[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Sikayet

Bu mesaji sikayet etmek istediginizden emin misiniz?

Bu mesaji neden rapor ettiginizle ilgili bir açiklama girebilirsiniz. Bu islem yöneticilerin mesajin neden sikayet edildigini anlamasini yardimci olacaktir.
Battle Angel Alita
Gönderen Kisi:: kender

9 ciltlik süper bir manga okumayı biraz önce bitirdim herkese şiddetle önerrim..bu saatte tanıtım yazmayacağım.. netten bulduğum yazıları ekledimsmiling smiley


yukito kishiro'nun gunnm(gun dream) ismiyle bilinen 9 kitaplık manga serisinin ilk iki kitabının anime uyarlamasıdır ve bir anime'den ancak "battle angel alita" gibi olması beklenebilir. mekanlarıyla, detayları, coşkusuyla insanı kendine hayran bırakır.

dr. ido'nun oradan buradan kotarıp kol, kalça, bacak ekleyerek hayat verdiği alita, sadece bir robot değil, cazibesi, yetenekleri, zerafeti, masumiyetiyle; yaşamı sorgulayışı, zekiliğiyle eşi benzeri bulunmaz bir varlıktır.

sadece dövüşsün, kan çıkarsın diye yaratılmış olsa da, sadece scrapyard'ın zor şartlarıyla değil, kim ve ne olduğuyla, neden var olduğuna dair sorgulamalarla da boğuşur sürekli. dr. ido'ya rağmen kendi yolunu seçmekte ısrar eder. dr. ido babalık iç güdüsüyle, alita'yı scrapyard'dan uzak tutmaya çalışsa ve alita'nın seçtiği yolun, elem ve keder sonucunda da ölümle netice bulacağını bilse de, alita "neden senin seçtiğin hayatı yaşamak zorunda olayım?" diyerek ağlar, hayatımıza gönderme yaparaktan.

müzikleri de, yalın olarak, keyifle dinlenebilecek kadar güzel, özellikle dövüş sahnelerinde çalan müzikler ve tabii ki her dinleyeni hayran bırakan final şarkısı özel ilgi/övgü gerektiriyor.

post-apokaliktik yapısına, barındırdığı tüm şiddet öğelerine rağmen, hayaller ve sevgi üzerine, daha doğrusu bu hayaller yıkıldığında neler olabileceği üzerine alita'nın öyküsü.

animenin tanıtımı

Battle Angel Alita (2 OAV)

Süre: 55 dk. 1996
Dil: Japonca Seslendirme, İngilizce Altyazılı
Yön: Hiroshi Fukutome
Sen: Akinori Endo

Karanlık geleceğe bir bakış: Dünya koskocaman bir çöplük haline gelmiştir. Zenginler, Zarem adını verdikleri, göklerde yüzen bir şehirde varlık içinde yaşarlarken yeryüzü, her gün zorlu bir yaşam mücadelesi vermek zorunda olan yoksullara kalmıştır. Yeryüzünün bu kaotik ortamında geçimini robot tamir etmekle sağlayan Sibernetik uzmanı Dr. Ido, günün birinde çöp yığınlarının arasında bir siborg bulur. Alita adını verdiği bu robotu onarır ve onu tekrar canlandırır. Fakat kısa süre sonra Alita'nın gerçek kişiliğiyle tanışmak zorunda kalacaktır. Japonya' da "Gunnm" adıyla tanınan Battle Angel Alita, Yukito Kishiro'nun 1990-1995 yılları arasında yayımlanan aynı adlı mangasından bir uyarlama olup siberpunk animeleri arasında klasikleşmiştir.

flimi yapılması hakkında söylentiler varmışsmiling smiley

James Cameron, Japon çizgi romancı Yukito Kishiro'nun Battle Angel alita (Savaş Melği Alita) adlı çizgi romanınının sinema uyaralaması ile ilgilendiğini açıkladı. Anlatısı bir cyborg üzerine kurulu olan Alita, son yıllara damgasını vuran mangalar arasında sayılıyor. Cameron, Titanic'in ardından bizzat yöneteceği ilk filmin bu uyarlama olmasına niyetlendiği yolunda sinyaller vermekte. Yine de, projenin olgunlaşma sürecine göre, yapımcı pozisyonuyla yetinmesi gündeme gelebilecek. Tıpkı bir başka melekte, Türkiye'de Kanal 7 televizyonunda yayınlana TV dizisi Kara Melek'te olduğu gibi...

Her ne olursa olsun, Terminator'ın babası Cameron'ın bu kez manga aleminden bir cyborga kol kanat germesi şimdiden heyecan yaratmış durumda.[signature][hline]www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com
www.daredevil.efsanesi.com

türkçe anime altyazıları için

[animetr.port5.com]
ugrayın sizide türkçe altyazı yazmaya davet ediyoruz..

türkçe mangalar için
[www.flameriders.com]

1100 cdlik ve 40 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]

[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum