[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
VPN konusu
Gönderen Kisi:: GERGE

Bu aralar VPN'ler epey popüler hale geldi, bir sürü işe yarıyorlar bildiğimiz gibi =)

İster Hulu izleyin, ister Crunchyroll, ister YouTube'dan anime-dizi, ister Pandora dinleyin, ister Forever Alone kılığına girin; VPN olmadan işiniz zor.

İki farklı temel türü var VPN'lerin: Paralı ve beleş.

Beleşler sürekli değişiyorlar, bu nedenle sadece linklerini veriyoryorum, epey uzun süredir aktif olanların yanında işaret atıyorum. Bunlar bazen çalışırlar, bazen çalışmazlar. Yanına iki işaret koyduklarım genelde çalışıyor ve yukarıda anlattığım şeylere yetiyorlar:

[proxpn.com] işaret işaret
[www.securitykiss.com] işaret
[www.vpnreactor.com] işaret iş..?
[www.ultravpn.fr]
[thefreevpn.com]
[anchorfree.com] işaret işaret

Bunların arasında paralı bir VPN olmadığımda elimde multimedia işleri için birinciyi, kısa işler için ikinciyi kullanıyorum. Ücretli VPN'ler pek güvenli de olmuyor.

Asıl performansı paralı olanlardan alabilirsiniz tabii. Listeliyorum onları da, size uyanı şeçin (birinci bariz iyi ama smiling smiley)

1) HideIpVPN: Ben bunu kullanıyorum. 5.99$ fiyatı ve diğerlerinin aksine proxy de veriyor. Hız kaybı yok gibi. Sadece bunu test edebilme fırsatım olduğundan bakıverdim; normal hattım 1.3 mb ile indiriyor şu anda, bu 1.1 mb ile indiriyor. Hız kaybı VPN standartlarına göre yok denecek kadar az yani. Tavsiye edelir. Proxy vermesi özellikle benzersiz bir güzellik, yanınıza portable Chrome'unuzu alıp her yerde kullanabilirsin hız kaybı olmadan. Ya da sadece tek bir tabda kullanabilirsiniz proxy olduğu için.

2) ibVPN: Bu en ucuzu, başka bir avantajı da yok. Sırf 2 TL daha ucuz diye almayın, üstekine yönelin diyorum.

2) VyprVPN: Bu en kaliteli VPN'lerden biri. Yıllardır bu işi yapıyorlar, güvenli ve hızlılar ama pahalılar.

4) Hidemyass: Bu bir sürü sunucu sunuyor. Hız değişken bu nedenle. Pahalı ve en kötü yanı kendi programı ile bağlanıyor olması, kişiye göre iyi yanı da olabilir tabii.

5) Astrill: Bu da köklü ve iyi bir firma. Fiyat/performans olarak HideIpVPN'den sonra en iyisi bu. Bir sürü ülkeden sunucu ve VPN'lerin sunabileceği her şeye destek. Eğer param var diyoranız ve proxy istemiyorsanız düşünmeden alabilirsiniz.

Bunların dışında birbirlerine benzer başka firmalar da var tabii, aşağıya ikisini yazdım:

ExpressVPN
StrongVPN

Sorularınız olursa buradan yardım etmeye çalışırım becerebildiğim kadarıyla.

Uyarayım ama: Tüm VPN'ler istediğiniz gibi çalışmayabilir, her siteye girmeyebilir; mümkünde trial kullanmadan almayın. Sadece birincinin her yere girdiğini söyleyebilirim kullandığım için.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum