[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Uydunet Konusu
Gönderen Kisi:: GERGE

TTNet'e karşı olan genel mutsuzluk nedeniyle TTNet AKK konusunda sık sık Uydunet konuşulur oldu. Konusunu açtım bende kendi 20 dakikalık tecrübelerimi paylaşmak için =)

3 Mbps Uydunet'i deniyorum şu anda. 49TL veriyorum. Ankara, Esat'tayım. Ping 6-7 Speedtest ile, hayatımda böyle ping görmedim ben. Paris'e 90 çıktı. Hız tam istediğim gibi, ne fazla benim için ne de az. Crunchyroll ve Hulu Plus'dan 720p stream edebiliyorum takılmadan ve Hulu Plus'da takip edebildiğim buffer 2-3 dakika içinde tamamen doldurdu kendini. Baştan beri hiç takılma olmadı zaten. TTNet ile yeni bir video'ya başladığımda oynamaya başlaması 30-40 saniye sürüyordu, burada 3-4 saniye sürüyor.

Youtube'dan 720p Brave fragmanı izledim, hiç beklemedim buffer dolsun diye, durum bu:Hızı ve performansı tatmin edici. Kablotv'den bizim buranın teknik servisinin de başarılı olduğunu biliyorum zaten. İyi yani.

Eğer denememi istediğiniz korsan stream sitesi filan da varsa link yollayın bakayım.

TTNet'in 8 Mbps hızında sadece bazen bunlar oluyordu teknik olarak mümkün olmasına rağmen. Almadan önce araştırdığıma göre 720p stream - ister Amazon olsun, ister Hulu ya da Youtube - 2,5 Mbps ama 8 Mbps TTNet ile HD stream alamıyordum genelde, Crunchyroll'da çalışıyordu bir sağlam (o da 1,8 Mbps), AKK çıkınca iyice içine ettiler işin zaten. Uydunet teknik olarak göstermesi gereken şeyi paşalar gibi gösteriyor. Eğer sadece bilgisayarsan ve 1080p'ye bulaşmadan kullanıyorsanız içeriğinizi tavsiye ederim 3 Mbps hızı. İndirme yapıyorsanız ya da 720p'lik notebook ekranı kullanmıyorsanız az gelebilir tabii. Torrent ile 350 civarı alıyorum.

Sonuç olarak ama 3 Mbps Uydunet ile 8 Mbps TTNet'ten daha iyi performans aldım.

Modem olarak da şunu aldım: [www.e-vizyon.net]

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum