[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Yağ Yakma -Kilo verme - Kardiyo - Göbek eritme - Diet - beginner/ Başlangıç seviyesi
Gönderen Kisi:: jagd

Evet sevgili arkadaşlar ,romalılar , yurttaşlarım

Sizinle bugün burada son bir ay içinde araştırıp derlediğim bazı bilgileri konsantre olarak paylaşacağım , daha derin bilgizi olanlarında katkılarını bekliyoruz.

İlk olarak kardiyo , kardiyo (ing. cardio a.k.a aerobic exercise ) nedir ? Kardiyo ; Temel olarak aerobic enrji üretim sürecini çalıştırmaya dayanan bir fiziksel çalışmadır .Aerobic ''havada -havavın içinde yaşamak '' demek kabaca ve vücüdun fiziksel egzersiz sürecineki enerji ihtiyacını oksijen kullanarak yeterli olarak karşılamak demektir. (wikiden çeviri )
------------
-Yağ yakmak -kilo vermek için ne tip bir egzersiz yapılması öeriliyor
Şu anda genel olarak tavsiye edilen High-intensity interval training kısaca HIIT
-High-intensity interval training temelli bilinen bir program var mı?
Evet '' insanity workout '' şu anda en bilinen program olarka görünüyor dünya çapında
-İnsanity'bnin bir sitesi falan var mı?
Evet [www.beachbody.com]

-Ya wikide aerobic için düşük ve ortak yoğunluk diyor bunlarsa yüksek yoğunluklu , bir karışıklık yokmu?
hayır ,zayıflamak için yüksek yoğunluklu çalışmanın daha çabuk fayda gözterdiği düşünülüyor

-Bu insanity adamdan kan alırmış , insanity ovası iskelet yuvası diyorlar , grçek mi?
Gerçek , eğer uzun yıllardır spor yapmamış /ham vb iseniz canınıza okunabilir ,insanity yerine yine beachbody sitesinden bulunan p90x alternatif olarak duruyor
-p90x ile inanity arasında bir fark varmı ?
Evet ,insanity tamamen yağ yakma/kilo vermeye yönelik ,p90x ise 3 gün ağırlık 3 gün kardiyo şeklinde çalıştırdığı söyleniyor ( p90x te vücüdu biraz şekle sokma amacıda var) . Ayrıca insanity için alet gerekmiyor ama p90x için dambıl ve barfiks gerekiyor.
-İnsanity'yi kaldıramam P90x yapsam kilo verirmiyim ?
Evet verirsiniz [blog.numancebi.com] hemde vücüduz biraz daha derli toplu olabilir. İnsanity tamamen yağ yakımına odaklanan bir programdır ve gelip bunu tekraredecekler olacaktır ama bu p90x kilo verdirmez demek değil.
- P90X 'ede vbaktım onuda kaldıramam gibi , varmı bir alternatif
-Olmaz mı? Bu soruya ilerde cevap vereceğim

-Hızlı kilo vermenin bir zararı varmı?
Çok hızlı kilo verme durumlarında deri sarkması durumlarıyla karşılaşabilirsiniz 15-20 kilonun üzerinde kilolar için dikkatli olup kademeli zayıflama yoluna gitmek düşünülmeli
-Beslenme ne kadar önemli
Çok önemli ,düzgün beslenmeyi öğrenmeniz ( zaten çoğunu biliyorsunuz ) ve uygulamaya yavaş yavaş başlamanız gerekiyor
-Nedir abi korkutma bizi
İlk olarak gavurcası low carb olan düşük karbonhidratlı beslenmeye geçmek ,sonra beyaz un /şeker/tuz dan uzak durmak ,protein ağırlıklı beslenmek yağ olarak sağlıklı yağları kullanmak ;tereyağ/zeytinyağı gibi
-Protein zengin işi gibi duruyor birde ekmek mevzusu var ,ekmeksiz doyamam abi ben!
Ekmek işini tam buğday ekmeği ile halledin ,istanbuulda iseniz halk ekmeğin tam buğday unlu sandiviç ve normal ekmeği var 60% tam buğday unlu, 100% tam buğday yada arpa/yulaf/çavdar karışımı hiç bir şekilde beyaz un içermeyen bir alternatif bulana kadar.Bir diğer alternatif alman ekmeği denilen ekmek ;içinde arpa ,buğay ,çavdar unları var türkiyede bir kaç fırında görmüşlüğüm var .
Burada dikkat edeceğiniz bir nokta vat ; tarım bakanlığı içinde 60% tam buğday unu 40% beyaz un olan ekmekler için tam buğday unlu ekmek diye bir kategori yapmış ,biz 100% tam buğday unlu veya arpa/yulaf/çavdar unuyla karıştırlmış tam buğday unlu etmek istiyoruz , bunun nedenide ilk olarak lifli olması ve tok tutması ikinci olarak buğdaydaki proeinin 20%'si kepeğinde 80% de ruşeyminde olması.
Protein işine gelince yumurta beyazı ,lor peyniri ton balığı vb ile başlayın gerekirse protein tozlarına kadar giden bir yelpaze var.
-Hepsi bu kadar mı?
Hayır aldığınız kalorilere dikkat edeceksiniz ,hergün harcadığınız kalorinin altında kalori alacaksınız ve vücunuz bu kalori açığını yağları yakarak giderecek çok kabaca .

-Hergün ne kadar kaloriye ihtiyacım olduğunu nerden öğrenebilirim
[www.freedieting.com]

[www.phlaunt.com]

-Bu antrenamanları ne zaman yapmalı
genelde sabah aç karna ,diğer zamanlarda ise yemekten iki saat sonra denenebilir , antrenmandan yarım saat önce şekersiz kahve içmenin yağ yakımını hızlandırdığı söyleniyor .Fazlası için [www.fitday.com]
-Şekeri çıkar dedin çay-kahve içemez oldum , ne içeyim ?
Limon sıkılmış sıcak su , yeşil çay espresso vb. yeşil çaya ayrıca değinmek istiyorum , günde 3 bardak yeşil çay metabolizmanızı 4% hızlı çalıştırp ekstradan kalori yakmanızı sağlıyor bu 2000 kalorilik bir metabolizma için ekstra 80 kalori demek , yılda 29200 kalori fazladan ( birkilo yağ ise 7716 kalori buna göre 3780gr yağ sırf yeşil çayla gidiyor )
-kaloriler bakacak bir yer varmı
epey yer var aslında [www.kalori.biz] [nutritiondata.self.com] bunlardan ikisi

- kalori nedir ? 1 gr protein/yağ/karb /alkol kaç kalori ?
kalori bir enerji birimidir
1 gram yağ = 9 kalori
1 gram Protein = 4 calories
1 gram karbonhisrat = 4 calories
1 gram alkol = 7 calories [www.nutristrategy.com]
-Alkolle ilgili bilmem gereken başka bir şey varmı?
Evet alkol aldığınızda vücudunujz ilk olarak aldığınız alkolü parçalayıp kullanacak ve diğer besinler karb/yağ kullanılmadan depolanacak , böyle devam ettikçe ve alkol alırken yanında aldığınız kalori miktarına bağlı olarak göbek yapacaksınız.
Alkole kalori olarak bakıp yanında kalori eklemyecek şeyler tüketmeniz tavsiye olunur , 50cl lik bir nira 210 kalori civarı iken bir büyük 125gr. cips 654 kalori olduğunu söylersem ne dediğim daha iyi anlaşılır sanırım.

-Şeker konusunda ipucu varmı ? Yada başka ipuçları
ketçapa dikakt ;yaklaşık 40% -50% si şekerdir ketçapların (yada şekerdi şimdi muhtemelen mısır şurubudur ) ,ketçaptan ve mayonezden uzak durun (mayonezin çoğuda yağdır zaten) .Mayonez yerine yoğurt kullabilirsiniz alternatif olarak tariflerde.
Bu arada bir kahvenin nasıl 600 kaloriyi geçebildiğinede burdan bakabilirsiniz [www.kalori.biz] gözünüzü dört açın tongue sticking out smiley
-Başka bize yardımcı oabilecek site vb varmı ?
Olmazmı bir sürü var
[www.muscleandstrength.com]

[www.muscleandstrength.com]

[www.muscleandstrength.com] Burada hangi kas grubu hangi hareketlerle çalıştırılır , o ilk defa duyduğunuz hareket aslında ne demek nasıl yapılır görebiliyorsunuz , muscleandsrenght benden 5 yıldız aldı , tavsiye ediyorum

[www.muscleandfitness.com] beslenme / yağ yakmanın 12 kuralı başlıklı bir yazı muscleandfitness da benden iyi not aldı

[authoritynutrition.com] low carb diet [authoritynutrition.com] da benden 5 yıldız aldı bunu özellikle okuyun [authoritynutrition.com]

-Bakliyat zararlıymış lektin (lectin )
yüzünden deniyor sağda solda
Paleo saçmalığı , dünyada milyarlarca insan bakliyatla besleniyor. Alerjisi olan insanlar olabilir ,dünyada bir sürü insandada süte karjı alerji var .Lektin işine gelince bakliyatı basınçla pişirince ( düdüklü tencere ) lektin denen şey kalmadığı gibi vücuta muc,in denen bir madde bu lektinleri bertaraf ediyor .Yetersiz lektin durumunda ise probiyotik kullanmanız tavsiye ediliyor.

-P90x e alternatif verecktin abi
Evet vereceğiz


dambılla


dambılla


ftines blender videoları ,bunların kendi web siteleri varve çalışma planları satıyorlar , videolar youtube da. [www.fitnessblender.com]
Ultimate challenge 84 dakikalık 1000 kalori yakmalı çalışma
en iyi yakan 20 egzersizNo Comment

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum