[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Programlama
|-- |-- |+ İlan - DevOps, Mobil, Php, Ruby...
Yazar RSS Konu: İlan - DevOps, Mobil, Php, Ruby {3288}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 10:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadaşlar selam, Insider'da çalışıyorum QA Manager olarak hızlıca büyüyoruz ama eleman bulmakta sıkıntı çekiyoruz, burdan da paylaşayım istedim. Şirketi tanıtmak gerekirse türkiye de kurulmuş müşterilerinin %70'inden fazla yurt dışında olan bir firmayız, kullanıcı verilerini toplayıp analiz ediyor ve sonraki hareketlerini tahmin ediyoruz. Bu hareketlere yönlendirme, daha doğru etkileşime gidebilme içinde mobil ve web platformlarında ürünlerimiz var. Rakiplerimiz büyük yabancı firmalar epey kapışıyoruz, satış ve teknik ekiplerimiz iyi, co-founderlar fln da iyi. Olabildiğince son teknolojileri kullanmaya çalışıyoruz. Çok şey öğrenebileceğiniz bir yer, güzel bir ortam. Herkesin yüzü gülüyor ve huzurlu bir ortamda çalışıyoruz. Pozisyonlar konusunda sorusu olana elimden geldiğince cevap verebilirim.

Öncelikle tüm ilanları burada görebilirsiniz [useinsider.com]

Ateş eden ilanlar:

Big Data Software:
[insiderd5.applytojob.com]
Machine Learning And AI Engineer
Senior PHP
Ios Developer
Devops Engineer
Big Data Software Engineer

2 defa güncellendi. Son güncelleme 28/02/2017 10:54 tarihinde Milamber tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 10:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bayağı güzelmiş işler.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Yörünge Disi
ID § 28 Feb 2017, 12:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
PHP rolune basvurucaktim ama universite mezunu ariyomus. Lise mezunuyum ben. sad smiley

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 13:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
di sorun değil abi üni o kadar tecrübeli adamsın takılma oralara smiling smiley
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 13:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
"Scikit-learn, H2O, Spark MLLib, Prediction.IO " üzülüyorum machine learning pozisyonlarında bunları görünce.

Baltalamak gibi bir amacım yok bu arada düşmanca algılanmasın (sonuçta engineer pozisyonuymuş research değil).
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Feb 2017, 14:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
product manager için başvurmuştum ben bakim cevap gelmiş mi.

"I am Fire , I am Death."
Yörünge Disi
ID § 28 Feb 2017, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Milamber
di sorun değil abi üni o kadar tecrübeli adamsın takılma oralara smiling smiley

Ahah eyv abi. Burdan oraya git gel sorun olabilir azcik. Baska pati nemalansin smiling smiley

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Üye
ID § 28 Feb 2017, 19:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bunlari istemelerinde ne sakinca var, gayet yerinde bence? hatta az bile sayilabilir.

Alinti
Phoenixlin
"Scikit-learn, H2O, Spark MLLib, Prediction.IO " üzülüyorum machine learning pozisyonlarında bunları görünce.

Baltalamak gibi bir amacım yok bu arada düşmanca algılanmasın (sonuçta engineer pozisyonuymuş research değil).
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 20:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya ben machine learningle alakalı işlere başvururken işin research kısmına bakıyorum (istediğimi yapmama izin olacak mı, bulduklarımı paper olarak publish edebilir miyim vs.). Öyle olunca h20 ya da prediction.io gibi şeyleri bilmeni isteyen iş ilanlarına üzülüyorum işte =) Ne bileyim theano yaz, tensorflow yaz, torch yaz; ama sana her şeyi hazır veren black box servisleri niye öğrenesin. Türkiyede kimsenin kafasında bi h20'da bizden çıksın bir prediction.io'da biz yapalım yok zaten o ayrı mesele. Hoş insider'ın da böyle bir misyonu ya da amacı olmak zorunda değil.

Hani tekrar söylüyüm amacım şirketi ya da ilanı baltalamak değil keza baltalıcak olsam; vakti zamanında benimle iletişime geçip, istediğim parayı duyunca linkedin'den bana geri dönmeyen ikları üstünden baltalardım (kabul biraz fazla uçmuştum ama bilgi de ucuz bir şey değil sonuçta =d)

Sen ne yaptın diye soranlar olabilir o yüzden not düşeyim. Adını yazmayacağım ama çinli ve ümraniyede r&d merkezi olan bir şirkette, daha h20, metamind (salesforce satın aldı), wit.ai (facebook satın aldı) gibi machine learning/nlp-as-a-service platformları emeklerken onlara rakip proje çıkartıyorduk. Sonra tabi çinli müdür kafasıyla, internal ml/nlp motoru olarak kalmıştı bizim proje. Proje bitmeden de zaten şirketten ayrıldım; ama öğrendiklerim ve üstüne yazarlarından olduğum 1 tane konferans, 1 tane de white paper yanıma kâr kaldı =)

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/02/2017 20:10 tarihinde Phoenixlin tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 20:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sen bi gel görüş grinning smiley böyle bir ilana bakıp silip atma bak şurda 2 patidaşız, biz bizeyiz
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 21:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Phoenixlin
Adını yazmayacağım ama çinli ve ümraniyede r&d merkezi olan bir şirkette

aha ismini yazmış kadar olmuşsun zaten

beni okuduğunuz için teşekkür ederim.
Üye
ID § 28 Feb 2017, 22:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bas harfi huawei

Alinti
Borastus
Alinti
Phoenixlin
Adını yazmayacağım ama çinli ve ümraniyede r&d merkezi olan bir şirkette

aha ismini yazmış kadar olmuşsun zaten
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 23:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yaptığın isler hw rnd kapsamında mucize gibi birsey yalniz ex-huawei olarak soyluyorum bunu smiling smiley
Huawei de urun gelistirmek bayagi eziyet.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
medal 1k
ID § 28 Feb 2017, 23:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sırayla gideyim.
Öncelikle yaptığım tüm başvurular artık yurtdışına kaçma odaklı. O yüzden meraktan bile olsa Türkiye'de bir yere başvurmuyorum (şu an çalıştığım yerdeki maddi kazancı bana sağlayacak şirket de yok gibin bir şey ülkede=)).

Gugıldan falan biri arar bulursa sıkıntı olmasın, direk şirket adını görmesin diye betimledim işte.

Ürün geliştirmenin zorluğunu geçtim geliştirdiğin ürünü, muadilleriyle birlikte gösterdiğinde de anlamayan çinliler vardı. Ben ayrılırken San Jose'de göbeğini kaşıyan çinli eleman (dr. wu) hala bizim projeyi anlamıyodu. Bir de yaptığımız işlere bok atmak için wikipedia'dan link atıyodu asdf. Ulan ya Amerika'ya konferansa gittik (şirketten istifa etmiştim; ama gene de gittim işte maksat gezmek), Huawei'n gerçek research center'ından (Noah's Ark) bir adamla tanıştık. Adama bizim projeyi anlattık, gözleri açıldı Türkiye'de bunlar yapılıyomuymuş yaptıklarınızı Çince'ye de çevirelim ortak çalışalım diye. Bu San Jose'deki popo lalesi onu da engellemiş diye duydum sonra.

Neyse merak eden ya da işime yarar belki diye düşünen olursa paperların linklerini özelden atarım, daha fazla baltalamıyım burayı.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Mar 2017, 02:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Biraz genel bir soru olacak ama arada sorayım, bu firmaların r&g ofislerinde nasıl çalışmalar oluyor? Mesela temel bilim mezunu bir adam iş bulabilir mi yoksa belli seviyede programlama bilmek şart mı?
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum