[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ Unity World Building?...
Yazar RSS Konu: Unity World Building? {585}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 04 Jun 2017, 13:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Low Poly bir şehir yapmak istiyorum, hali hazırda olanlarda interior yok, olanlarda da colission yok vs. böyle içinden çıkılmaz bir hal aldı sizce nasıl bir yol izlemeliyim, kendim grafik olarak otursam çok mu uzun sürer?
Köylü
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 04 Jun 2017, 13:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet
Üye
medal 1k
ID § 04 Jun 2017, 13:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nasıl yapmalı peki fikrin varmı
TW
ID § 04 Jun 2017, 14:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
interior/exterior istemediğin kadar low poly model şu publisher da.

[www.assetstore.unity3d.com]

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/06/2017 14:03 tarihinde imamizer tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 04 Jun 2017, 17:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2 dakkada blender öğren. Low plygon çalışmak çok kolay blender3d. netde de bi ton tuto var.

"Kafalarına at Emine"
-RTE
Üye
ID § 04 Jun 2017, 18:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sole bisi mi aradigin?

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/06/2017 18:21 tarihinde reyou tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 05 Jun 2017, 12:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
imamizer
interior/exterior istemediğin kadar low poly model şu publisher da.

[www.assetstore.unity3d.com]

Abi ilk buna bakmıştım adam hiçbirine collision eklememiş yoksa çok güzeldi... İçine girilebilir bina yapan pek denk gelmedim assetstore'da sanırım oturup kendim tek tek blender'da arkadaşın dediği gibi objeleri oluşturup en son da bir worldbuild programı ile kendim dizayn edeceğim project zomboid kafasında birşey oluşturmak niyetim var.

Reyou video efsaneymiş thumbs up

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/06/2017 12:18 tarihinde Lord_Argos tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 05 Jun 2017, 16:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yokmuş collider evet. olmasa bile oturup modellemeyip texture yapmaktan 100 kere daha kolay iş collider koyup ayarlamak. hem kendin yapsan bile yine collider'ı unity de tanımlayacaksın ki.

hani 3d kısmına hevesin varsa, öğreneyim uğraşayım diyorsan yap da, işim görülsün ben oyun yapıcam diyorsan hiç boşa vakit kaybetme diye kit kullan geç dedim.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jun 2017, 16:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bizim çatılar öyle değil ya işe yaramaz o method tongue sticking out smiley
Üye
medal 1k
ID § 05 Jun 2017, 18:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
imamizer
yokmuş collider evet. olmasa bile oturup modellemeyip texture yapmaktan 100 kere daha kolay iş collider koyup ayarlamak. hem kendin yapsan bile yine collider'ı unity de tanımlayacaksın ki.

hani 3d kısmına hevesin varsa, öğreneyim uğraşayım diyorsan yap da, işim görülsün ben oyun yapıcam diyorsan hiç boşa vakit kaybetme diye kit kullan geç dedim.

Abi onu da denedim, hatta paid collider programları ile collider eklemeye çalıştık ama hiçbiri düzgün alamadı çünkü en basit evde bile çatı vs bir sürü poligon var alırken hatalı alıyorlar. Tek tek elle mi çiz diyorsun sen?
TW
ID § 05 Jun 2017, 18:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hayır direk unity de box collider falan ekleyeceksin işte. hatta direk cube koy sahneye, child yap. ihtiyacın kadar kopyala bundan. mesh rendererlarını sil colliderlar kalsın. yada direk mesh collider ekle convex yap geç, iç bükey yüzeyleri yoksa modelin. zor değil yani.

şu videodaki olay işte.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/06/2017 18:14 tarihinde imamizer tarafindan yapilmistir.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum