[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ Front-End Web Development Öğrenmek...
Yazar RSS Konu: Front-End Web Development Öğrenmek {1807}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
ID § 28 Jun 2017, 13:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Merhabalar,

Bu işi sıfırdan öğrenmek istiyorum. Beginner'lar için şöyle güzel, eli yüzü düzgün kaynaklar var mı önerebileceğiniz?

Teşekkürler şimdiden.

şiki şiki baba
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2017, 13:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu işi girişmeden önce Front-End development dediğin kavramı güzelce araştır bence. Ben Tıp öğrenmek istiyorum gibi birşey olmuş şu dediğin.

CSS
HTML
XAML
Javascript(Bu başlı başına bir dünya)
XML
Frontend Frameworkler
....

diye uzayıp gidiyor liste.
Yörünge Disi
ID § 28 Jun 2017, 14:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ingilizcen var mı?

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 28 Jun 2017, 14:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
var.

şiki şiki baba
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2017, 14:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
back öğren daha temiz
Üye
medal 1k
ID § 28 Jun 2017, 14:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu ayrim pek kalmadi.. browserlar da cok guclendigi icin, eskiden program yazmak ile suanda browser app yazmak arasinda pek fark yok.

Browser app diye geciyor zatensmiling smiley

React veya angulara bak hangisi daha cok hosuna giderse basla tutoriallarindan.

Yani eskisi gibi css ogreneyim statik html bilmiyorum, suanda hala mantikli olabilir ama gelecege iyi yatirim degil.

Css olarak da en basitinden bootstrap 4'e bakabilirsin
Yörünge Disi
ID § 28 Jun 2017, 14:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Sakalliyan
var.
[www.elegantthemes.com]

blog eski ama içindekilerin hepsi ayakta ve canavar gibi

[www.udacity.com]

bunun yorumları da çok iyi

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/06/2017 14:21 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 28 Jun 2017, 14:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tayfun Erbilen'i Youtubedan takip et. Başlarda çok yardımı dokunur.
Üye
ID § 28 Jun 2017, 14:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.freecodecamp.com]

Free Code Camp's for the win.
Üye
ID § 28 Jun 2017, 14:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdiden herkese çok teşekkürler, hepsine teker teker bakacağım.

şiki şiki baba
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2017, 14:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
javascript ogrenerek basla. html ve css in nasil calistiginiz kesfetmen 2-3 saatini almaz diye dusunuyorum. bu noktada bootstrap gibi frameworklerle ilk etaptaki ihtiyaclarini karsilarsin. sonrasinda sunu nasil yaparim, bunu nasil yaparim seklendi ilerlersin zaten.

suan revacta olan react ve vue js view/template librarylerini ogrenerek yola devam edebilirsin. ama tabi bunlar neden cikmis, ne gibi sorunlari cozmus bunlari okuyarak baslamani tavsiye ederim.

browser arasi uyumluluk arttikca html css yazmak cok daha kolaylasti. o yuzden js tarafina yatirim yapmani tavsiye ederim.

loksikos
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Jun 2017, 15:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
selam,

ben de öğreniyorum smiling smiley bıkmadım çünkü ehehe. Eskiden ufak tefek bilgim vardı da şimdi her gün kasıyorum.

freecodecamp ile başladım ancak başta mesela bana bootstrap'ta dayadı o yüzden bi kafam karıştı.
[www.w3schools.com] en temizi.
Html ve css i öğrenmek 2-3 saat. yani sanırım öyle mantığı kavrayınca gerisi kelime bilgisi gibi. Çok fazla komut var ezberlemek, bilmek imkansız ama mesela şu tepeye navbar nasıl koyucam dediğinde .nav komutunu buluyorsun gibi herhalde framework'ler yardımcı olacak o aşamada daha gelmedim smiling smiley

javascript olmazsa olmaz, yavaş yavaş ona geçicem css'i kavrayıp.
onda da node.js öğrenmek gerek diyorlar.

ek olarak şu var;
[frontendmasters.com]

kolay gelsin.
Üye
ID § 28 Jun 2017, 15:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hobi olarak yapayim, egleneyim istiyorsaniz takilin tabi W3S falan da meslek edineyim ve bunu 50 yasindan once yapayim derseniz free code camp is the way.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Jun 2017, 15:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
açıkcası kısa vadede meslek olarak planlıyorum smiling smiley
ancak dediğim gibi hiç bilgim yok. o yüzden w3 ile syntax i kavrayıp freecode ile ilerlemek daha doğru geldi.
Üye
ID § 28 Jun 2017, 16:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hak veriyorum kesinlikle ama syntax dedigimiz sey 2 gun, bir haftalik bir olay. Ogrendigini nasil uygulayacagni bulmak ve gercek dunyada islerin nasil yurudugunu ogrenmek esas zor olani.

Bulmak derken de yanlis ifade ediyorum aslinda. Bulmamak lazim, best practice neyse onu ogrenmek lazim. O yuzden free code camp sundugu icerik ve hiyararsi cok iyi.

Bu arada her kaynak herkese hitap etmiyor pek tabi ama bu free code camp'e alisamazsaniz, kendinizi biraz zorlayip alismayi deneyin bir.

Cok hafif gelirse baska kurslara da bakabilirsiniz ya da su konuda nereye bakmak lazim diyebilirsiniz. Bildigim biseyse yardimci olmaya calisirim.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/06/2017 16:29 tarihinde hanzomain tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum