[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Oyun Projesine Senarist Aranıyor
Gönderen Kisi:: imamizer

küçük bütçeli, gelir beklentisi olmayan, hobi amaçlı olarak bir araya gelen ekibin geliştireceği içinde rpg elementleri olan sci-fi, stealth action, survival tarzı oyuna senarist arıyorum.

oyun ailen isolation gibi uzay istasyonu veya ona benzer kapalı mekanlarda geçecek. izometrik açı da oynanacak shadowrun returns gibi. ışığın, sesin düşmanı çektiği, line of sight'ın önemli olduğu, göremediğiniz köşelerin hep karanlıtka kaldığı bir oyun olacak. kısıtlı mermi ve silah ile, düşük tempolu bir ilerleyişi olacak.

ingilizcesi iyi olmalı veya kendi imkanlarıyla kalite çeviri yaptırmalı. oyundaki tüm textler ingilizce yazılacak. sanırım sonra voice acting de yapılması düşünülüyor.

orjinal senaryo olmalı yalnız. güzel bir hikaye olmalı. bunu da eldeki az malzeme ile yapabilmeli. yani kısıtlı mekan karakter ile fazla animasyon, seslendirme, modelleme ihtiyacı çıkarmadan yapabilmek meziyet. 4 duvar arasında geçen cube, asansörde geçen devil, bi kulubude geçen man from earth gibi etkileyici filmleri hatırlayın. o kadar kısıtlayıcı olmasa da, anlatımı işlenişi modelleme ve kodlama bakımından kolay olsun. daha doğrusu ben yapabileceklerimizi eldeki malzemeleri ortaya koyduğumda, ona göre senaryo üretebilmeli veya daha önce kurguladığı şeyi ona göre uyarlayabilmeli.

ayrıca 'konu hikaye bu' diyecek adam olmamalı. yani oyun olarak uygulanabilirliğini düşünebilmeli, gerekirse senaryoyu kırapabilmeli, değiştirebilmeli, ekleme çıkarma yapabilmeli.

harita tasarımlarına destek olmalı, yol göstermeli hatta oturup çizmeli. senaryoyu ortada bırakmadan haritada hangi obje nereden alınacak, hani kısımda cutscene olacak, nerede konu ile ilgili bi data ,veri, obje bulanacak, nerede boss, nerede kapı anahtarı olacak vesaire. o tip şeyleri üzerime almak istemediğimden o tip şeylere de kafa yoracak birisi olmalı.

platform pc olacak bu arada.

para yok. castte adınız yazar, aha bunun senaryosunu ben yazdım diye övünürsünüz. commercial quality bi şey çıkarsa steame iteleriz para kazandırırsa payını alır.

yukarıdaki meziyetlere sahip değilseniz yada belirttiğim şekilde yapım aşamasında da çalışmanız gerektiğini göz ardı edip sonradan sallayacaksanız birbirimizin vaktini harcamayalım boşuna. çünkü herkesin illaki senaryosu, fikri, projesi oluyor kafasında bu tip şeylerde.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum