[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Catastrophe Guild Başlığı
Gönderen Kisi:: Gangren

Eski konu çok dağıldı ve gereksiz tartışma döndüğü için, temiz bir konu ile devam etmek gerekir diye düşündüm.

Karandin'in bana gönderdiği mesajı aşağıda paylaşıyorum.

Alinti
Karandin

Selamlar,

Paticik forumuna atacağım ilk mesajın bu olduğundan dolayı, direk konuya girmeden önce kendimin sizi ilgilendiren kısmından biraz bahsetmem gerekiyor. World Of Warcraft ı Eu open betadan beri oynayan ve Catas guildinde ( Gerçi o zaman ismi GON du ) betanın ilk gününden bu yana bulunan bir Catas üyesiyim.
Catastrophe'un 1.5 yıl officerlıgını yaptım yaklaşık 8.5 yıldırda guild master ve raid liderliğini yapmaktayım.

Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve formatın net olarak farkındayım. Balonlu insanları pek sevmiyorsunuz o yüzden yazıyı elimden geldiğince kısa tutacağımı bilmenizi istiyorum. Normalde asla gelip paticik e veya başka foruma yazı yazmazdım ama işler iyice çirkinleşmeye başlamış ve buna bir dur demek gerekiyor. Burda kişisel hiçbirsey yazmıyacağım sadece birinci ağızdan son content olan olaylardan biraz bahsetmek istiyorum.

Aslında HFC contentine baya güzel hazırlandık diyebilirim. Contentten bir önceki hafta, 4 tane 30m heroic yapacak kadroyu
kurduk. Contentin ilk haftasına 4 tane 30m heroic ve 1 tane 30m normal mod raidleriyle başladık. İlk hafta gearlanma açısından baya verimli geçti diyebilirim. Mythiclerin ilk haftasına hızlı bir giriş yaparak contentin 5. bossu Kilrogg Deadeye da 19. sıraya kadar indik. Daha sonra Gorefiend le karşılaşınca sıkıntılarda başlamış oldu. Tamamıyle skill check ve koordinasyon isteyen bu bossda baya uzun bir zaman oyalandık. Bossa geçmeden önce heroiclerde full gearladığımız oyunun ilk haftası bizden 714 item level alan warlockumuz oyunu bıraktı. Daha sonra 100 try civarı bossu denedikden sonra tanklarımızdan birini kaybettik. Bossda spiritleri çıkarma görevi yapan
Hunterımız özel hayatındaki sorunlar nedeniyle oyunu bıraktı. Bu bossda kısacası 390 civarı bir wipe yedik ve daha erken
kesmemiz cidden mümkün değildi. Hani hakikaten çok zor bir boss yapmışlar ilk hafta için skill check olsada sonraki
haftalarda işler item leveller yükseldikce kolaylaşıyor tabi 390 wipe dan sonra ikinci hafta bossa tek atmamız baya ilginç oldu. Bossu rank 38 39 gibi kestik yanılmıyorsam. 20 sıraya yakın bir sıra kaybetttik. Sonraki bosslarda sırasıyla 2. warlock umuzu, 2 hunterımızı ve roguemuzu kaybettik. Sorun degil diyerek devam ettik ve Tyrant i rank 44 olarak kesmeyi başardık. Contentin 24 haziranda başladığını düsünürsek son boss olan tyranti 28 temmuzda kestik. Hali hazırda 5 hafta progress yaptığımızdan ve son iki bossun cidden zor olmasından dolayı ( Ki Method ve Paragondaki çoğu kişi Archimonde için gelmiş geçmiş en zor boss diyor. Envy dağıldı midwinter 25 gündür bossu deniyor. ) en az 1.5 ay daha progress yapmamız gerekiyordu. 1.5 ay daha progress yapıp bossu kessek bile rank 40 50 arasında biryerde bitireceğimiz bariz sekilde ortadaydı. Yani toplamda 2.5 ay raid yapıp bu seviyede contenti bitireceğimize tatile gitmeyi insanlara eziyet olacak son 1.5 ayı atlamayı tercih ettik. Ortada kiminlerine göre başarısızlık vardır ve bir bölümüde zaten doğrudur. Ama cidden yaz sıcağında kimse 2.5 ay raid yapmak istemiyor buna bende dahil.

Olay kısaca bundan ibaret hiçbir bahanemiz yoktur. Ortada olan şey net sekilde bellidir. İnsanlar sonuca bakar ve Catastrophe
bu contenti tamamlayamamıştır. ( Bizim tercihimiz olsada bu başta benim olmak üzere kimsenin sığınacagı bir bahane değildir.) çok uzun yazdığımın farkındayım kusura bakmayın ama 1.5 ayın malesef daha kısası olmuyor. Yaklaşık bir ay güzel bir tatil yaptıktan sonra eylül ilk haftası gibi tekrar ve bu sefer değişik bir kadroyla raidlere başlamak istiyoruz. Belki araya diablo girerse zaman uzayabilir veya kısalabilir tam bilmiyorum bildiğim birşey varsa oda Catastrophe un raidlere devam edeceğidir. Gidene, bize burdan veya başka forumlardan laf söyleyene, arkamızdan konuşana burdan veya başka yerden diyecek bir lafımız yok. Zaten farkettiyseniz kimsenin nickini ismini yazmadım.

Bu arada Eylül'ün ilk veya ikinci haftası gibi tekrar raidlere döneceğimizden, guilde başvuru yapacak arkadaşların buna dikkat etmesini rica ediyorum. Başvurularımız açıktır fakat şuanda 20m raidi yapmıyoruz.

Foruma verdiğimiz rahatsızlık için herkesden özür dilerim.

Karandin.

Kişisel tartışmalardan, dramadan, kötülemeden olabildiğince uzak durun lütfen.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum