[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Adolf Hitler ne başardı?
Gönderen Kisi:: ombakkombak

Bazı arkadaşlarımızın Adolf Hitler ve Nazi rejiminden övgüyle bahsettiğine tanık oldum ve bu beni şok etti. Kendi ülkesinde bile tolerans gösterilmeyen bu tutuma burada rastlamak beni üzdü. Bunun için Nazi İmparatorluğu'nun büyük başarılarını sizinle burada paylamşmak istedim.
İNSANLIK SUÇLARI:

SOYKIRIM:
Savaş sonucunda kurulan Müttefik devlet temsilcilerinin oluşturduğu Nürnberg Mahkemelerinin tespit ettiği kadarıyla Alman toplama kampları ve ölü sayılar:
Auschwitz: 1.4 milyon
Belzec: 600 bin
Chelmo: 320 bin
Jasenovac: 53 bin
Majdanec: 360 bin
Trostinets: 65 bin
Sobibor: 250 bin
Treblinka: 870 bin.
Öldürülen Yahudilerin 3/5i kadındır, 1/5, çocuktur. 800 bin kadar çocuk gaz odalarında veya açlıktan ölmüştür. Bazı çocuklar ise daha şansız olarak tıp deneylerinde kullanılmıştır. Altta Auschwitz kampında üzerlerinde deney yapılan Romanyalı çocukları görüyorsunuz. Bu çocukların tek suçları; Yahudi veya Çingene olmalarıdır.

[/

Bu deneylerden bazıları: Basınç odalarında insanların dayanıklılık limitlerinin ölçülmesi, -40 dereceye kadar soğuk suyun insanlara etkisi, gözlere kimyasal madde enjekte edilmesi, kesilen kol ve bacakların birbirinin yerine dikilmesi ve insan bedenine hayvan parçaları dikilmesidir. Bunlar rivayet olmayıp Nürnberg davası sürecinde kanıtlanmış gerçeklerdir.

Hitler sadece Yahudileri öldürmedi:
Yine başka kayıtlardan öğrenildiği kadarıyla; 1.5 milyon insan Nazi karşıtı olduğu için sistemli bir şekilde katledilmiştir. Bunların çoğunluğu işgal edilen ülkelerdeki Komunist-Sosyalist parti mesuplarıdır. 5.7 Milyon Sovyet 250 bin İngiliz-AMerikan Savaş Esiri sistemli bir şekilde öldürülmüştür. ABD kayıtlarına göre 1941 yılında her gün 5 bin savaş esiri açlıktan veya işkenceden ölmekteydi. 600 bin Hırvat-Sırp ve 200 bin Polonyalı direnişçi yargılanmadan infaz edildi. 300 bin kişi Mason olduğu için bir o kadar kişi sadece engelli oldukları için yok edildi.
Kaynak:Hitler, volume II, Norton 2000

Yarım milyon Çingene aşağılık ırk oldukları için gaz odalarında öldürüldü.
[www.guardian.co.uk]


Söz konusu katliamlarda başrol oynayan SS Einsatz birlikleri:
[/

İNSANLIĞA KARŞI İŞLENEN DİĞER SUÇLAR

KÖLE İŞÇİLİK
20 milyon insan 1 ila 5 yıl arasında değişen sürelerde çoğunlukla aç karnına köle olarak çalıştırıldı.
Bu kişilerin tayınları ilk başlarda günde bir patates (çiğ) veya suda ıslatılarak lapa haline getirilen yarım avuç tahıl iken. Son zamanlarda haftada yarım somun ekmek veya yarım avuç tahıl tanesine düşürüldü. Çoğunlukla yerde biriken yağmur suları veya kar suyu içirildi. Günde ortalama 2-4 bin köle işçinin öldüğü tahmin ediliyor.

YAĞMA
Batı sanatının eserlerinin yüzde yirmisi Naziler tarafından yağmalanmış bununda yarıya yakını tamamen tahrip edilmiştir. Yok edilen insanlık mirasının yerine konması mümkün olmadığı gibi verilen maddi hasarın bugünün parasıyla milyarlarca dolar olduğu tahmin edilmektedir.
[en.wikipedia.org]


Death Marches: Onbinlerce esirin müttefiklerin ilerleyişi yüzünden yürüyerek yüzlerce kilometre yolu gitmek zorunda bırakılması. 15 bin kişi yolda ölmüştür.

Gettoların Oluşturulması:
Bir odada ortalama 9.2 kişinin yaşadığı; insanların dışına çıkmasına izin verilmeyen duvarlarla çevrili mahalleler oluşturuldu. İçeride yaşayan Almanlara günde 2500 kalori, Polonyalılara 670 kalori ve Yahudilere 187 kalori değerinde yiyecek veriliyordu. Söz konusu binaların %95'inde su veya kanalizasyon yoktu.
[en.wikipedia.org]

IZİEU Yetimhanesi katliamı:
Fransa'nın Izieu kasabasındaki Yahudi Yetimhanesi'nden toplanan 44 çocuğun yakılarak öldürülmesi.
[www.izieu.alma.fr]

LAPANKA: (Yakalama Oyunu)
Polonyalıların sokaklarda rastgele toplanarak ölesiye kadar köle olarak çalıştırılması. 1940'dan VArşova'Nın kurtuluşuna kadar sadece Varoşova'da günde 400 kişinin yakalandığı tahmin edilmektedir. Amaç Polonyalıların imha edilerek bu toprakların Almanlaştırılmasıdır.
[en.wikipedia.org]

LWOW Üniversitesi Katliamı:
45 Polonyalı Profesörün ve ailelerinin topluca katledilmesi.

T-4 Programı:
Bu program kapsamında 200bin ALman çocuğu fiziksel veya zihinsel engelli oldukları için gaz odalarında öldürülmüştür.
[en.wikipedia.org]

Gardelegen :
1016 Müttefik siyasi ve askeri tutuklunun idam edilmesi.
[www.ushmm.org]

Marzabotto Katliamı:
1800 İtalyan köylüsünün partizanlara yardım ettiği gerekçesi ile topluca katledilmesi.
[news.bbc.co.uk]

Sant'Anna di Stazzema,
Cefalonia,
Oradour-sur-Glane,
Babi Yar,
Dnipropetrovsk,
Rumbula,
Dokuzuncu Kale,
Paneirai,
Simferepol,
Kalavryta,
Distomo,
Vİnkt,
katliamları.


Ayrıca: Milyonlarca kitabın yakılması; resimden müziğe her türlü sanata ve basına uygulanan ağır sansür, Eşcinsellerin topluca teşhiri ve katledilmesi, şebeke suyuna kimyasal madde karıştırılması, çocukların askeri eğitime tabi tutulması, liyakata göre değil ırka göre görevlendirme, sivil yerleşim yerlerinin bombalanması, ormanların kasıtlı yakılması......
Bunlar bir saat içerisinde bulabildiklerim dahasıda var. Zaman buldukça eklemeyi düşünüyorum.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum