[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
En iyi Türkçe YouTube kanalları
Gönderen Kisi:: Bone

YouTuber denilen şey kanser gibi bir olay. Vine'dan göç eden kendini komik sanan tipler, "bakın karım var, şirketlerle de bağlantım var, şu kocaman koleksiyon kutusunu açarken karımı öpeyim de kıskanın" şeklinde sözde oyuncu kanalları, twitch üstünde canlı yayın yaparken "abicim 10 dolar da sen atıver"cilerin özet videoları, konuştuğu konudan zerre anlamayan ama 1 milyon abonesi var diye "geek" kesilen tipler...

Amerika'da da böyle, Türkiye'de de. Amerika YouTube'unun avantajı kaliteli ve orjinal içeriklere sahip kanallara da erişimi olmaları, biz kanserden başka bir şeyi göremiyoruz.

Arada çok kaliteli kanallar var tabii ki. Ama bunlar niyeyse 50bin abone gibi küçük rakamlarda kalıyorlar. Geçenlerde ünlü kanallar "YouTube'un dibi" diye bir kampanya başlatmış, ama bu listeleri hiç beğenmedim. Herkes kankasını koymaya çalışmış, bazıları da mıymıy anlatan ve sadece sosyal medya kasmış tiplerden ibaret.

Oyunlar ile ilgili YouTube kanalları paylaşmıştık
[forum.paticik.com]
bi de Türkçe kanalları listesi olsun dedim. Sanırım buna benzer bir topic açılmadı, açıldıysa da onunla birleştirebilinir.

Olmaz Öyle Saçma Şey:
[www.youtube.com]
İki kişiyle sohbet eden bir yönetmenin, film ve ilgili konular üzerine yarı eğlence yarı ders içeriğine sahip videolarından oluşuyor. İlker Canikligil'in konuştuğu konularda iyi bilgi ve deneyim sahibi olduğu belli, film sektörüne yabancıysanız bile verdiği set arkası bilgileri ilginç geliyor. Yabancı YouTube kanallarıyla kıyaslandığında bile farklı olduğunu söylemeliyim.

Barış Özcan:
[www.youtube.com]
Konuştuğu konuların birçoğu hakkında çok çok eksik bilgiye sahip olduğu belli olan birisi. Herhangi bir konu hakkında bilgi almak için Barış'ın kanalını takip etmenizi önermem. Ancak Adobe'da çalışmış ve burada edindiği tasarım anlayışıyla seyircinin ilgisini çekmeyi başaracak videolar oluşturmuş, eh bu sayede de şimdi 1 milyon aboneye ulaşacak kadar popüler hale gelmiş. Kanalı bu kadar yermiş olmama rağmen yazma gerekçem şu, farklı ve yaratıcı düşünmeyi teşvik ediyor, bahsettiği konuları oturup kendiniz araştırmaya başlarsanız, yeni dünyaların kapılarını aralamanıza yol açıyor. Çöplüğün ortasında böyle kanalların bile önemi olduğundan takip edilmesinde yarar var.

TeknoSeyir:
[www.youtube.com]
Hem derli toplu hem de düzgün içerikli teknoloji kanalı bulmak zor. 250bin abone gibi az sayıda kalmış olsa da, TeknoSeyir'in bu işi çok iyi yaptığını düşünüyorum. Cihazların teknik detaylarına fazla girmeden, pratikte kullanımlarına odaklı anlatımları var, ama konuştukları konularla ilgili yeterli donanıma sahip olduklarını hissettiriyorlar. Murat Gamsız, Levent Pekcan ve Hamdi Kellecioğlu'nun anlatımlarını beğeniyorum. Özellikle Levent abi benim gibi Commodorecu Amigacı birisi olduğundan, bu kanal sayesinde onu çok sevdim.

iPhonedo Türkiye:
[www.youtube.com]
Amerika'da yaşan bir Türk'ün hazırladığı, orjinal iPhonedo kanalının Türkiye'ye yönelik alt kanalı. İki kanalı da takip etmekte yarar var. İlk açtığınızda çok itici gelebilir, ama espri tarzına çabuk alışıyorsunuz, ve bence ortalıkta "Teknoloji Kanalıyım" diye dolaşan kişilere kıyasla çok daha iyi ve detaylı incelemeler yapıyor. Ayrıca müziklerini de çok sevdim, bazı şarkılarını Spotify'da bulabiliyorsunuz.

Feza Gezginleri:
[www.youtube.com]
Çok fazla bahsetmeyeceğim bundan, çok taze olmasa da yeni yeni açılmaya başlayan bir kanal. Tasarım olarak güzel gidiyorlar, Star Wars hayranlarının hoşuna gidebilecek içerikler yapıyorlar. Gelecekte güzel yerlere gelebileceklerini düşünüyorum, takip etmekte yarar var.

Ünsal Ünlü:
[www.youtube.com]
Gündemdeki olayları yorumlayan bir gazeteci. Canlı yayınları var ve onları YouTube üstünde paylaşıyor. 2002'den beridir AK-Liberal medya arasında sıkıştığımız bir Türkiye'de, HaberTürk ve CNN Türk gibi kanallardaki sözde tarafsız tipleri izlemekten de keyif almıyorsanız, siyasi olarak takip edilebilecek tek tük kişilerden biri.

Bunlar benim takip ettiğim / etmekten hoşlandığım kanallar. Genelde Tom Scott, Jim Sterling, NerdSync, HardwareCanucks, LGR gibi yabancı kanallarla vakit geçirdiğim için, Türk kanallarına da pek vakit ayırmıyorum haliyle.

Hoşunuza giden kanallar varsa atın siz de ortaya

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum