[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ İlan - DevOps, Mobil, Php, Ruby...
Yazar RSS Konu: İlan - DevOps, Mobil, Php, Ruby {2942}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
ID § 01 Mar 2017, 08:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adamlara zaten yuzlerce bilgisayar mezunu basvuruda bulunuyor ama nitelikleri saglamadiklarindan almiyorlar. yani "programlama bilmek sart mi?" diye sormak biraz abes, cunku daha bilgisayar mezunlari giremiyor.

Alinti
pontipati
Biraz genel bir soru olacak ama arada sorayım, bu firmaların r&g ofislerinde nasıl çalışmalar oluyor? Mesela temel bilim mezunu bir adam iş bulabilir mi yoksa belli seviyede programlama bilmek şart mı?
Üye
ID § 01 Mar 2017, 08:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben merak ettim, okumak isterim. ozel mesajla mailimi gonderiyorum, tesekkurler.

Alinti
Phoenixlin
Sırayla gideyim.
Öncelikle yaptığım tüm başvurular artık yurtdışına kaçma odaklı. O yüzden meraktan bile olsa Türkiye'de bir yere başvurmuyorum (şu an çalıştığım yerdeki maddi kazancı bana sağlayacak şirket de yok gibin bir şey ülkede=)).

Gugıldan falan biri arar bulursa sıkıntı olmasın, direk şirket adını görmesin diye betimledim işte.

Ürün geliştirmenin zorluğunu geçtim geliştirdiğin ürünü, muadilleriyle birlikte gösterdiğinde de anlamayan çinliler vardı. Ben ayrılırken San Jose'de göbeğini kaşıyan çinli eleman (dr. wu) hala bizim projeyi anlamıyodu. Bir de yaptığımız işlere bok atmak için wikipedia'dan link atıyodu asdf. Ulan ya Amerika'ya konferansa gittik (şirketten istifa etmiştim; ama gene de gittim işte maksat gezmek), Huawei'n gerçek research center'ından (Noah's Ark) bir adamla tanıştık. Adama bizim projeyi anlattık, gözleri açıldı Türkiye'de bunlar yapılıyomuymuş yaptıklarınızı Çince'ye de çevirelim ortak çalışalım diye. Bu San Jose'deki popo lalesi onu da engellemiş diye duydum sonra.

Neyse merak eden ya da işime yarar belki diye düşünen olursa paperların linklerini özelden atarım, daha fazla baltalamıyım burayı.
Üye
medal 1k
ID § 01 Mar 2017, 12:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
pontipati
Biraz genel bir soru olacak ama arada sorayım, bu firmaların r&g ofislerinde nasıl çalışmalar oluyor? Mesela temel bilim mezunu bir adam iş bulabilir mi yoksa belli seviyede programlama bilmek şart mı?

Yapmak istediğin işle başvurduğun ilanı önemli.

Temel bilim mezunuysan ve üstüne kodlama konusunda işin gerekliliklerini yerine getirebilecek kapasitedeysen; Türkiye şartlarında mühendislerin önüne geçme potansiyelin var. Çünkü lisansı temel bilimler olan birini işe aldığında, devlet şirkete teşvik veriyor (daha doğrusu seni çalıştırdığı için daha az vergi ödüyor).

Ama düz temel bilimler mezunu olup r&d türü işlere başvurmak yerine; üstüne elektronik/bilgisayar/endüstri master ve hatta doktorası yaparsan havada karada giderin olur (şu an çalıştığım şirkette bizim takıma tam olarak bu özelliklere sahip birini aldık ocak ayında örneğin =)).

2 defa güncellendi. Son güncelleme 01/03/2017 12:54 tarihinde Phoenixlin tarafindan yapilmistir.
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 01 Mar 2017, 18:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gayet iyi, evvelden duymustum insider'i. saglam sektor, gelecegi super urunun. basvurup girecekler varsa ben insider'in saglam bir rakibi urunu tecrube etmis olarak beklemeden atilin derim.

baktim londra ofisleri de varmis. sanirim sadece satis ve hesap yonetimi icindir ama bazen isler oyle bir gider ki calisanlarin cogunu aktarabilirler. smiling smiley bilinmez.
Üye
ID § 03 Mar 2017, 09:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mesela machine learning pozisyonuna bak, 1500 kisi basvurmus ama hala aradiklarini bulamamislar:

[www.kariyer.net]

diger pozisyonlar da oyle. 10000 kisi de ilana bakmis

[www.kariyer.net]

Alinti
pontipati
Üye
medal 1k
ID § 17 Mar 2017, 02:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aha ben bir kaç gün önce, kariyer.netten Software Quality Assurance Engineer ilanınıza başvurdum.Özgeçmişim de görüntülenmiş ama dönüş olmadı sdf.

QA Manager da doğrudan alakalı pozisyonla.Ben özelden yardırayım en iyisi dsf
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Mar 2017, 04:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi yine ilanları karşıma çıkınca aklıma geldi. baya ilanları dönüyor varmı patiden çağrılan?

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k
ID § 27 Mar 2017, 14:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
QA'e var yanımda şimdi XD
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2017, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
harir mi? hayırlı olsun öyleyse grinning smiley
benim product manager e de bir el atarsınız artık =)

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k
ID § 08 May 2017, 14:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Geldi Harir^^
Üye
ID § 08 May 2017, 14:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gz ilk mayışınla bi paklava ısmarlarsın artık.

Üye
ID § 09 May 2017, 09:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet şu topiğe alalım arkadaşı [forum.paticik.com]

67 YEDİ KİŞİ HUNHARCA BANLANDI - İyi forumlar.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k
ID § 09 May 2017, 13:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
smileys with beer
Üye
ID § 09 May 2017, 13:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hariri ne zaman görsem aklıma sıcak haxball geceleri gelir.
Üye
medal 1k
ID § 08 Aug 2017, 13:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
beyler konu up smiling smiley

özellikle QA'de benimle çalışmak isteyen genç dinamik ateş edecek arkadaşlara ihtiyacım var.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum