[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Radiant Historia - God Tier!!!!
Gönderen Kisi:: GERGE

Oyun DS için ama emüle edilebiliyor rahatlıkla, nasıl olduğunu bilmiyorum ama. Oyunu Shin Megami Tensei ekibi yapmış ve kesinlikle en iyi işleri.

Konusunu bile anlatmak istemiyorum aslında, ilk bir saatte olanları anlatayım: İki çocuk görünüyor yine dünyayı kurtaramadık ama tekrar bir deneyelim bakalım diyen, esas oğlana geçiyor sahne ve savaş bölgesinden bir casus kurtarmaya gidiyoruz, beceremiyoruz ve hepimiz ölüyoruz. Sonra ilk çıkan iki çocukla karşılaşıyoruz sürreal bir ortamda, geçmişteki güçlü anılar ve kararlar taşıyan noktalara (zamanı değiştirebileceğiniz 236 nokta var) geri dönüp tarihi değiştirebileceğimizi söylüyorlar, geçmişe gidip hepimizi kurtarıyoruz olayları tekrar yaşayarak.

Oyun böyle başlıyor.

Dövüş sistem epey yaratıcı ve güzel. Srpg tarzı dövüşler ama ilk kez bu tarz bir oyunda sıraların tamamen değiştirilebildiğini gördüm. İsterseniz sıranızı düşmanla bile değiştirebiliyorsunuz (düşman sırası değiştiği anda saldırıyor ama) kendi karakterlerinizle kombolar yapmak için. Sırf dövüş sistemi için bile denenebilir aslında.

Müzikler kesinlikle inanılmaz. Shimomura Yoku yapmış ama Uematsu Nobuo seviyesinde direk. Final Fantasy ile, Chrono Trigger ile yarışır müzikleriyle.

Öykü ise öyle bir içine çekiyorki oyuncuyu direk god tier yapıyor oyunu. Bu daha önce JRPG'ler arasından arasında sadece Chrono Trigger, The World Ends with You, Earthbound ve Persona 3 verebileceğim bir ünvandı. Son nesilin en iyi JRPG'si (hatta RPG'si) The World Ends with You derdim hatta hep, artık değil. Zaman yolculuğu kavramını daha önce hiç görmediğim bir yere taşımışlar ve çok iyi kotarmayı da becermişler. Özellikle karakterle aşırı empati kurabiliyorsunuz, oynarken direk alignment change olayını yaşadım yani, resmen duygusal olarak kayıyorsunuz saatlerce oynayınca. Normalde düşünmeyeceğiniz şeyler yapıyorsunuz.

Oynanış genel olarak çok iyi. geleneksel ölmeyen bosslar gibi öğeler var ama modern öğeler de var. Modern JRPG ile klasiğin birleşimini iyi kotarmışlar. Olabildiğince non-linear ayrıca.

Atlus gerçekten kendini aşmış, zirveye çıkmış. Atlus gibi imba bir firma için bunu söylemek ne kadar zor olur tahmin edebilirsiniz.

Oynayın diyorum, oynamayını dövüyorlarmış.


[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum