[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
y.dışında turizm yükseği yapayım diyorum
Gönderen Kisi:: yav

kişisel'e mi açsaydım bilemedim.

yaş 27
iktisat mezunuyum ve şu anda da politik ekonomi sayılabilecek bir bölümde istanbul'da master yapıyorum ama okulu içsel ve dışsal bi takım nedenlerden yalan ettim.
amacım bitirip yurt dışında doktora kovalayıp sosyal bilimci olmaya kasıp üniversite, ngo vb. kurumlar arasında bir yerlerden ekmek yemekti. içsel nedenler: tembellik-yeterince idealist olmamak; dışsal nedenler de bölümdeki hocaların khk'larla budanması, türkiye'de bu işlerin epey yalan oluşu ve genel olarak sosyal bilim denen şeye inancımın zayıflaması/geç kalmışlık vs.

derdim 3-5-10 senemi en azından yurtdışında geçirebilmek. sonrasına nasılsa bakılır

turizm nerden çıktı? master bahanesiyle giderek en uygun bu şekilde kendime istihdam bulabilir koluma altın bilezik geçirebilirim gibi hissettim. 1 yıl kadar resepsiyon tecrübem ve 2 yabancı dilim var onlar da gaza getirdi. eh bi de yer bucak görmek istiyorum arkadaş. deneyim edinmeye geldim dünyaya.
okurken gene bi resepsiyon işi kapıp ordan yönetimsel pozisyonlara doğru bi kariyer yönü düşlüyorum, tabi çok sallamayayım bu kısmını yani hiç belli olmaz o işler sdf. en olmadı yabancı dil alacak yürüyecek sırf ordan bişeyler bişeyler...olma mı ya

korkutan kısım olarak da yaş dezavantajı(?)nı saymazsak, turizm sektörünün türkiye'de çok kötü gitmesi. hani gidip tutunamazsam dönüp burda neyle uğraşacam falan.


şimdi güney fransa'dan başladım okul bakmaya, toulouse ve montepellier var ucuz öğrenci şehirleri ve ilaveten Nice.
güney fransa turizm açısından epey yoğun bir bölge. fransızcam var ve 1 yıl nice'de erasmus yapmıştım. duygusal olarak da çekmiyor değil kereta

daha sonra da ispanya ve italya'ya bakacam. bu ülkeler ekonomik açıdan çok parlak değil ama turizm açısından gideri olan ve benim de pek sevdiğim yerler bir de yaşama maliyeti daha düşük+okulların paralıları bile uygun.)

Napayım edeyim biraz akıl fikir ve gaz verin istiyorum. (gerek okul/şehir tavsiyesi gerek hayat tavsiyesi x))

bizimkiler 1-2 sene daha maks. ittirebilirler gibi maddi açıdan. ama şu 1-2 yılda kendimi kurtaramazsam çok mutsuz bi hayata doğru hızla ilerliyorum gibi hissediyorum. FeelsBadMan

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum