[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
RunUO; App. mısınız? Her zaman!
Gönderen Kisi:: deadwoll

Hiç bilmeyenler ve az bilenler için olan azıcık da geyik içeren bölüm...


Sphere - RunUO farkları;

* Spherede contex sense menüsü yoktur, yani bir objeye (playere, vendora, cheste vs.) ilgili menü açılmaz. RunUO'da var ve baya kullanışlı.
* Chivlary, necromancy ve focus isimli yeni skiller var, bu skiller gayet dengelidir ve yeni taktikler geliştirmek yeni tatlar almak için mükemmeldirler. Özellikle chivlary ve focus warriorların gerçekten işine yarar. (stamina, hp ve mana regen. hızlarını arttırır)
* Warriorlar'ın silahlarına göre abilityleri var. Örneğin spear armor ignore ve paralyz vurur. Tabii bunlar belli manalar karşılığında çalışırlar. O yüzden de warriorlar manaya önem vermelidir runUO'da.
*Spherede olmayan pek çok ability vs. vardır. Bunlar aklımda kaldığınca;

-mana regen rating
-hp regen rating
-stamina regen rating
-Faster Casting
-Faster Casting Recovery
-Stat artıları
-Stamina, hp, mana artıları
-Hit rating
-Defance rating
-Lower mana cost
-Lower reagent cost
-Elemental resistler
-Hit lightning etc.
-Hit lightning area etc.olarak sıralanabilirler. Belli sınırları vardır. Mesela mantıklı serverlerde LMC sınırı %40tır. Yani bir spell cast ettiğinizde %40 az mana harcarsınız.

*Alan etkili büyülerin işleyişleri farklıdır, abzürd dmgler vermez, instant kill çekmezler, vortexler çabuk cast edilebilir, size saldırmazlar, ama spheredeki kadar da güçlü değillerdir.
*Playerlara saldırdığınızda vurmasanız da criminal durumuna düşersiniz. Crim olduktan 10 sn sonra guard zoneda guard çağırılsa da guardlar gelmez. Ama siz crim kalmaya devam edersiniz bir süre daha.
*Para kasma sistemi biraz farklı olduğundan (100 gpye res scroll satarak ya da balık tutarak zengin olunamıyor.) M'ler değil K'lar konuşur genelde. Tabii bazı özel şeyler için insanlar değerli Mlerini gözden çıkartabiliyor seve seve.
* En hızlı tamingle para kasılır, gerek düşen propslu itemlerin iyi paralar etmesi gerek iki üç vuruşta yatan monsterların arkalarında servet bırakması sayesinde taming çok karlıdır ve kolay geliştirilir spheree nispeten.
* Serverlerin kullandığı basitleştirici komutlar sayesinde potion kullanımı daha kolaydır ve daha ön plandadır.
*Bandaj sistemi farklıdır, dmg aldığınız anda bandajlarınız yırtılmaz, skillinize bağlı olarak daha az heal ederler, ayrıca bandajın tamamlanma süresi dex.inize bağlı olarak değişir.
*Item Insurance diye bir şey vardır, bu sayede öldüğünüzde itemleriniz patır patır loota dökülmez, bankanızdan sizi kesen kişiye insure parası gider. Bu sistemin getirilmiş olma nedeni itemlerin gerçekten değerlenmesidir, aylarca uğraşıp dfden düşürdüğünüz toteminizin hınk demeden loota düşmesi gerçekten berbat olabilir smiling smiley .
*RunUO'da birisine res attığınız zaman res atılan kişiye reslenmek ister misin? diye bir soru gelir. Bu soruyu cevaplamadan kımıldayamaz. Bu da reskillin önüne geçen güzel bir sistemdir.
*Warlock tabir etiğimiz template pek kullanışlı değildir runuoda, nedeni ise itemlerin verdikleri özelliklere bağlı olmasıdır karakterinizin.
*RunUO'da item>yetenek gibi bir şey olduğunu söyler sphere oyuncuları. Halbuki item önemli olsa da eğer siz yetenekliyseniz çıplak olarak istediğiniz herkesi öldürebilirsiniz smiling smiley
*RunUO'da thieflik öldü denilse de biraz yetenekle thiefler zengin olurlar. Açıkçası baracoon kasmaktan ya da basmaktan çok thiefimle gidip ps çalmayı tercih ederdim eskiden.
*RunUO'da PS sistemi vardır, bu scrollar gerçekten kıymetlidir ve skillerinizi 100'ün üstüne çıkartırlar. Bir de Power Statlar vardır, onlar ise stat capinizi arttır.
*Magic Resistance, resisting spells skilli sizin büyülerden alacağınız dmg.i etkilemez. Itemlerinizin verdiği resistancelar etkiler dmg.i . Resist. spell paralyz büyüsünün ne kadar kalacağına, curse'ün ne kadar resist ve stat düşüreceğine ne süreyle düşüreceğine falan bakar.
*PKlar mavilere saldırmadıkları sürece GZde gezebilirler, tabii maviler PKlara saldırabilir GZ'de.
*Bonding sistemi vardır. Sizinle beraber uzun süre kalan hayvanlarınız bonded olur ve veterinary sayesinde onları resleyebilirsiniz. Eh günlerce bir Ww'ye skill kastırdığınızı düşünürseniz bu gayet gereklidir.
*Fishing skilli pek karlı değildir, ama denizden cıkardığınız chestler sayesinde zengin olabilirsiniz. Hem birçok süs eşya çıkar smiling smiley
* Sims oynar gibi kendi evinizi dekore edebilir her ayrıntısını kediniz belirleyebilirsiniz.

Benden bu kadar şimdilik, eksiklerimi tamamlayıp pati halkına yardımcı olursanız sevinirim.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum