[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Hangi telefonu alsam thread
Gönderen Kisi:: -Deno-

Donanım bölümündeki sticky Topla thread'i başlığı benzeri bir thread olsun diye düşündüm. Bakıyorum sürüyle başlık açılıyor hangi telefonu alsam, x vs. y şeklinde. Hazır benim de sormayı planladığım şeyler varken iyi olur dedim.

Hem tek thread'de bu tarz soruları toplarsak benzer karşılaştırmalar/sorular hakkında da daha az aramaya gerek duyulur.

Benim şöyle bir sorum olacak;

3 yıldır Samsung S6 kullanıyorum. Çok da memnunum, hala güncel bir çok uygulamada hemen hemen sorunsuz çalışıyor. Ancak haliyle bataryası baya gg oldu, günde 3 kez falan şarj etmem gerekiyor. Hiç bişi yapmadan bile tıkır tıkır azalıyor şarj. Bununla birlikte ufaktan eski kalmaya başladı günümüz telefonlarına göre, uygulamalarda hala çok sıkıntı yaşamasam da ısınma, kasmalar oluyor.

Bu vesileyle telefonu değiştireyim diyorum. Aklımda yakın zamana kadar 2 telefon vardı, Samsung S9 Plus ve Huawei P20 Pro. Aşağı yukarı benzer bu ikisinin fiyatı, P20 Pro bir tık daha pahalı. Hafta sonu Teknosa'da yanlış hatırlamıyorsam S9 Plus 4.800, P20 Pro 4.900 gibi bir şeydi. Oradaki adam bi kampanyadan bahsetti, kampanya kapsamında benim telefonu 650 TL'ye alıyorlar eğer bu iki telefondan birini alacaksam. 4.150 - 4.250 gibi bir şeye geliyorlar yani (hala bitmemiştir umarım, adam bitebilir dedi)

Tam iyi bari falan diyordum ki, adam Note 9 düşünmez misiniz dedi. Ben de dedim 6.500 çok, o kadar çıkamam. Onun üstüne adam dedi ki eğer Note 9 alırsanız sizin telefona 1.350 TL veriyoruz. Note 9 da 5.150 TL'ye geliyor yani.

Epey arada kaldım, benim S6'ya Yazıcıoğlu'nda bile 1.000 TL veren çıkmaz diyordum çünkü. Öte yandan bedelli askerlik, PS4 falan biraz yordu bütçeyi. Telefonda da taksit yok keza. Beklesem mi, yoksa fiyatlar hepten coşmadan alsam mı bilemedim.

Genelde her markanın baba modellerinden tercih edip uzun yıllar kullanma taraftarıyım, yok A7'ymiş, Lite'mış pek düşünmüyorum.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum