[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Online Pati D&D campaignine oyuncu
Gönderen Kisi:: madcow

Merhabalar,

Patiden bir kac kisi online D&D oynamak istediler, ben de onlara yeni bir campaign oynatacagım. Suan 3 oyuncumuz var ama buradan katılmak isteyenler olabilecegi icin bir sorayım istedim. Rahatlıkla 5 oyuncuya kadar cıkabiliriz. 5 kisinin ustune cıkarsak, sonra gelenleri dinlemeye davet ederiz ve zaman oldukca onlara da kısa oyunlar (one shot) oynatabilirim.

DnD deneyiminiz olup olmaması sıkıntı degil, baska dnd versiyonlarını biliyor ama bizim oynadıgımızı bilmiyor olmanız da sıkıntı degil. Biraz merak ve istek oyuna katılmanız icin yeterli. Ama nasıl/nerde oynanacagını, ne tip bir oyun olacagını merak edenler icin campaign ile ilgili bilgileri asagıda verecegim.

Setting: Full Sandbox. Oyuncular istedikleri herseyi yapmakta ozgurler ben sizlere hikayeler cıkartacagım
Edition: D&D 5e
Voice: Discord
Platform: Roll20 (haritalar/tokenlar/zar atımı icin kullanılacak site)
Deneyim: Yeni&Eski
Baslangıc saati: Buna oyuncular karar vericek. Hafta ici ya da hafta sonu belirledigimiz bir saatte duzenli olarak baslayabiliriz ya da her hafta bos bir saat arayabiliriz.
Session uzunlugu: 3-5 saat (oyunun buldugu durum ve oyuncuların ve benim serbest oldugum zaman dilimlerine baglı olarak degisir)
Slot: 3/5

Karakter Yaratım Bilgileri(Merak edenler icin)
Baslangıc Level: 1
Kaynaklar: PHB, SCAG, UA revised ranger (Bunlar hakkında bilginiz yoksa sorun degil katılanlara ve merak edenlere detaylı acıklarım)
Multi-Class: En fazla 2 class. Ve power gaming olmayan bir sebebi olmalı (background vs).
Evil Karakter: Tercihen yok. Oyun surecinde evil secimler yapabilirsiniz boyle bir kısıt koymayacagım ama hikayelerimi 'kahramanlar' icin yarattıgımdan evil oyuncu olmamasını tercih ediyorum.
Statlar: Matt Colville kurallarını kullanacagım. 4d6 atıp en dusugunu cıkartacagız ama statları sırayla yerlerine koyacaksınız yani ilk attıgınız stat strength ikinci attıgınız dex olacak. En az 2 statınız 15 degilse tekrar atacaksınız.

Hikaye: Dunyanın butun detaylarına karar vermedim suan ama bir kasabada baslayan bir adventure grubu olacaksınız. Herkes birbirini bir sekilde tanıyor olacak ve birbirinizi nasıl tandıgınıza karakterleri yarattırken karar verebiliriz.

Neyse uzun bir yazı olmus oldu. Katılmak isteyenler pm ya da burdan yazabilirler. Discord ve roll20 linkini yollarım. Sonrasında karakter yaratmak icin bir session yapıp oynamaya baslarız.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum