[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Game Fatigue / Time Management
Gönderen Kisi:: bajazet

Selam. Kendi adıma bir döngüye girdim ve nasıl ayarlayacağımı bir süredir bulamıyorum. Yakın zamanda Steam'e 700-800 bayılmışımdır toplasan 20 saat playtime'ım yok bayıldığım günden beri. 20-25 gündür de steam dahi açmadım.

Tam olarak saniyesi saniyesine şu aslında:Kendi adıma farklı olarak iki senedir hiçbir dizi izlemedim son bir senedir de film izlemiyorum. Evet hikâye insanlığın geçmişinden beri en işe yarayan entertainment şekli, fakat fark ettim ki iyi kurgulanmış textin görüntüleştirilmiş/seslendirilmiş kısaltmaları hiçbir zaman textin yani kitabın derinliğini veremiyor.

Ve bunu okumayan adama anlatma şansın yok, kitaptan alacağımı 3 saatlik bir filmden alıyorum diyorlar fakat book vs movie yaptığın her zaman anlıyorsun durumu.

OYUN ise hikâyenin başka bir evresi. Bu konuda insanlığın tarihinden örnekler var senet, satranç, tavla vs. bunlar sadece hikâye değil interaktif hikâye sunuyorlar.

Günümüz oyunları interaktif hikâyeyi daha iyi sunuyor. Senet'in Steam versiyonundan Paradox oyunlarına kadar geniş bir skalada oynuyorum, oynamayı da istiyorum aslında. Fakat bir noktada ki bu oyunun ilk beş dakikasından kırkıncı saatine kadar değişiyor, oyunun insanlar tarafından anlatılan bir hikâye değil durumuna göre versiyon güncellemesi alan basit denklemlerden oluştuğu düşünüyorum.

Artık yalnızca oyun olarak göremiyorum; biliyorum ki drop rate bildiğimde, bullet spray pattern çalıştığımda, wikisine baktığımda ya da biraz oynadığımda bir hikâye değil database'ine göre mantıksal sonuç yönetiyorum. Bu da bende Game Fatigue yaratıyor. Çünkü biliyorum ki harcadığım her zaman için yapmak istediğim bir sürü şey ve opportunity cost var.

Siz bu işleri nasıl yapıyorsunuz? Zamanı neye ne kadar veriyorsunuz? Ne kadar seçiyorsunuz?

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum