[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Grup - Albüm Tanıtma Köşesi
Gönderen Kisi:: pekaziz

İlk olarak kısa bir süre önce keşfettiğim fakat özellikle son 3-4 gündür beni yeniden kendilerine esir eden grup, İsveç'in en sağlam ekiplerinden birisi, Draconian ile başlamayı istiyorum.

[attachment 467 draconian.jpg]

Grubun Tarihçesi

1994 yılında Johan Ericson (bateri ve vokaller), Andy Hindenäs (gitar) and Jesper Stolpe (bas gitar ve vokal) Kerberos adı altında gruplarını toplamış daha sonraları grubun ana solisti Anders Jacobsson, Susanne Arvidsson (vokal ve keyboard) and Andreas Haag ve flütçü Jessica Eriksson gruba dahil olmuştur. Kurulduktan sonra uzun bir süre orijinal şarkilar hazırlamış ve 1995 yılında ilk çalışmaları olan Shades of Lost Moon adlı kaydı yapmışlardır. Ancak calışma 1996 yılına kadar ticari olarak sunulmamış sunulduktan sonra ise bütün dünyada çok olumlu kritikler almıştır. İkinci demo çalışmalari olan In Glorious Victory grup içi anlaşmazlık sonucu yayınlanmaktan vazgeçilmiştir. Daha sonraları keyboardçı Andreas Karlsson'da gruba dahil olurken Susanne Arvidsson ayrılmıştır.

1998-1999 yılları arasında The Colosed Eye of Paradise adlı demolarını hazırlamışslardır. Ancak teknik yetersizlikler çalışmanın istedikleri gibi olmasını engellemiş ve kayıtlar üzerinde ekstra efektler uygulamak zorunda kalmışlar ve sonuçta diledikleri kaliteye yakın sonuçlar almışlardır. Bu albümde Lucifer, Fallen Angels ve Tanrı'nın gerçek yüzü ve yaklaşan savaş hakkında konular işlemişler ve çok iyi yorumlar almışlardır. Susanne Arvidsson'da sesiyle çalışmaya destek vermiştir.

Daha sonra Frozen Features ve Dark Oceans We Cry demoları gruba sağlam bir yer kazandırmış birkaç grup elemanı gruptan ayrılırken yenileri eklenmiş ve nihayet 2003 yılında tam sürüm ilk albümleri olan Where the Lovers Mourn albümünü yayınlamişlardir. Bu albüm gurubun gelmiş geçmiş en iyi calişmasi olarak tarif edilmiştir ve gothik metalin en iyi örneklerini içerdiği genel olarak kabul edilmektedir.

2005 yilinda ikinci tam albümleri olan Arcane Rain Fell'i yayınlamış ve gothik doom metal dünyasındaki yerlerini iyice sağlamlaştırmışlardır. 2006 yilinda ise bir bonus albüm olan Burning Halo'yu yayınlamışlar bu albüm daha çok Closed Eyes of Paradise albümünün yeniden yorumlanması, üç yeni parça ve iki cover içermektedir. Bu albüm ile birlikte grup gothik doom metalin en saygin basarili ve özgün ürünlerini veren grup olarak kabul edilmistir. Bu albüm Isvec Gothik Doom tarzının en başarılı ürünüdür ve yoğun ve ağır gitar rifleri, hızlı ve tempolu bateri melodileri, atmosferik keyboard geçişleri, agresif ama duygusal erkek vokalleri, romantik ve melankolik bayan vokaliyle Gothik metal ve Doom'un mükemmel uyumunu sağlamışlardır (kaynak: Vikipedi).

Grup Elemanları

[attachment 468 draconian1.jpg]

- Anders Jacobsson - Vokaller
- Lisa Johansson - Vokaller
- Johan Ericson - Gitar
- Daniel Arvidsson - Ritm gitar
- Jerry Torstensson - Bateri
- Fredrik Johansson - Bas gitar
- Andreas Karlsson - Klavye

Kişisel yorumlarıma geçmeden önce grubun albümlerine de kısaca göz atalım.

AlbümlerWhere Lovers Burn
1. The Cry of Silence (mp3 örnek)
2. Silent Winter
3. A Slumber Did My Spirit Seal
4. The Solitude
5. Reversio ad Secessum
6. The Amaranth
7. Akherousia
8. It Grieves My Heart
Arcane Rain Fell
1. A Scenery of Loss (mp3 örnek)
2. Daylight Misery
3. The Apostasy Canticle
4. Expostulation
5. Heaven Laid in Tears (mp3 örnek)
6. The Abhorrent Rays
7. The Everlasting Scar
8. Death, Come Near Me
The Burning Halo
1. She Dies (mp3 örnek)
2. Through Infectious Waters
3. The Dying (mp3-sample)
4. Serenade of Sorrow
5. The Morningstar
6. The Gothic Embrace
7. On Sunday They Will Kill the World
8. Forever My QueenGrubu ilk olarak 1 sene kadar önce duymuştum, nasıl olduysa. İlk dinlediğim albümleri Arcane Rain Fell'di ve daha önce dinlediğim hiçbir gruba benzemiyorlardı. Gerçekten sağlam bir kayıt (dolgun davul ve gitar tonlarına bayılırım), mükemmel şarkı altyapıları ve sağlam besteler bir anda beni esir etti bu arkadaşlara.

Hemen ardından grubun diğer iki albümünü de sipariş ettim internet üzerinden (ki yurtdışından getirttiğim ilk müzik cdleri bunlardır) ve ne kadar doğru bir iş yaptığımı bir kez daha anladım.

Her biri birbirinden depresif, kimi zaman insanı intihar eşiğine getiren ama çoğu zaman da anlamsız bir boşluğun içine bırakıp atan şarkılar kuşkusuz şu son yılda bana arkadaşlarımdan öte destek verdiler.

Yukarıda grubun sitesinde yer alan 3-4 parçanın örnekleri var, hepsini inleyip kendiniz bu tecrübeyi tadın. Fakat bunlardan sonra lütfen ilk albümdeki "The Cry of Silence" şarkısını bir şekilde (legal, illegal) edinin ve dinleyin. Ekşi sözlükte bir kullanıcının dediği gibi 10 küsur dakikalı bir şarkının nasıl "koma" anını, ardından da "ölüm"ü insana tattırdığını daha iyi anlayacaksınız.

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum