[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
İzmir'deki kedi evini kaldırttıran veteriner
Gönderen Kisi:: Aceace

[www.hurriyet.com.tr]

İllaki görmüşsünüzdür. Haber linki yukarıda. Ekşi sözlük hesabı olan birisi varsa kendisinden ricam bu yazıyı ekşi sözlüğe de koyması. (Benim yok) Çünkü bir kişi bariz bir şekilde sosyal medyada linç ediliyor. (Maalesef haberde ismi ve adresi de kullanılmış. DHA İzmir'in Taylan harici ne kadar saçma sapan işler yaptığının bir örneği. Ben ismini tekrarlamayacağım.)

Benim iki köpeğim var. İkisinin de kulakları delik. Birisini bu veteriner hekimin kapısının önünden diğerini bu veteriner hekimin İzmir'de çalıştığı barınaktan sahiplendik. Hatta ikinci köpeğin İstanbul'a olan uçak masrafını bizzat o veteriner ödedi. Kendisi bekar. Barınağa patileri ve kuyruğu yakılmış bir şekilde getirilen hayata döndürdüğü pug cinsi köpeği ile (Puki) birlikte yaşıyor. Puki şu anda iyi.

Kendisinin özel bir veteriner kliniği de yok. Belediyeye ait barınağın veterineri kendisi. Yani kliniğe gelen hayvanlara iyi davranıp, sokak hayvanlarını "tekmelemesi" gibi bir şey de yok. Eşimle birlikte köpeklerimizi sahiplenirken çok yardımı dokundu. Sadece bize değil başka kişilere de hem hayvanların sağlığına dair hem de sokak hayvanlarını sahiplenmenin bir zararının olmayacağına dair pek çok şey anlattı.

Gelelim şu kedi evi konusuna. DHA İzmir'deki çok yetkin muhabirler belediyede çalışan, evini dahi bildikleri, davanın öteki tarafı olan kişiye de sorsaydılar bunu benim yazmama gerek kalmazdı. Ama yapacak bir şey yok.

Bahsi geçen apartmanda benim bildiğim 3 köpek yaşıyor. Davacı olan ve koruma isteyen aile ise veterinerlerin "istifçi" şeklinde tabir ettikleri bir aile. Geçtiğimiz yıllarda evlerine 20 küsür tane kedi almışlar. 20 küsür kedi almalarında HİÇ BİR sorun yok. Sorun 20 küsür tane kedinin bakımını inatla yaptırmıyor olmaları. Bu kedilerin üzerinde yaşayan parazitlerin apartmana yayılması nedeniyle kediler evden çıkarttırılıyor. Bu aile de apartman kapısının önüne bir adet kedi evi koyuyor. Sorun şu ki... Kedi evi ciddi anlamda büyük ve kedi evini her akşam apartmanın içine alıyorlar. Kısacası istifçilik bu sefer apartmanın giriş kapısında yapılmaya başlanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere apartman 2. defa parazit salgınına yakalanıyor. İki salgında da apartmanının ilaçlanması için bizzat uğraşan kişi şu anda sosyal medya üzerinden lince uğruyor.

Şimdi haberin iç yüzünü daha iyi bir şekilde biliyorsunuz. Evet bunu benim değil DHA'nın muhabirlerinin yazması gerekirdi ama yapacak bir şey yok. Tekrar etmemde fayda olduğunu düşünüyorum. Bahsi geçen veteriner belediyeye ait bir ---barınakta--- çalışıyor. Bu zamana kadar sahiplendirdiği evcil hayvanın sayısını ben bilmiyorum. Kendisi de eminim ki sayamamıştır.

(Gerçekten birisi ekşi sözlüğe koyarsa çok sevinirim)

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum