[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Okunması gereken okunası bölüm kuralları
Gönderen Kisi:: paramecium

Selam,

Ufak ufak gerekli olmaya başladığını hissettiğim, bu sebeple yazmaya karar verdiğim birkaç tane kuralımız var. Zaman içersinde değişiklikler/eklemeler/iptaller olabilir. Uyardığınız takdirde her türlü içerik düzeltmesi yapılacaktır.

Kurallarımız, nedenleri ve açıklamaları:

1. Mesaj içeriklerini oluştururken azami özen gösterelim.
[forum.paticik.com]
Yukarıdaki konunun başlığına ve içeriğine bakın. Nerede içerik? E peki bu nasıl paylaşım? Eğer konu/mesaj açıyorsak ve paylaşım hedeflediysek, bu amaca uygun şekilde biraz emek harcayıp özen gösterelim ve paylaşıma yaraşır bir içerik ile konuyu/mesajı dolduralım. Resimleri ekleyelim, metinleri alıntı ile ekleyelim, yazının sonuna da kaynağımızın linkini koyalım. Aksi halde forum doğasına ters bir şekilde gelişir ve sonunda link kaynağı olmaktan öteye gitmez. Bu tarz içerikteki mesajları ve konuları sileceğimi (kilide ne gerek var) şimdiden belirtirim.

2. Eleştiri ve yorum serbest ama yapmasını bilene.
Beğenmeye bilirsiniz, markaya/modele gıcıksınızdır, nedensiz yere ön yargılısınızdır... fikirlerinizi ve düşüncelerinizi istediğiniz gibi belirtebilirsiniz. Ama bunu yaparken kendinize yaraşır bir dil kullanın. Saygısızlık ve hakaret tahammül edilmeyecek hususlardır. Size verilen yazma özgürlüğünü düzgün kullanın ki elinizden alınmasın.

3. Kullanılan dilbilgisine dikkat edelim.
Kimseye yazım kılavuzuna uygun yaz demiyorum ama döne döne okumak zorunda kalacağımız yazılar da yazılmasın. Nokta ve virgüle yazımızın içinde yer verelim. Tamamı büyük harften oluşan mesajlar o anki psikolojime göre ya düzenlenir, ya da silinir, şimdiden söyleyeyim.

4. Patinajın içeriği nedir?
Şimdiye kadar görüldüğü üzere otomobil içeriği ile başlayıp çok alakasız noktalardan çıktığımız çok oluyor. Sonuçta ortak paydada buluşan insanların farklı içerikler hakkında da konuşmaları son derece normal diye düşünüyorum. 'konuyla alakasız mesaj, ölümmm' diye atlamıyorum bu tür içeriklere. Sizden ricam konuların bu şekilde açılmaması, ilerleyen sayfalarda artık kısmet neyse ona sapabilir. Özel durumlarda(mezuniyet, evlilik, anne/baba olma, sınıfta kalma, okuldan atılma, askere gitme...vb) konu açmak serbesttir.

5. Satılık ilanlarımızı ne yapacağız?
Eğer otomobil ile ilgili bir satışınız varsa Pazar Alanı bölümüne verdiğiniz ilanının linkini içeren bir mesajı buraya da atabilirsiniz. Mesajı gördüğümde içeriğini kilitlerim ve 1 hafta süre ile asılı hale getiririm. Sonrasında askıdan alırım ve tarihteki yerini alır. Sadece Pazar Alanı linkini koyduğunuzu görürsem, söylemeye gerek yok, instant kill!

6. Konu başlıkları nasıl olmalı?
Açıklayıcı ve anlaşılır olması zorunludur. 'süper, acil, yuhh, ohaaa, mutlaka bakın...vb' tarzdaki başlıklar da ölümcül paramecium kamçı darbesi ile yok edileceklerdir. Tamam süpriz olan konularda bu zorunluluk yok ama yine de uçuk olmamaya gayret edin. Misâl;
'Bilin bakalım bu ne?' yerine 'BMW 1-serisi ne hale gelmiş!!!' başlığı daha uygun veya 'BMW yaptı yapacağını(!)' da olabilir.

7. Videoları ne yapacağız despot mod?
Mod fikir değiştirir ve uslu uslu videolar paylaşılsın diye sabit konu açar. Temiz kullanalım.

8. No Apache!
Trafikte yapılan dengesiz içerikleri marifetmiş gibi sunan içerikler yasak. Fazla detay ile tanımlama yapmaya gerek yok, başlık anlatıyor. Anlamayan arkadaşlar yanındaki arkadaşına sorsun.(21.08.2008 08:44)

9. Görgüzülüğe tahammülüm yok
Görgüsüzlük yapıp, avantajını her cümleciğin içine sığdırmaya çalışan yüksek egolu karakterlerin mesajlarını burada görmek istemiyorum. Hava atma içerikli mesajlar için Konu Dışı bölümü mevcut, orada oynayabilirler! Mesajlar/konular içerik durumuna ve mod'un hal-i ruhiyetine göre edit veya delete işlemine tâbi tutulacaklardır. (01.07.2013 14:12)

'Bilmiyordum, okumadım, görmemiştim' gibi bahaneler gözümü daha da döndürecektir. Bilginize.

Saygılar.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum