[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Udemy + SQL + Big Data
Gönderen Kisi:: Jeeztro

Bu aralar Big Data konusunda ilerleyeyim diyorum. İlgimi çekti açıkçası, tabi bunda en büyük etki Almanya' da ki direktörümüzün şirketin bu konuya odaklanacağını belirtmesi de rol aldı tabi ki.

Hali hazırda finansal analist/kredi risk analistiyim. Yazılımla alakam yok, olsun istedim, fakat imkanlar el vermedi kısaca.

1 haftadır eğitim, kurs araştırıyorum. Fiyat aldım bir kaç yerden ve hani beni aşıyor biraz, özellikle daha 1.5 aylık bebeğimin olması da engel teşkil etti. Bu yüzden Udemy denen yeri tavsiye etti Macar bir arkadaş. Hatta özellikle belirteyim bugün bitecek bir indirim söz konusu, 100-200 $ lık eğitimlerin hepsi 10$ a düşmüş. Kaçırmayın derim. Neyse, kendi azmimle buradan eğitimlere erişim sağlayayım diyorum. Hatta 50$ bütçe ayırdım, 5 tane ders alacağım. SQL giriş, Big Data falan kabaca fikir sahibi olduracak bir şeylere bakacağım. Hani ilgim var mı, çok mu sıkıcı gelecek onu göreyim istedim. 5-6k TL bayılmadan daha iyi olacak. Baktım evet çok meraklıyım, sonra kurslara da bakarım dedim.

TR de kalmayı düşünmüyorum, yurtdışına kapak atma peşindeyim çoğu insan gibi. Big Data konusu da epey popülermiş, hatta bizim şirket Amsterdam ofisinde bunun için birim açıyor. Şimdilik Hollanda ile sınırlı, sonrasında globale dönecek olay. Seneye bu zamanlar iş başvurularına başlayacağım, yaklaşık 1 senem var, beginner seviyesi için yeterli bir süre diyorum. Normal bir iş hayatım ve yeni bir bebek olduğu için epey casual ilerleyecek tabi bu durum.

Sormak istediğim

1- Big Data konusunda görüşleriniz nedir ? Çok açık bir konu tabi de, risk biriminden çıkmak istiyorum artık. Nefret etmediğim ama aynı zamanda sevmediğim bir işi yapıyorum. Hani tatmin seviyesi epey düşük.

2- Udemy den eğitim alan var mıdır aranızda ? Fiyatları bu kampanyalı haliyle epey uygun geldi. Bir kaç konuda saldırayım diyorum.

3- SQL için iki ders buldum, 3 tane daha ders alacağım, aga ileride lazım olur bu alan için şunları da al, şunlara bak diyeceğiniz neler vardır ?

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum