[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
İmar işlerinden anlayan, avukat pati var mı? İmar affı, mühürleme hk.
Gönderen Kisi:: Xenus

yan yana iskanlı 2 çatı dubleksi apartman dairemiz var. altta ve üstte 2'şer girişleri bulunmakta apartman içinden. ev içinden merdiven ile çatı katlarına geçiş var. ama henüz iç merdivenler yapılmadı, merdiven boşluğu var. bugün çatı katlarında ruhsata aykırı işler olduğu için dairelerin çatı dubleks girişleri mühürlendi. bi kaç hafta önce içeride ince işler için tadilat yapılıyordu. işte zabıtaya şikayet gelmiş gürültü olduğundan. elemanlar gittikten sonra kapıcı içeriyi temizlerken anahtarı da çatı dubleksi girişinin dışında üstünde bırakmış gerizekalı. zabıta anahtarı çevirip, kapıyı açıp içeri girmiş, içeride dolanıp, fotoğraflar çekmiş. bu direkt haneye tecavüze girmiyor mu o da ayrı bi mevzu? biz bu sırada alt katta evdeyiz, hiç bir şekilde haber verme yok. kapıcının gerizekalılığı yüzünden zabıtaya tamam gürültü yapmıyoruz falan diyecekken, ruhsata aykırı işler ortaya çıkmış oldu.

2 çatı katında da iskana aykırı bölümler var. imar affından yararlanmak için başvurduk zabıta geldikten sonra e-devletten işleri tamamladık 1-2 hafta önce, hatta dün de belediyeye belgeleri teslim ettik. nasıl işse o kadar zamandan sonra bugün zabıta sabah tekrar geldi fotoğraf çekmek için, izin vermedik. akşamüstü tekrar geldiler, çatı dubleksi girişlerini mühürlediler.

burası kaçak kat değil bu arada, çatı katı, dış girişler tapuya dahil. sadece çatı arasına genişleme durumu söz konusu. buna rağmen bi nevi oturduğumuz evin ruhsatında da bulunan bir girişine adamlar mühür vurdu şaka gibi. ne yapılabilir şimdi? bürokrasinin boktanlığı yüzünden adamların sistemine falan düşmedi herhalde diyorum henüz bizim yapı kayıt belgesi. şimdi belediyeye gidip, mührün kaldırılması isteyeceğiz sanırım yapı kayıt belgesiyle. yarın profesyonel biriyle görüşecek babamlar ama patiden anlayan biri varsa diye danışayım dedim.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum