tam da o sırada. Konstantin'in şehri yine parlıyor, Anadolu halkı mutlu, Bizans süvarileri dört nala gidiyor doğuya, yine ayakta Bizans. Aniden uyandı sonra, gülümsedi, gözlerini kapattı ve uyumuaya devam etti.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum