[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Ultima Online Nedir?
Gönderen Kisi:: QuerralUltima Online Nedir?


Görüntü-1
Görüntü-2

Ultima Online (uo), Osi (Origin Systems inc) tarafından Ultima adlı oyun serisinin devamı niteliğinde 25 Eylül 1997 yılında çıkartılmış EA Games'e ait bir MMORPG oyunudur.

Oyun, büyünün ve canavarların hakimiyetindeki Ultima evreninde geçmektedir. Siz ve diğer oynayıcılar bu evrende yaşayan insanlarsınız. Bazen kendi aranızda bazense birlik olup güçlü yaratıklara karşı savaşırsınız.

Ultima Online'ın diğer oyunlardan farkı; içerisinde barındırdığı sayısız sistemleriyle sizi yıllarca kendisine hayran bırakabilmesidir. Grafiksel açıdan çokta iyi bir oyun olmasada oldukça gelişmiş içeriğiyle grafiğin her şey olmadığını öğrenmenizi sağlayacak bir oyundur.

Ultima Online, ek paketleri sayesinde yenilenip gelişerek bu günlere ulaşmıştır.
Başlıca ek paketleri:

1- Ultima Online: The Second Age
2- Ultima Online: Renaissance
3- Ultima Online: Third Dawn
4- Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge
5- Ultima Online: Age of Shadows
6- Ultima Online: Samurai Empire
7- Ultima Online: Mondain's Legacy
8- Ultima Online: Kingdom Reborn
9- Ultima Online: Stygian Abyss
...

[www.uo.com] - Oynun resmi sitesi
[ultimaonline.com.tw] - Oynun resmi Çin sitesi
[ultimaonline.jp] - Oynun resmi Japon sitesi

[uo.stratics.com] - [www.uoguide.com] - Adreslerinden oyun içi sistemler hakkında bilgi edinebilirsiniz


Oyna Nasıl Üye Olunur?


http://www.ultima-registration.com adresinden üyelik alınır. Adrese girince "Create Acct" seçeneğine ardındanda "New to EA" seçeneğine tıklanır. Açılan menüdeki bilgileri doldurup "OK" seçeneğine bastığımızda üyelik alınır. Üyeliği aldıktan sonra aktif hale getirmek için kredi kartı bilgileri verilir. İşlemleri tamamlayınca ilk 14 gün bedava oynarsınız. Ardından 1-3-6 aylık ödeme şekillerinden hangisini seçtiyseniz 14 gün bedava hakkınız dolduğu an parası çekilir ve seçtiğiniz ay süresi kadar oynarsınız. Onunda süresi dolunca tekrardan ödeme yapar ve oyna devam edersiniz.
- 1 aylık ödeme 12.99 $
- 3 aylık ödeme 34.99 $
- 6 aylık ödeme 59.99 $
Oynu sadece denemek istiyorsanız yani 14 günden sonra para ödemek istemiyorsanız 14 gün dolmadan hesabı kapamanız gerekir.
Üyelik bilgilerinize [www.ultima-registration.com] adresindeki "Edit Acct" seçeneğinden ulaşabilirsiniz.


Oyun Nasıl Kurulur?


Oyna bağlanmak için kurabileceğiniz 2 farklı Client seçeneği vardır. Bunlar: KR (Kingdom Reborn) ve ML (Mondain's Legacy) Client'leridir. Aralarında sadece grafik farkı vardır. KR Client daha yenidir ve daha güzel grafiklidir. ML Client ise eski oynayıcılarca tercih edilir, tavsiyem ikisinide kurunuz.

KR Client'i buradan indirebilirsiniz - Tıkla
ML Client'i buradan indirebilirsiniz - Tıkla

Client'leri kurduktan sonra ikisininde güncellemelerini (pacth'lerini) yapınız. Oynun kurulu olduğu klasöre girip uopatch dosyasını bulup tıklayınca patch yapmaya başlıycaktır. Bitince oyununuz hazır.
Zaman zaman yeni güncellemeler gelir ve bu güncellemeleri yapmadan oyna giremezsiniz yani oyna giremediğiniz olursa pacth yapmayı deneyin.
ML Client'in pacth'i sırasında 2d - 3d şeklinde iki seçenekle karşılaşıcaksınız, 2d seçeneğini seçin. Çünkü 3d Client, KR Client çıkınca kaldırıldı.


Diğer Bilgiler


Oyna girince gelelim server seçimine. 27 adet server mevcut:
1- AOL Legends
2- Arirang
3- Asuka
4- Atlantic
5- Baja
6- Balhae
7- Catskills
8- Chesapeake
9- Drachenfels
10- Europa
11- Formosa
12- Great Lakes
13- Hokuto
14- Izumo
15- Lake Austin
16- Lake Superior
17- Mizuho
18- Mugen
19- Napa Valley
20- Oceania
21- Origin
22- Pacific
23- Sakura
24- Siege Perilous
25- Sonoma
26- Wakoku
27- Yamato

Sunucunuzu ping'lere göre seçin. Ne kadar düşükse o kadar az takılır. Türkler genelde Europa ve Atlantic sunucularındadırlar.
Ayrıca haritanın büyüklüğü nedeniyle oyna girince çok kalabalık bir ortamla karşılaşmıycaksınız.

Oynun menülerini ve temel kavramları inceleyip öğrendikten sonra skill (beceri) ve statlarınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz. (skill ve statlar herhangi bir canlıya saldırarak geliştirilir) Oyunda ilk birkaç gününüzü young koruması altında geçiriceksiniz. Bu koruma sayesinde yaratıklar siz ataklanmadıkça saldırmıycaklar..

- Çantanızdaki yük sınırı dolunca banker NPClerinin yanına gidip "bank" yazarak banka kasanızı açıp eşyalarınızı doldurabilirsiniz.
- Ölünce tekrar hayata dönmek için; bir healar NPCsinin yada bir Res taşının yanına gitmeniz gerekir.

Yazının sonundaki bilgilerden yararlanarak skill menüsüne girip hangi skillleri hangi ölçüde geliştiriceğinizi belirleyin. (gördüğünüz diğer oynayıcılarında tavsiyelerini alın) Skill ve statlarınızı çevrenizdeki yaratıklara saldırarak geliştirebilirsiniz. Diğer oynayıcılara sorarak kolay yolları ve taktikleri hakkında bilgi edinin. Tamamlamanız birkaç haftanızı alabilir ancak tamamlayıncada farkına varıcaksınızki diğer oynayıcılara kıyasla hala oldukça güçsüzsünüzdür. Güçlenmek için güzel zırh ve silahlara ihtiyacınız vardır ancak bunları elde etmek aylarınızı alabilir.. uostratics ve uoguide adreslerinden hangi zırh ve silahlara ihtiyacınız olduğunu belirleyebilir ve onların nasıl elde edildiğini öğrenebilirsiniz.

Oyunda onlarca çeşit karakter kombinasyonu oluşturabilirsiniz. Skillleride incelediğinizde görüceğiniz gibi; hırsız, büyücü, balıkçı, üretici, onlarca çeşit savaşcı ve daha birçok çeşit karakter oluşturabilirsiniz veya yarı büyücü yarı savaşcı gibi kombinasyonlarda yapabilirsiniz.. Ayrıca kendi evinizi yapıp içini dilediğinizce dekorize edebilir, gemi alıp denizlere açılabilir, faction gruplarına veya büyük loncalara üye olabilir, faction lideri olup şehirlere hükmedebilirsiz.. Kısacası Ultima Online sonu olmayan yıllarca bıkmadan oynayabileceğiniz tek oyundur. Çünkü diğer oyunlar gibi son seviyeye gelindiğinde bitmez, tam aksine oyun asıl o zaman başlar...

Bu arada oyunda tek başınıza başarıya ulaşmanız çok zordur. Bu yüzden büyük Guild'lere üye olmanızı öneririm. [town.uo.com] adresinden Guild'ler hakkında bilgi edinebilirsiniz..

[www.uogamecodes.com] - Ayrıca bu adresten size gerekli olan upgrade'leri satın alabilirsiniz.


Skill-Stat Bilgileri


Skill:

Şehir içlerinde ilgili vendorlardan her bir skill para karşılığı 25.0-35.0 arası öğrenilebilir.
Skill'lerinizin toplamı en fazla 700.0 olabilir. (Toplam skill sınırınız hesabınızın yaşına göre zamanla 720.0'a kadar artar)
50-60 adet skill bulunur. Her biri en fazla 100.0'a kadar artırılabilir (Skill Scroll of Power kullanılarak 120.0'a kadar artırılabilir)
Skill Scroll of Power: Champion'lardan düşen özel parşömenlerdir. 105, 110, 115 ve 120'lik çeşitleri vardır. Örneğin: 115 Healing Scroll, Healing skill'inizi 115.0'a kadar artırabilmenizi sağlar.

Stat:

3 adet stat bulunur. Her biri en fazla 125 yapılabilir.
Toplamları en fazla 225 olabilir. (Stat Scroll of Power kullanılarak 250'ye kadar artırılabilir)
Stat Scroll of Power: Champion'lardan düşen özel parşömenlerdir. 5, 10, 15, 20 ve 25'lik çeşitleri vardır. Örneğin: 15'lik Stat Scroll, stat toplamı sınırınızı 15 artırır. Ardından 20'lik kullanırsanız toplamda 35 değil, 20 artmış olur.
Stat'lar:

- Strength (str): Can(hit points) verir. Daha çok ağırlık taşıyabilme ve daha çok vuruş yapabilme kazandırır.
- Dexterity (dex): Stamina verir. Silahınızla daha hızlı vurmanızı ve daha hızlı bandaj basmanızı sağlar.
- Intelligence (int): Mana verir.
Ayrıca KR Client henüz çok iyi bilinmediğinden menülerini tanıtma amaçlı bir kaç görüntü hazırladım:

Karakter Yaratma Menüsü
Karakter Ekranı
Status Kısmı
Harita
Küçük Status
Alım-Satım
Çanta


Umarım merak edenlere ve başlamak isteyenlere bir katkım olmuştur. Rehberi bu başlık altında dahada devam ettiricem..

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum