[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Magic WorkStation(aka netten mis gibi bedavaya magic oynama programı) Tutorial
Gönderen Kisi:: Masticore

Evet arkadaşlar Vizelerim bitti ve söz verdiğim gibi bir Tutorial hazırlamaya karar verdim. Şimdi ilk olarak Buradan Mws programını çekin. Programı yükledikten sonra Güncel Magic cardlarını programa eklemek için Mws klasörünün içindeki Auto Updater'a tıklayın.Tüm Magic kartlarını ekliyecektir.
Dipnot: MWS ile başka kart oyunlarıda oynayabilmek için yapılmış bir program.Oyuzden bazı eklentiler gereksiz ve fazlalık gibi görünebilir. Wow'un kart oyununuda bu programla oynuyanlar var mesela...MWS'ın içinde 2 ayrı program var. Biri Magic work station diğeri MWS Online Play diye geçer. Magic work station deck'lerimizi yapmaya MWS online play de adından anlaşılacağı gibi yaptığımız deckleri oynamaya yarıyor smiling smiley. İlk olarak Deck yapmayı anlatıcam.

Magic Work Station'a tıklıyoruz. Sinir bozucu 5 saniye bekledikten sonra karşımıza 2 kutucuk'lu bir program çıkıyor. Program biraz karışık gözüksede Deck yapmak oldukça basit aslında. Yukarısı Bizim kart library'miz. Daha önce deck yapmadıysanız aşağı kutucuk boş durur.Aşağı kutucuk'ta deck imizi koyucağımız yer. File dan New Deck diyoruz ve Yapıcağımız Deck'in adını yazıyoruz.Library'mizden deck imize eklemek istediğimiz karta sağ tıklayıp copy yapın daha sonra aşağı kutucuğa Past edin. Kartı bu şekilde deck imize eklemiş oluyoruz.
Deck imize ekliyeceğimiz kartı search kutucuguna yazarak rahatlıkla bulabiliriz.

Bu şekilde Deck imize koyacağımız kartları oluşturuyoruz. Deck imize eklediğimiz kartın yanında yazan QTY kısmından kaç adet koyucağımızı Sideboard kısmından'da sideboard umuza kaç adet ekliyeceğimizi belirliyoruz. Bu şekilde Deck'imizi oluşturduktan sonra


Aşağı kutudan Disket imgesine tıklayıp deck'imizi save edip kaydetmiş oluyoruz. Deck imiz hazır MWS workstation'la işimiz bitti.

Şimdi yaptığımız deckle oynamak için MWS Online Play'e tıklıyoruz. File dan New game diyip Load game tıklıyoruz.Kaydettiğimiz deck i seçiyoruz.


Çıkan menüde Starting Life ve Starting card in hand e hiç dokunmayın magic için ayarlanmiş ayarlar bunlar.
Eğer kendi kendimize alıştırma yapmak istersek Play a solitaire Game , İnternetten oynamak istersek Connect via internet lan ı seçip. Start Game diyoruz.

Önce Play a solitaire diyip programın nasıl kullanıldığına bakalım. Kartlarımız açıldıktan sonra. yukarıdaki Action menüsüne basalım. Burda önemli şeyler Mulligan,Shuffle Library ve Roll a die dır. Özellikle Roll a die ve Shuffle ın kısayollarını ezberlerseniz iyi olur oyun oynarken çok kullanılıyor. Burada yazan birçok şeyin kısayoluda vardır Mesela elinizdeki kartların olduğu bölmeyede tıklayıp Discard Randomcard yapabilirsiniz. yada Token yaratmak istiyorsanız Masanın boş bir alanına sağ tıklayıp yaratabilirsiniz. Yaptığınız tokenleri save etmeyide unutmayın oyun içinde uğraşmazsınız birdaha token yaratmak için.Simdi phaselere gelicem. Untape phase inin üstüne çift tıkladığınızda tap olan cardlarınızı otomatik olarak untape eder. Kart çekmek içinse draw step'in üstüne çift tıklayın. Bir kart inecekseniz precombat Mainphase Combat Phase ve ensonda Postcombat Main phase e tıklayıp card inebilirsiniz. Turn unuz bittiği zaman End of turn kutucugana tıklayıp eli rakibinize verirsiniz.

Sağ alt köşedeki chat kutucugundan bahsedicem. Ok,Ok?,WaiT!,Thinking,End my turn, EOT(karşı rakibin elinin sonunda yapıcağımızı belirtiyor) gibi yazılar var. Bu yazılar. Bu yazılar rakiple anlaşmamızı kolaylaştırıyor.Bunlara ek olarak birşey eklemek isterseniz ... üç nokta işaretine tıklayıp ekleyebilirsiniz mesela ben ek olarak response kelimesini ekledim.

Son olarak'ta Target göstermeyi anlatıcam. Anlatıcak birşey yok aslında çok basit sadece kartımıza sağ tıklıyoruz bir ok çıkıyor bu oku target göstericeğimiz card'ın üstüne bırakıyoruz.Action menüsündeki herşeyin bir kısayolu var.Kısayollara alıştıkça mws ile magic oynamayı daha çok seveceksiniz. Bir kaç SS.Life düşme ve arttırmaMesela morph özelliğini kullanıp elimizden seçtiğimiz karta sağ tıklayıp facedown diyerekten oyuna indirebiliriz.Masaya açtığımız kartın üstüne Counter ekleyip cıkarta bilir. Power ve Toughness ını ayarlayabilirsiniz.Kıscası her gördüğünüz yere sağ tıklayın bir kere bir menü açılacaktır tongue sticking out smiley
Evet Online oynamak içinse NEW game'den Connect Via İnternet diyip server'a bağlanıyoruz ve oyunumuzu oynuyoruz.İYİ EĞLENCELER

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum