[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
antik yunan, bira göbeği, heykeller, çıplaklık, fit tanrılar ve doğal can simitleri
Gönderen Kisi:: bajazet

Biriniz de çıkıp aga bu canlılar yan yatmış üzüm yemiş, ağzından şarap akmış yere dökmüş, ordan burdan fıçı fıçı buğday arpa tıkınmış...
Öyleyse ya nedir o büklüm büklüm kıvrımlar?
Horst graben dudaklar?
Metinlerdeki revnaklar?

demediniz ya.

Zeus disappointed.Dostlarım hiç bunu düşündüz mü? Hep aktörlere, şov maksatlı pratiklikten uzak bir vücuda vardırdılar işi. Tanrı olmanın, tasvirini şeklen aldık ve tamam dedik. Gelişmek gelişmek akıldan uzak bir üst kademeye geçmek. Sanki bu, toplumu etkileyen bir reklam etkisi türü kaçınmanız gereken bir şeymiş gibi oldu vücut sağlığı.

Peki ya o devirde sağıklı olma nasıldı? Olimpik oyunlarının maksadı madalya almak için insan bulmak mıydı? Yoksa şehir devletlerinin insanlarının fiziksel aktivitelerini geliştirip yarışmak ve eğlenmek için yapılan bir sosyal aktivite miydi?


adonis başka yere bakıyor!


derhal Sokrates'e kulak veriyoruz:
Alinti
Sokrates
No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.

Şimdi sana soruyorum modern insan! Demirden ağırlıkları niceliklerini artırarak günlerce aylarca kaldırıp indirmek midir bu? Bu mudur insan vücudunun başarısı, estetiği, varlık sebebi?

Ve sana sesleniyorum entelektüel! Gözlüklerin olabilir, belki bilgin ile iş yapıyorsun ve bedensel aktiflik sana ters bir öge olarak öğretildi. Peki sen bilir misin Plato'nun adı güreş öğretmeni tarafından "geniş"(omzu, alnı vs) bir kardeşimiz olduğu için verilmiştir?

Yeteri kadar insan toplayıp spor bölümünden başlayan pokemon go'ya kadar varacak devrim yapmak istiyorum. Ama önce tarih bilmek gerek.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum