[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ JavaScript/Node.js icin Templating Kutuphaneleri...
Yazar RSS Konu: JavaScript/Node.js icin Templating Kutuphaneleri {558}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 12 Nov 2017, 00:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[colorlib.com]

surdaki liste siralananlardan biri ile baslamak istiyorum ama pati ahalisi icinden kullananlar olmustur, tecrubelerini aktarmak isteyen vardir diye soruyorum.

tavsiye ettiginiz, olabildigince dependency'lerden uzak, hem client hem server tarafinda calisabilen, mumkunse bootstrap/material css ile uyumlu, ve uzun zaman da desteklenecegini dusundugunuz bir kutuphane var midir?

pugjs'in methini baya duydum, express doc's larinda falanda adi geciyor hatta, tavsiye eder misiniz?

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/11/2017 00:50 tarihinde reyou tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 12 Nov 2017, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
jade iyidir -simdi pug olmus adi galiba ?- rails tedrisatindan gelenler icin kolay ozellikle. node/express kullanan ufak bir iki proje icin jade kullaniyorduk gecen sene, her frameworkun destegi vardi, okunakliydi.

mustache etc. sanirim angular sevdalilari icin, o civarda default diye biliyorum.

unrelated: biz framework olarak son iki senedir mithriljs [github.com] kullaniyoruz gerci, kendi template engine'i de gayet hos.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/11/2017 00:47 tarihinde Lancelion tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 12 Nov 2017, 00:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Listeden aktif olarak kullandigim underscorejs ve handlebars var.

Underscore bi kac collectiondan donen datayi_.map ile bi takvimde gosterme isini kolaylastirmisti baya. Sonra oyle bi suru json birlestirmeli sey yaptim.

Handlebars ama baya yerde kullaniyorum. Jsonla donen datayi cok rahat bi sekilde viewa getiriyor. each, with, if falan cok kolayastiriyor isleri ama server tarafinda calismiyor diye biliyorum.

Ornegin kullandigimiz bi cms'in (CrownPeak) arama motoru tum sorguyu jsonla donderiyor, handlebars ile search result basiyoruz html icine. Onun disinda MeteorJS ile yapilmis bi kac app var. Tum data handlebars ile giriyor htmlin icine. Hatta user role'e gore degisiklik falan da yapabiliyorsun.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Nov 2017, 03:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
nunjucks kullaniyorum ben, python jinja2 orijinli.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
medal 1k
ID § 12 Nov 2017, 19:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ejs den baya memnunum ben, hatta tam acikladigi gibi. moustache, jade ve ejs arasinda kalip bunu secmistim ben de

Worry not about organizing your stuff in the right manner, it’s just straight JavaScript all the way. Fast code execution, ease of debugging makes this the perfect templating engine for those who want to do HTML work with their favorite language, presumably JavaScript.
Üye
ID § 13 Nov 2017, 17:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
herkes kendi kullandigi kutuphaneden memnun sanirim smiling smiley

yani asiri uc noktalarda olmadikca birini secebilirim.

vuejs e bakim azcikta, olmadi birini secim.

bu arada jadei hatirladim tekrardan syntaxini begenmedim ya, bana {{ }} syntaxi cok daha samimmi geliyo asdf

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/11/2017 17:34 tarihinde reyou tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Nov 2017, 17:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vue templating library degil abi virtual dom. konsept olarak baya farklı.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
ID § 13 Nov 2017, 19:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vuee tamam o zaman hehe, listelere bakarken denk gelmistim. evet girip docsuna bakinca baya baska bi dunya oldugu belli asdflj
Üye
ID § 13 Nov 2017, 19:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Pug/Jade iyi hoş da biraz yavaş. Bol parametreli bi sayfamız ~250ms'de yanıt verebiliyodu mesela ki bunun 210ms'si tamamen pug.render()'dan geliyodu.

Kendi internal caching'ini açınca idare eder ama, mesela şimdi baktım aynı sayfa 50ms'de render olmuş.

Bu caching output caching gibi değil bu arada. Normalde hangi akla hizmetse adam her .render() dediğinde gidip template dosyasını yeniden okuyup parse ediyo garip bi şekilde, ama caching'i açınca adam bi defalığına dosyadan okuyup cache'liyo, sonra ordan kullanıyo.

O yüzden uygulamayı yeniden başlatmadan template'ı değiştireceksen caching'i açamayabilirsin.

67 YEDİ KİŞİ HUNHARCA BANLANDI - İyi forumlar.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/11/2017 19:33 tarihinde Kojiroh tarafindan yapilmistir.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum