[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Avrupa Ligi Devrimi
Gönderen Kisi:: orc_lord

Alinti
Kulüpler düzeyinde basketbolun Avrupa’daki organizasyonu olan Euroleague, 2019 veya 2020’de ‘kapalı lig’ haline gelecek. Burada mücadele etmeye hak kazanan kulüpler, ulusal liglerde oynamayacak ve böylelikle gerçek bir Avrupa Ligi oluşturulacak.

Basketbolda her geçen gün büyüyen pazar, Avrupa’da kulüpler düzeyindeki en büyük organizasyon olan Euroleague’i yeni bir oluşuma yöneltti.

Fransa Basketbol Federasyonu Jean Pierre Siultat, kişisel Twitter hesabından yayınladığı mesajda, Euroleague’in 2019 veya 2020 yılında kapalı bir lige dönüşeceğini duyurdu. Buna göre Euroleague organizasyonuna katılmaya hak kazanan takımlar, ulusal liglerinden ayrılacak, böylelikle gerçek bir Avrupa Ligi oluşturulacak.

Euroleague yetkilileri bu yapılanmanın sonucunda, organizasyona katılan kulüplerin tıpkı futboldaki UEFA şampiyonlar ligi gibi, yüksek miktarlarda gelir elde edeceğini umuyor. Bu sayede Euroleague’de yer alan takımlar arasındaki güç dengesinin de kapanması amaçlanıyor.

Euorelague yönetimini bu tarihi karara yönelten diğer sebep ise, kendi liglerinin en iyileri olan Euroleague takımlarının, ulusal liglerdeki zayıf rekabet ortamından şikayetçi olmaları. Özellikle oyuncular, ulusal liglerde zayıf takımlarla oynadıkları ‘sonucu önceden belli ’ maçlar için her hafta saatlerce yolculuk yaptıklarını ve bu yüzden boşu boşuna yorulduklarını ifade ediyor.

EUROLEAGUE’DE TÜRKİYE’DEN ÜÇ TAKIM VAR
Euroleague yöneticileri, en geç 2020 yılında uygulamaya geçireceği bu proje sayesinde mevcut sorunların ortadan kalkacağını ve basketbolun daha da gelişeceğini söylüyor.

Halen 24 takımın yer aldığı Euroleague’in isim sponsorluğunu Turkish Airlines yapıyor. Ligde Türkiye’den Anadalu Efes, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital mücadele ediyor.


Hürriyet

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum