[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
3d eskizler ve pratik amaçlı çalışmalar
Gönderen Kisi:: Densiz

3d sitelerinde "eline sağluk çok süfer olmuş" dan başka muhabbet dönmediği için oralarda yazışması sıkıcı oluyor :P. Zaten ne eleştiri geliyor, ne de buradaki gibi dalga geçen oluyor :(. Haliyle o siteler genelde sergi amaçlı kullanılıyor (malesef). Eleştireni, birşey söyleyeni yerin dibine gömebiliyorlar bile. (baya dolmuş muyum ne?)


Kısaca ben: Hobi olarak takılıyorum. Normal, mekanik modelleme ile 3d ye girip organikte buluverdim kendimi.

İlk başlarda güzel bir giriş yapıp sonra sermiştim. Maya ile başlayıp max ile devam etmiştim. Fakat program ayrımım yoktur. Blender, silo, maya, max çok birşey farketmiyor. Zaten kullandığım araçlar hepsinde var...
Ayrıca zbrush ile de samimi bir dostluğumuz var. Pek görüşemesekte birbirimizi unutmayız.

Konseptmiş, kompozisyonmuş, sanatmış, kadrajmış... gibi sunum aşamaları ile pek uğraşmadım. O yüzden birşeyler öğretmek isteyen olursa hayır demem... Modelleme kısımları zevkli geldiğinden sunum aşamalarına vakit ayırmamıştım. Bunu biraz değiştirmeye çalışacağım :P


NOT: 3d ile alakasız insanlar olabilir bu yüzden bu çalışmaları garip bulabilir. Buradaki çoğu çalışma sunum aşamasında veya render değil (çıktı alınmamış heykel hali diyebiliriz :P. İşte derinin ışık geçirgenliği yok, yansımalar yok, boya badana yok gibi).
Ayrıca bazı çalışmalarda WIP ve adres gibi yazılar var onlar için kusura bakmayın. Burası için eklenmiş şeyler değiller.

Önemli: Çalışmalar çıplaklık içerir. Herşeyini yapmadım elbetde. Bu uyarı yaşı tutmayan küçük seyircilerimiz için. Eğer forum kurallarını ihlal eden birşey varsa o resim kaldırıldığında bana da haber verilirse iyi olur. Yeniden birşeyler eklerken o kısımları düzelteyim.

Geçmişten Günümüze :

birşey soracakların dikkatine. Bu konuda herhangi bir eğitimim yoktur. Bu yüzden bir şeye cevap veriyorsam ya totodan sallıyorumdur yada tahmin ediyorumdur :P

Bu konu bu foruma ne kadar gitti emin değilim ama şansımızı deneyelim bakalım neler olacak :D

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum