[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Yivrular
Gönderen Kisi:: Baggio

Selamlar,

Geçen ay dört tane yavrumuz oldu, kime sorsam "biri ölür hazır olun" dediler ama hiçbiri ölmedi veya bir sürpriz olmazsa ölecek gibi de durmuyor. Bizimki anneliği becerdi, pek umudumuz yoktu tembel diye ama baya becerdi maşallah smiling smiley Hepsinin plasentasını düzgün çıkardı, yalayarak açtı, emzirdi, çişlerini yaptırdı, gözlerini açtı falan derken hepsi 500-600 gram tosuncuk oldu şimdi. Yavaş yavaş kutudan çıkmanın yolunu gözlemeye başladılar.

Beşinci haftalarına girdiler dün, bugüne kadar sadece süt emdiler. Bunun ötesinde sorularım olacak tecrübeli nine/dedelere;

1. Bugüne kadar hasta bezi ile kartonda duruyorlardı, ama artık çok fazla çiş yapmaya başladılar, yenisini koyar koymaz kirleniyor sonrada biz işten dönene kadar pis bezin üstünde debeleniyorlar. Anneleri sadece enseden ısırıp taşımayı beceremiyor. Kum eğitimini ne zaman ve nasıl vermeye başlamalıyız? Ne marka kum kullanalım, yavrulara zararsız olduğunu epey iddia eden Alice sarıdan aldım, uygun mu?

2. Queen & Kitten tahılsız mama aldık, epey de ufak taneli. veteriner doğrudan bu mamayla desteklememizi söyledi 5-6. haftadan itibaren, yaş mamaya başlatmaya gerek yok dedi. Doğru mudur bu?

3. Biz saatlerce evde yokken hangisi nereye girer bilemediğimizden rahat edemiyoruz, karton yerine nasıl bir yere kapatmak lazım? Koridorda taşta/parkede uyusunlar da istemiyoruz. Minik çit gibi bir şeyler baktım ama bulamadım hiç, olmadı kendim yapacağım olmayan ahşap el işi bilgimle.

Teşekkürler şimdiden.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum