[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Nioh (PS4)
Gönderen Kisi:: GokTuRK

Konusu yokmuş nasıl olmaz diye açtım. varsa itinayla siliniz.

"Team ninja tarafından playstation 4 platformuna özel olarak geliştirilen, yayıncılığını koei tecmo'nun üstlendiği ve 2016 yılında çıkması beklenen samurai temalı aksiyon/rol yapma oyunu.

ilk olarak 2004 yılında duyurulan ve akira kurosawa'nın oni isimli tamamlanmamış senaryosunu temel alan oyunun, akira kurosawa'nın oğlunun ilk yönetmenlik denemesi de olacak olan aynı isimli film ile birlikte yayınlanması planlanmış.
2006'da playstation 3 platformuna çıkması beklenirken yayıncı firma koei tarafından hiçbir açıklama yapılmadan rafa kaldırılmış ve 2009 yılında oyunun hala geliştirildiği açıklanana kadar oyuna dair herhangi bir bilgi akışı olmamış.

2010 ise team ninja'nın oyunu geliştirmeye devam edeceği açıklandıktan sonra 2012 yılında oyunun alpha aşamasında olduğu duyurulmuş ve yine gizemli bir şekilde 2014 yılına kadar bir daha haber alınamamıştı. 2014 yılında oyunun hala geliştirilme olduğu açıklandıktan sonra son olarak 2015 tokyo game show'da harika bir alpha oynanış videosuyla birlikte oyun severlere tekrar nioh'nun varlığı hatırlatıldı: nioh tgs 2015

oyun feodal japonya'da geçiyor ve oyuncu, william isimli karakteri yönetirken oni'lere karşı dövüşüyor... özellikle dövüş mekanikleri gözlendiğinde from software'in kült souls serisine benzediğini söylemek mümkün. hayli karanlık bir atmosfer vaat eden oyun, souls serisini katanayla oynayan samurai severlere ilaç gibi gelecek.

ancak souls serisinden farklı olarak karakterin silahını farklı duruş pozisyonlarında tutarak silahının hareketlerini değiştirmesi mekaniği var oyunda, nioh'un bu dinamiği, oyunu souls oyunlarından hayli farklılaştıracak gibi duruyor.

oyunda farklı türlerde silahların bulunacağını ve hepsinin 4 farklı duruş pozisyona sahip olduğunu düşünürsek kombinasyon çeşitliği bakımından souls oyunlarına kıyasla çok daha zengin bir oyunla karşılaşacağımız kesin. ayrıca kalkanın noksanlığı, oynanışın, hızlı olmaya ve saldırılardan kaçarak kurtulmaya dayalı olacağının da sinyalini veriyor."

Bu arada sanırım "BETA demosu" çıkmış PSN store da free olarak duruyor isteyen indirip deneyebilir ben daha denemedim akşam indiricem, ama baya zor olduğu söyleniyor sağda solda ÇOOK ZOOOR diye ağlayanlar var. Bu arada sanırım yarın son günü beta demonun smiling smiley bir de video koyayım:
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum