[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ jquery ile dama oyunu yapmak...
Yazar RSS Konu: jquery ile dama oyunu yapmak {329}
  [ A ]
Üye
ID § 06 Aug 2017, 03:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
jquery ile yapmaya çalıştığım şey siyahların sadece sola ve yukarı gidebilen kırmızıların ise sadece aşağı ve sağa giden bir dama oyunu yapmaya çalışıyorum.

taşların üstüne tıkladığında warning veriyor ama yasaklı hamleyi bulamadım. son olarak da siyah ve kırmızı diye ayıramadım takımlar halinde. bir de taş üstünden zıplatmayı da yapamadım. bunların algoritması ne olacak sizce?

mesela 9x9 tabloda tıkladığım taşın idsi atıyorum (x,y) 66 ama bu id'yi kayıt altına da tutamıyorum her tıkladığımda değişiyor.

internette 2-3 tane jq ile checkers buldum ama kodları çok anlayamadım bir de benim kodlarıma benzeyen türde bulamadım. onlar table'ı id'yi çok değişik almış.

4 defa güncellendi. Son güncelleme 06/08/2017 03:48 tarihinde yloibx tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 06 Aug 2017, 04:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi, the year 2017, sunu ya github, ya da daha guzel jsfiddle a falan koyun.

Üye
ID § 06 Aug 2017, 05:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Üye
ID § 06 Aug 2017, 06:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
valla koda tamamen bakmadan korlemesine console.log ile debug ederek
syntax hatasini gordum. ilk hatalara baksaymisim keske sdf

return $("#" + pos.y + pos.x).children().length !== 0 ;

[jsfiddle.net]

ilk soruna baktimda, baya ustunden atlattirmali, takim ayirma gibi temel prensipleri sormussun da, 5-10 dakikada yapilacak is degil, sen ustteki linkten devam et bence, takildigin yerde birileri iterasyonu devam ettirir umarim eye popping smiley

ha tavsiye soruyosan bu tip seyler icin (state oyunlari) alevli bir sekilde react + redux oneriyolar, oyle devam etsen daha iyi olabilir sanki.

bide sole bisi var fikir alman acisinda guzel olabilir
[github.com]

3 defa güncellendi. Son güncelleme 06/08/2017 06:42 tarihinde reyou tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Aug 2017, 15:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
onun hata olmaması lazım düzgün çalışıyor. zaten hocanın kodu benim yazdığım bir şey de değil. taşın konulacağı yerde taş var mı diye bakıyor.
Üye
ID § 06 Aug 2017, 16:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Geri kalani icin verdigim github a bak iste.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum