[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
ASELSAN %100 yerli elektrikli otobüs
Gönderen Kisi:: Chastor

[www.aselsan.com.tr]

ASELSAN, TEMSA işbirliği ile %100 yerli olduğu iddia edilen bir elektrikli otobüs yapmış.

Alinti
ASELSAN Genel Müdürü Dr. Faik Eken ise şunları dile getirdi: "ASELSAN olarak 41 yıl önce kurulduğumuz günden beri hep Türkiye'de yapılamayanı yapmaya odaklanıyoruz. 2015 yılında TEMSA ve ASELSAN ekiplerimiz, TÜBİTAK TEYDEB desteği de alarak başlattıkları proje ile belediyelerin şehir içi toplu taşıma ihtiyacını karşılayabilecek özgün bir otobüs geliştirdi. ASELSAN olarak; elektrik motorunu, motor sürücü birimini, araç kontrol birimini, sürücü gösterge panelini, güç kontrol birimlerini, araç batarya yönetim sistemini özgün olarak 10'dan fazla sayıda yerli alt yüklenicimiz ile tasarladık ve yerli üretme imkânı kazandık.

Burda şu kısımlar aklımı kurcalıyor " ASELSAN olarak; elektrik motorunu, motor sürücü birimini, araç kontrol birimini, sürücü gösterge panelini, güç kontrol birimlerini, araç batarya yönetim sistemini". Türkiye'de yarı iletken üreten yada microcontroller üreten bir tesis bildiğim kadarıyla yok. Bu adamlar nasıl %100 yerli kontrolcü sistemi üretebiliyorlar?

Onu geçtim gösterge panelini üretmişler. Eğer Türkiye Display Panel, yarı iletken ve microcontroller üretebilecek donanıma sahipse niye %100 yerli televizyon,bilgisayar,telefon v.s. gibi işlerimiz yok ?

Kafamda deli sorular... Olaya hakim bir arkadaş açıklayabilirse çok mutlu olurum

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum