[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç
Gönderen Kisi:: -Deno-

selamlar,

tahmini bu yaz ayları içerisinde sıfır bir araç alacağım.

şu an Renault Clio var bende, 2013 model (2014 trafik çıkışlı) ikinci el bu araba, aldığımda 6000 km'deydi, şimdi de 17 bin'de falan. 1.2 motor, manuel ve benzinli. joy paket yanılmıyorsam, sis farı vs. gibi basic şeyler dışında bir donanımı bulunmuyor. 2015 mayıs'da almıştım. kırmızı renkte. mal gibi bu aracımı bir keresinde otoparkta telefonla konuşurken duvara sürtmüştüm, sağ arka kapı ve çamurluk değişmişti kaskodan orjinal parça ile. bunun dışında ufak tefek çizikler dışında bir sıkıntısı yok aracımın.

şimdi ben bu aracımı satmayı planlıyorum. aslında satma sebebim, annemin daha önce %78 olan, ancak geçtiğimiz hafta %90 olarak değiştirilen görme engeli raporundan yararlanmak. hazır böyle bir fırsat varken, annem arabamı değiştirmemde yardımcı olmak istedi, ben de peki madem dedim haliyle.

ben şu an kullandığım Clio'yu Mayıs 2015'de 36.000'e almıştım. yukarıda bahsettiğim sürtme her ne kadar orjinal parça ile değiştirildiyse de tramer'de çıkıyor ve değerini belli bir oranda düşürüyor diye biliyorum. ilk sorum, tahmini bu aracımı kaça satarım? aldığım fiyat civarında gider mi düşük km olmasından dolayı? bir nebze dengeler miyim yani?

asıl sorum ise tabi ki sıfır araç alırsam ne alayım. annemin raporu okuduğum kadarı ile ötv'den tamamen muaf olmamızı sağlıyor. kdv için ise kimi yer yarısı diyor, kimi yer %15 diyor. mtv hiç ödenmiyor diye biliyorum, diğer 250-300 tl'lik işlemler mevcut.

100 - 125 bin arası sıfır araçlara bakıyorum. hesap ettiğim kadarıyla bu tip araçlar, şu an ki aracımı da 36.000 gibi bir fiyata satabilirsem 30.000- 45.000 tl arası bir fiyata geliyor bize.

şu ana kadar leon, a1, bmw 1 serisi, yeni golf gibi araçlara baktım. leon'un 1.4 - 150 hp'li modelleri bulunuyor, bunlar hoşuma gitti ve fiyat olarak daha uygun. ama tabi bir golf, a1, mini cooper, bmw 116-118'di böyle bir fırsat varken iyi olabilir.

tavsiyeleri bekliyorum.

dip not: 1.6 motor'dan daha yüksek motor olmuyor ve 5 sene araç satılamıyor. (ki ikisi de sıkıntı olmayacaktır)

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum