[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
davranışsal yeme bozukluğu
Gönderen Kisi:: roket adam

kendimi bildim bileli atletik vucutlu bi insanım, yeme konusunda da çok seçiciyimdir. ne bileyim biri bir şey ikram etti mi boşa kalori der yemem, abuk subuk şeylerden uzak dururum, doydum mu tabağı sofrayı öylece bırakır kalkarım, aman tabakta kalmasın falan demem yani. cips mips hayatta yemem, abur cubur da 40 yılda bir alacağım biskrem olur en fazla. ayrıca spora falan da gider-dim düzenli.

lakin son 1 - 1.5 senede çok ilginç bir şekilde bu huylarım tamamen değişti. kesinlikle seçmeden hayvan gibi yiyorum. bir sofradaysam her şey bitmeden kesinlikle kalkmıyorum. ne varsa gömüyorum ama ne varsa. kuru ekmek bile kalmıyor masada kırıntılarına kadar gömüyorum. çok pisboğaz oldum, abur cubur cips zart zurt her türlü yiyorum, saat ayırt etmiyorum, gece 12'de tost söylüyorum falan.

bu son 1.5 senelik dönem bana ekstra 10 küsür kilo kattı ve devamı da yolda gibi. peki değişen ne derseniz düzenli bi ilişkiye başlamam ve stresli bi işte çalışıyor olmam dışında bi farklılık da yok aslında. ben işten dolayı olduğunu düşünüyorum, sürekli sahadayım ve sürekli seyahat halindeyim, o yüzden o yetişme, iş yapma vs telaşında yemek saatlerim çok dağılıyor ve çok acıkmadan yemek yemiyorum, o da beni açgözlü yapıyor yemek konusunda diye düşündüm ama haftasonu da kötü alışkanlıklarım devam ediyor.

özetle yemek yeme davranışım baştan sona değişti ve sebebini, çözümünü bulamıyorum. haftada 3-4 kere 1 - 1.5 km yüzen bi insandan, "zaten yemeği düzeltmezsem bi boka yaramaz" diye yürüyüş bile yapmayan birine dönüştüm. sağlıklı olmadığımı düşünüyorum ve uzun vadede kazık gibi girecek bi sürecin başındayım gibi geliyor. böyle.

başlığı da ben uydurdum. öyle bir şey var mı bilmiyorum. ama psikolojik gibi geliyor bu bana zira tokken de yemek yiyorum yani açlığın yarattığı bir ihtiyaç değil. tamamen psikolojik.

Ha son olarak ekleyeyim, boyum 181, kilom 74 idi, şu an 85 civarı

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum