[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar
Gönderen Kisi:: Khiran

Her pati kişiseli tadacaktır diyerek ilk kişisel konumu açıyorum.

Öncelikle benim yaşım 26, kız arkadaşımın yaşı 23. İlişkimizin süresi de bir yılı aştı. Kendisi hala üni okuyor ve zor bir okul okuduğu için alttan dersleri çok. En yakın arkadaşları bu sene mezun olacak ama kendisinin daha 1.5 senesi var.

Sorunun temel problemi okulu ve ailesi. Evinde kendinden kaynaklı olmayan ailesel problemler yaşıyor. Buradan gelen hafif bir depresiflik zaten tanıdığımdan beri var. Ama geçen haftalarda vize dönemine girince bu depresyon meselesi asıl boyutuyla patladı. Destek olarak ilk başta bana falan haber vermeden okulundaki psikiyatri servisine gitmiş anneme karşı bile hissim kalmadı artık diye anlatmış. Karşısındaki de ne yaptı bilmiyorum ama sık sık gel kendini aç anlat falan demiş galiba.

Gerçekten bana karşı da hissizliğini görebiliyorum ama bunun yaşadığı depresyondan olduğunu anlayabiliyorum. Kendisi bir yere giderken metroda otobüste durduk yere ağlamaya başlıyor. Gece kötü rüyalar görüyor, bazen uyuyamıyor. Dün gece mesela uyuyamayıp kalkmış salonda dolanıp durmuş sonra en yakın arkadaşıyla konuşmuş. Bana neden haber vermedin diyorum sana haber versem bir ton soru sorardın diyor.

Bu noktada anlayabileceğiniz gibi ben de kişiliğimden gelen betalıktan ötürü kendisini biraz boğuyor gibiyim. Gibiyimi fazla aslında. Çünkü geçen hafta yanımda ağladıktan sonra ne yaptığını falan sürekli merak eder oldum haliyle sürekli nasıl hissettiğini vs. soruyorum. Onun o hali beni de etkilediği için ne oyun oynayasım geliyor ne film-dizi izleyesim.

Biraz fazla boğuyor olmam ve kendisinin de kötü olmasından dolayı aramızda bir ayrılık muhabbeti de geçti. 1 seneden beri düzgün bir kavgamız bile olmadı ve anlaşmazlık gibi durum da yok, bunu kendisi de söyledi ama "ben kendimi bile mutlu edemiyorum sen benimle nasıl mutlu olacaksın" tarzı bir kafaya girdi.

Uzun oldu ama durum budur. Ben de ne yapacağımı bilmiyorum. Kim ne gibi öneri yapabilir o konuda da hiç fikrim yok. Herkesten gelecek öneri kendi haline bırakmak, çok sıkıştırmamak olur herhalde ama cidden yapamıyorum çünkü boyutu ilerler diye korkuyorum biraz. Dediğim gibi kafamı başka yere de veremiyorum çünkü tüm dikkatim o tarafta.

Öylesine bir konu açmak istedim belki birinin yazacağı yorumun faydası dokunur diye. sad smiley

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum